reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Evolva nawet bez klamer daje się bardzo mocno i stabilnie zamontować. Jeżeli jednak Recaro jest stabilniejsze a Evolva pracuje to oczywiście lepszym wyborem będzie YS.

Brak klipsa po poprawnym montażu w kompatybilnym aucie nie powinien mieć większego wpływu, oczywiście ja również wolę jak jest ale akurat Evolva montuje się bardzo stabilnie bez tego elementu.

Pytanie dodatkowe bardzo na czasie: nie odpowiem nic innego jak wcześniej: jeździć w uprzężach ile się da i jak nie ma wyjścia to 15-36. No chyba, że w aucie jest Isofix i TT - 3 miesiące temu miała premiera lekarstwa na ten problem, romer xtensafix. (do 25kg w uprzęży). pzdr
 
reklama
Witam,
jesteśmy na zakupie fotelika w przedziale 0-18, montowany tyłem do kierunku jazdy (chcemy żeby dziecko jak najdłużej jeździło tyłem). Który fotelik jest lepszy (pod względem bezpieczeństwa, wygody i pasujący do samochodu volvo s60) britax first clas czy maxi cosi opal?

ps. Czy to prawda, że nie można używać fotelika po innym dziecku i dlaczego? czy chodzi o okres użytkowania czy o coś innego? Posiadam fotelik 0-13 po jednym dziecku. Czy mam go wyrzucić i kupić nowy? Czy mogę zostawić dla kolejnego dziecka?

Pozdrawiam
 
Witam,

Najlepiej pasujący będzie ten który po przymiarce będzie najlepiej pasujący :tak: - wirtualnie nie da się tego z całą pewnością ocenić.

Pół prawda i pól legenda - otóż bezpieczny fotelik po własnym dziecku (oczywiście nie jakiś stary rupieć ze strychu) będzie oczywiście ok jeżeli będzie pasował do auta i dziecka, natomiast fotelik od osoby obcej może nieść ze sobą zagrożenie brania udziału w wypadku, kolizji w wyniku której powstały uszkodzenia (niewidoczne gołym okiem) co może w przyszłości skutkować brakiem odpowiedniego zabezpieczenia w przypadku kolejnej kolizji.

Oczywiście im fotelik nowszy tym lepiej bo wszystko na świecie poddaje się czasowi, materiały użyte do budowy fotelika również i z biegiem lat maleją ich właściwości.

Pozdrawiam
 
Witam,
powoli zaczynamy się zastanawiać nad kupnem większego fotelika dla córki, która właśnie zaczęła 8 miesiąc i waży 9kg. Ja jestem za fotelikiem z przedziału 9-18kg, z pięciopunktowymi pasami. Partner preferuje bardziej ekonomiczne rozwiązanie, tj. 9-36kg i foteliki z panelem w związku z ich dobrymi wynikami w testach. Przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo naszej córki, cena nie ma znaczenia. Dobrze byłoby gdyby fotelik był rozkładany do pozycji półleżącej bez zakłócania snu dziecka. Dodam, że sporo podróżujemy i zależy nam na komforcie dziecka.

Sporo czytałam na forach i stronach producentów, przejrzeliśmy opinie i testy, ale wybór jest naprawdę duży dlatego proszę o pomoc w wyborze najlepszego fotelika, tym bardziej, że ma pasować do więcej niż jednego samochodu. Jaka jest Pana opinia odnośnie fotelików z panelem, faktycznie są bezpieczniejsze? Czy foteliki z przedziału 9-36kg nie są mniej bezpieczne niż te z przedziału 9-18kg?

Samochody, w których fotelik miałby być używany, to Mazda 323F, BMW 3 seria E46, a także Renault Laguna II Grandtour.

A oto nasze typy:
Kiddy Guardianfix Pro 2,
Cybex Pallas 2,
Britax King Plus,
Britax Duo Plus,
Britax Multi-Tech II,
Britax Dualfix.

Z góry dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego posta.
Pozdrawiam.
 
