reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zaoszczędzić ?

Hej !
Napotkałam ostatnio wątek o tym, ile tak na prawdę "kosztuje" dziecko, i dziewczyny pisały o tym ile pieluch miesięcznie, jakie jedzonko itd. Widząc, że niektórym z Was idzie powiedzmy TYLKO dwa opakowania pieluch miesięcznie złapałam się za głowę : P U mnie jest to co najmniej 3 opakowania, gdzie jedno- pampersa, czy tam haggis kosztuje nawet 60 zł. Biedronkowe Dady się nie sprawdziły, bo zapięcia okazały się kiepskie (po kąpieli nie dały się zapiąć na naoliwione ciałko córeczki). Pozatym Basia zamiast zrobić jedną, czy tam dwie porządne kupy, robi po kawałeczku co 15 minut, no a wiadomo jak poczuje,że kupa to zmieniam itd. itp. więc pieluch idzie co nie miara...Dalej słoiczki. Basia zjada co dzień 1 duży słoik drugiego dania, zupkę i deser. To jest trochę kasy, wiadomo do tego, jogurt na śniadanko, kaszka, mleczko, parówka (Basiek ma 8 miesięcy). Próbowałam gotować i wychodzi w sumie na to samo, bo te ekologiczne warzywa, owoce wcale nie są tańsze...No i ta różnorodność w słoikach...Co do kosmetyków, no to nie ma tragedii, bo oliwka Bambino, szampon też, emulsja do kąpieli z BabyDream. Ciuszki staram się kupować w ciucholandzie, ale wiadomo, że kupi się również w sklepie. Największa kasa idzie więc w słoiki i pampersy...Dziewczyny, macie jakieś pomysły jak zrobić, żeby było ekonomicznie ? Ciekawa jestem, czy temat tych 3 słoików dziennie jest to obejścia...
:-)
Wielorazowki - choć ja jednak pozostałam przy jednorazowkach. Dada, lilipu, babydream...
Wspólne rodzinne obiady. Żadne Eko sreko czy tym bardziej słoiki.
Kosmetyków jak najmniej. Woda, ew kilka kropel mleka mamy. Jeśli już potem trzeba to babydream ma fajny skład.
 
reklama
Do góry