reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tygodniami ciąży?

Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
12
Witajcie,
Co osoba, lub źródło internetowe to inne opinie. Jestem w 15t4d to jestem w 15 czy 16 tygodniu?
Lekarz zawsze ucina dni i wpisuje w kartę ciąży 15. Jakie są Wasze doświadczenia w tej sprawie?
Nie podważam lekarza ale np. W odniesieniu do artykułów ciąży tydzień po tygodniu nie wiem który czytać :)
 
reklama
Dla lekarza jest 15 do końca 15:)
Niby sie zaczal 16 ale ja tez zawsze liczylam do konca i wtedy ze nowy tydzień:)
Tak samo jak chyba donoszona to 38 czyli 37 i 6 a nie 37 np i 1:)
 
Witajcie,
Co osoba, lub źródło internetowe to inne opinie. Jestem w 15t4d to jestem w 15 czy 16 tygodniu?
Lekarz zawsze ucina dni i wpisuje w kartę ciąży 15. Jakie są Wasze doświadczenia w tej sprawie?
Nie podważam lekarza ale np. W odniesieniu do artykułów ciąży tydzień po tygodniu nie wiem który czytać :)
Jesteś teraz w 16 tc. Dla lekarza liczą się skończone tygodnie czyli 15.
 
Witajcie,
Co osoba, lub źródło internetowe to inne opinie. Jestem w 15t4d to jestem w 15 czy 16 tygodniu?
Lekarz zawsze ucina dni i wpisuje w kartę ciąży 15. Jakie są Wasze doświadczenia w tej sprawie?
Nie podważam lekarza ale np. W odniesieniu do artykułów ciąży tydzień po tygodniu nie wiem który czytać :)
Masz 15 tydzien skonczony, 16 rozpoczety lekarze licza tygodnie skonczone. Ciaza donoszona to skonczony 37 tydzien, rozpoczety 38
 
U mnie tak jak @kinga30
I rozpiska tygodni w internecie też nie mówi o skończonych tygodniach, np. 12t1d do 13t0d to jest 13-sty tydzień, a u lekarza może być skończony 12t (chociaż mój tak nie liczył).
 
Dla lekarza jest 15 do końca 15:)
Niby sie zaczal 16 ale ja tez zawsze liczylam do konca i wtedy ze nowy tydzień:)
Tak samo jak chyba donoszona to 38 czyli 37 i 6 a nie 37 np i 1:)
Donoszona ciąża to początek 37 tygodnia czyli skończony 36 i 6 dzień. Ty jesteś jeszcze w 15 tygodniu. W 16 będziesz jak będzie skończony 15 i 6 dzień. Dla mnie było to ważne bo miałam wcześniaka i drugie dziecko też chciało wyjść wcześniej. Jedna dziewczyna w szpitalu też mówiła inaczej (dodawała) i w końcu zapytała w szpitalu jak liczyć i zostało moje potwierdzone. Ludzie mówią że np. jak masz urodziny- 30 lat skończone, to zaczynasz 31- prawda, ale ty przedstawiasz nadal, że masz 30.
 
Ostatnia edycja:
Donoszona ciąża to początek 37 tygodnia czyli skończony 36 i 6 dzień. Ty jesteś jeszcze w 15 tygodniu. W 16 będziesz jak będzie skończony 15 i 6 dzień. Dla mnie było to ważne bo miałam wcześniaka i drugie dziecko też chciało wyjść wcześniej. Jedna dziewczyna w szpitalu też mówiła inaczej (dodawała) i w końcu zapytała w szpitalu jak liczyć i zostało moje potwierdzone. Ludzie mówią że np. jak masz urodziny- 30 lat skończone, to zaczynasz 31- prawda, ale ty przedstawiasz nadal, że masz 30.
Dokładnie.
Ale z ta donoszona to nie jest tak ze 37 i 6?
 
reklama
Do góry