Witam,

Zasada jest prosta i zawsze ta sama: im dłużej tyłem tym lepiej, później testy adac, następnie wybór kilku najbezpieczniejszych modeli, w kolejnym kroku znalezienie sklepu, który oferuje je od ręki i zezwoli na przymiarki, następnie przymiarki w wyniku których wybieramy fotelik, który daje się poprawnie i najstabilniej zamontować w naszym aucie w Pani przypadku wielu autach.

odnośnie wymienionych modeli to poduszkowce schodzą na boczny plan z racji na wyniki testu dachowania, reszta przodem do kierunku jazdy niezła, ale jeszcze bezpieczniej jeździć tyłem.

Lepiej dobierać foteliki z bardziej zawężonych grup wagowych z wielu względów, pisałem o tym już kilkukrotnie - warunek Romer Xtensafix, który zapewnia uprzęże do 25kg.

Pozdrawiam
 
Witam,
powoli zaczynamy się zastanawiać nad kupnem większego fotelika dla córki, która właśnie zaczęła 8 miesiąc i waży 9kg. Ja jestem za fotelikiem z przedziału 9-18kg, z pięciopunktowymi pasami. Partner preferuje bardziej ekonomiczne rozwiązanie, tj. 9-36kg i foteliki z panelem w związku z ich dobrymi wynikami w testach. Przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo naszej córki, cena nie ma znaczenia. Dobrze byłoby gdyby fotelik był rozkładany do pozycji półleżącej bez zakłócania snu dziecka. Dodam, że sporo podróżujemy i zależy nam na komforcie dziecka.

Sporo czytałam na forach i stronach producentów, przejrzeliśmy opinie i testy, ale wybór jest naprawdę duży dlatego proszę o pomoc w wyborze najlepszego fotelika, tym bardziej, że ma pasować do więcej niż jednego samochodu. Jaka jest Pana opinia odnośnie fotelików z panelem, faktycznie są bezpieczniejsze? Czy foteliki z przedziału 9-36kg nie są mniej bezpieczne niż te z przedziału 9-18kg?

Samochody, w których fotelik miałby być używany, to Mazda 323F, BMW 3 seria E46, a także Renault Laguna II Grandtour.

A oto nasze typy:
Kiddy Guardianfix Pro 2,
Cybex Pallas 2,
Britax King Plus,
Britax Duo Plus,
Britax Multi-Tech II,
Britax Dualfix.

Z góry dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego posta.
Pozdrawiam.


Przejrzeli Państwo testy?:confused:
oto nowość z fotelików z osłoną tułowia

Foteliki samochodowe z osłoną tułowia - fatalny test dachowania. Wstrząsające!!! - YouTube

także może proszę zweryfikować swoją wiedzę...do tego 8 miesięcy to minimum 4 za wcześnie do przesadzania w fotelik przodem do kierunku jazdy.
 
Witam,

Max-Fix - jest dostępny to prawda o dziwo jest popularny (o dziwo bo w PL samo rwf jest tabu :tak:), jest to jeden z niewielu moich faworytów wśród rwf. Co do miejsca na nogi to szału nie było nie ma i nie prędko będzie w tej kategorii, ale wydaje mi się że jest ciut lepiej niż w BeSafe.

Duala widziałem tylko wirtualnie - premiera wstępnie na październik, nie wypowiem się dopóki nie wpadnie w moje ręce.

Oczywiście RWF od BeSafe również na tak.

Pozdrawiam serdecznie!

(najlepiej porównać ilość miejsca montując w jakimś sklepie BS i Max Fixa).

Witam,

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, ale tak to już bywa, że z małymi dziećmi w domu nigdy nie ma na nic czasu...

