reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak spia wasze maluchy?

Iza na tym etapie pozostaje tylko walka z Marcelkiem. On już jest na tyle duży że sporo rozumie a przyzwyczajenie robi swoje :tak: Co do jedzenia to powiem Ci że moja Julka też usypia najedzona bo po kąpieli (19:30) dostaje 250ml kaszki z butli i budzi się pierwszy raz koło 00:00-1:00 a potem koło 5:00 i wciąga takie samą porcję :tak:nie da się oszukać wodą bo jest po prostu głodna!:tak:

Całe szczęście usypia sama w łóżeczku bez noszenia i innych takich. Więc musisz opracować sobie plan i walczyć ;-):-):tak:
 
reklama
a u nas już 5 dzien samodzielnego zasypiania z dznia na dzień coraz krócej to trwa wczoraj tylko 20 min ale niestety jeszcze kupala zrobił przez sen i musiałam go przebierać i znowu usypiać :-D:-D ale juz dobrze idzie w dzień sam zasypia ładnie w nocy jest troche trudniej ale jakos idzie do przodu:-D
 
Dzięki Paula, pocieszające jest to, że nie tylko Marcelek wstaje na małe co nieco. Może rzeczywiście potrzebuje sobie podjadać w nocy. Mąż bierze parę dni wolnego od przyszłego tygodnia i spróbujemy nauczyć go samodzielnego zasypiania hmmm ... zobaczymy... trzymajcie kciuki;-)
 
ja na samodzielną naukę nie jestem gotowa :-( nie zniosłabym jej ryku bo dłuuuugi czas go słuchałam...
dlatego wolę żeby na razie zostało tak jak jest (młoda usypia właśnie przy cycu)
 
a moja w ogóle dzisiaj nie chce w dzień spać buuuuu :-:)-:)-(
t. ją nosi przy muzyce może w końcu padnie... ale nie dam pospać za długo bo wieczorem będzie kosmos :wściekła/y:
p.s. próbowałam ją dzisiaj położyć bez cyca i udawałam, że śpię. a ta patrzy na mnie i mnie pac pac! ręką, że chyba o czymś zapomniałam
MDR18.gif


czy zdarza się, że wasze szkraby nie śpią w dzień? :szok:

EDIT: padła u niego na rękach...

EDIT 2: śpi na raty od 16, jest po 18 :-( ja nie wiem o której pójdzie spać i o której wstanie... wszystko się pokiełbasi :baffled: próbowałam ją po pół godzinie rozbawić ale była niedospana i strasznie marudząca, wpadła w taką histerię, że głowa mała więc ją dolulaliśmy...

ooo właśnie się obudziła na dobre... to będzie dłuuuuuugi wieczór....
 
Ostatnia edycja:
Moj zawsze spi w dzien ale roznie.
Czasem raz czasem dwa razy. W tygodniu dobrze nie wiem ale np teraz w wekend spal raz od ok 11 w sobote do 14 a dzis do 13. Teraz juz zjadl (o dziwo prawie 160) i nie spychac go z pokoju to albo spi albo siedzi. WCzoraj jak go R posadzil i mial wlaczony tv to siedzial w tym samym miejscu ponad pol godziny i trzymam misia w reku i patrzyl :-D:-D:-D.

Poszlam zobaczyc :-D, lezy na brzuszku z glowka na kocu i patrzy w tv, leci jakas bajka o rodzinie sloni czy cos tam :-D:-D

A przy okazji, czym przykrywacie maluchy, ja Kube kocem bo jak go przykrylam koldra bo nie bardzo spal. Mam ciezka koldre i chyba dlatego, musze kupic inna, bo nie mogl sie jakos w nocy ukladac i przekrecac wiec tylko koc u nas.
Choc w nocy i tak sie odkrywa ale jak wstane do wc to ko przykrywam
 
reklama
Kata Julka raczej zawsze śpi w dzień :tak::tak::tak: tak koło 12-13- po obiadku :tak:

Jutrzenka młoda śpi pod kołderką (mamy taką lekką) ale usypia odkryta bo wierci się do momentu az się wykopie :-D
 
Do góry