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup BeSafe Izi Combi z isofix. Jak tylko nasz maluch zobaczyl fotelik, od razu sie na niego wdrapal i wygodnie rozsiadl. A po przymiarce fotelika w samochodzie (najpierw bez małego pasażera, a potem również i z nim), była rozpacz i dramat, bo trzeba było wysiąść. Tak więc fotelik od razu przypadł wszystkim do gustu :-D

Bardzo pozytywnie oceniam:
- wysokość fotelika: dziecko siedzi dużo wyżej niż w modelach fwf, przez co może wyglądać za okno i śledzić co się tam dzieje,
- sporo miejsca na nogi (czego się swojego czasu mocno obawiałam),
- niezbyt skomplikowany montaż (wystarczy obejrzeć filmiki instruktażowe na YouTube i zajrzeć do instrukcji)

Jedynym minusem, który zauważyłam to to, że tapicerka trochę grzeje naszego malucha. No, ale w naszym klimacie (południe Hiszpanii) jest to niestety nieuniknione. Pewnie z czasem sprawimy sobie letni pokrowiec BeSafe, który może będzie trochę chłodniejszy...

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za cierpliwość i fachowe porady.
Pozdrawiam,
Monika JM
 
Witam,
jestem mamą prawie 9m chłopczyka który waży 8,5 kg, jako że powoli wyrasta nam z obecnego fotelika (maxi cosi) to zastanawiam się nad zakupem czegoś większego. Tylko na rynku jest ich za dużo i ciężko mi sie w nich połapać...

W związku z tym że jeździmy dość długie trasy ok 1000km to najważniejsze dla mnie jest bezpieczenstwo i możliwość rozkladania fotelika jak najbardziej do pozycji leżącej. Cena nie gra większej roli.

Obecnie jeździmy 5-cio drzwiowym Suzuki Swift z 2007 ale w przyszlym roku chcemy kupić Audi A4 Avant z conajmniej 2009 r. Także fotelik musi pasować do tych dwuch aut. Niestety nie mamy możliwości przymierzenia fotelika.

Jak narazie moją uwagę zwróciły dwa firmy romer:
- Duo Plus
- Versafix

Może mają Państwo jakieś inne propozycje, uwagi? Bo sama nie wiem co mam już zrobić.
 
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup BeSafe Izi Combi z isofix.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za cierpliwość i fachowe porady.
Pozdrawiam,
Monika JM

Bardzo dobry wybór, dziękuję w imieniu swoim i czytających za cenny feedback. Co do dodatkowych tapicerek to zdecydowanie polecam mimo iż sam w nich nie jeżdżę :-D Klienci mówią, że jednak "coś" dają....

Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży.
 
reklama
Witam,
jestem mamą prawie 9m chłopczyka który waży 8,5 kg, jako że powoli wyrasta nam z obecnego fotelika (maxi cosi) to zastanawiam się nad zakupem czegoś większego. Tylko na rynku jest ich za dużo i ciężko mi sie w nich połapać...

W związku z tym że jeździmy dość długie trasy ok 1000km to najważniejsze dla mnie jest bezpieczenstwo i możliwość rozkladania fotelika jak najbardziej do pozycji leżącej. Cena nie gra większej roli.

Obecnie jeździmy 5-cio drzwiowym Suzuki Swift z 2007 ale w przyszlym roku chcemy kupić Audi A4 Avant z conajmniej 2009 r. Także fotelik musi pasować do tych dwuch aut. Niestety nie mamy możliwości przymierzenia fotelika.

Jak narazie moją uwagę zwróciły dwa firmy romer:
- Duo Plus
- Versafix

Może mają Państwo jakieś inne propozycje, uwagi? Bo sama nie wiem co mam już zrobić.

Chłopczyk jeszcze za młody na jazdę przodem zatem zalecam jak zawsze dalszą jazdę tyłem w obecnym foteliku bądź wymianę na fotelik RWF dla wyższej grupy wagowej.

Czy i który będzie pasował do wymienionych aut - nie wiem. Można próbować się posiłkować aplikacją fit finder na stronie britax-roemer.pl.

Wśród fotelików fwf 9-18 oba wymienione to dobre produkty, dorzuciłbym jeszcze safefix plus, który ma bardziej rozbudowany zagłówek i podporę stabilizującą.

Pozdrawiam
 
Do góry