reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki krem na rozstępy?

reklama
Ja w trakcie ciazy stosowalam oliwke oraz krem mustelle. Z czystym sumieniem moge powiedziec ze mi pomoglo. Brzuch mialam przeogromny - smarowalam regularnie, nie zrobil mi sie ani jeden rozstep. Dodam ze mam sklonnosci do rozstepow.
 
Mężowi czy stałemu partnerowi może i nie wadzą....ale co z swawolnymi mamusiami, które wciąż poszukuja swego samca i chcą czuc się atrakcyjne?:happy2:

ja tam samca już nie poszukuję, jeden mi wystarczy :-D ale mimo wszystko wolałabym czuć się atrakcyjnie a na piersiach powychodziły mi straszliwe rozstępy :wściekła/y:już na samym początku jeszcze zanim wogóle zdążyło mi przyjść do głowy, że coś takiego może się stać - prawie zawału dostałam jak spojrzałam w lustro i zobaczyłam takie czerwone linie i to jeszcze w takiej ilości! i to nic, że facetowi nie przeszkadzają, ale mi tak i to bardzo! :dry:
jestem teraz w 29tym tygodniu i na brzuchu ani na biodrach niby nie ma (dokładnie szukałam przed lustrem :D) ale za to na pośladku (jednym tylko, jakaś niesymetryczna jestem ;-)) zaczęły mi się robić takie malutkie - chyba muszę zacząć się trochę więcej ruszać, też podobno pomaga jak się naturalnie, przy pomocy chociażby lekkich ćwiczeń dba o ciało, tylko jeszcze trzeba lenistwo przezwyciężyć :dry: ;-)
kremów nie stosuję, ale za to codziennie natłuszczam się oliwką (albo olejkiem - nie wiem jaka to jest różnica) 'babydream' firmy rossman. nie wiem ile kosztowała, ale patrząc na firmę to pewnie nie była droga, a natłuszcza bardzo dobrze, ładnie pachnie, no i na razie na brzuchu i biodrach nie ma śladu rozstępów :) (bo na piersi już było za późno żeby cokolwiek ratować, a ud i pośladków nie chciało mi się juz smarować ;p)
 
Ostatnia edycja:
A no to może ja ci powiem, że u mnie było tak samo! W pierwszej ciąży Nigdzie mi rozstępy nie wyszły tylko na moich cycuszkach biednych:baffled: Na bioderku mam jednego malutkiego rozstępka, ale on już mi wyszedł po porodzie i do teraz nie wiem dlaczego!? Obecnie jestem w 23 tyg ciąży i żadne nowe "rewelacje" mi się nie pojawiły, pomimo tego, że się absolutnie niczym nie smaruję. No, chyba że się nażrę czegoś i mi mój baniaczek wysadzi ze zdwojoną siłą, to wtedy bojąc się pęknięcia:szok: (bo mogłoby mnie rozerwać z przejedzenia) smaruję się jakimś zwykłym kremem natłuszczającym (do tej pory zdarzyło mi się może ze 3 razy):-p Pozdrawiam wszystkie brzuszki- z rozstępami i bez :-D
 
Mamma84 a poschodziły Ci troszkę chociaż te rozstępy czy nadal są takie okropne? kurde zawsze mi się moje piersi podobały a teraz nie dość że się takie ogromniaste zrobiły to jeszcze w paski :-/ ale wczoraj się obejrzałam i takie jakieś jaśniejsze są, już się tak nie rzucają w oczy, tylko od spodu kilka takich wielkich. wiem, że zawsze z czasem jaśnieją, ale aż tak szybko? (nie narzekam! :-)) czy może to właśnie efekt codziennego wmasowywania tej oliwki? :p
 
ja jak na razie (odpukać) nie mam rozstępów na brzuchu,
ale posiadam co nieco z mojego "okresu dorastania" na nogach, i na piersiach- teraz już takie malutkie, i zastanawiam się czy ich brak na brzuchu to dzięki codziennemu wcieraniu olejku, czy po prostu jeszcze się pojawią?
a póki co wcieram ten olejek i co najśmieszniejsze jest on jednym z najtańszych (marki Rossman)
 
Jestem w 24 tygodniu, od poczatku 4 miesiaca ciąży smaruję dwa razy dziennie balsamem nivea do skóry suchej biodra, pośladki i uda, dwa razy dziennie masuję te cześci ciałka szczotką z włosia tak by skóra była zaróżowiona. Nie dość, że jesetm gładka do tego stopnia, że mąż wytrzeszcza oczy, to skórka jędrnieje z dnia na dzień, więc będę ten zwyczaj stosować także po porodzie. Piersi i brzuch smaruje Fissanem i masuję ręcznie. Jak dotąd nie mam żadnych "znaczków";) ale i brzuszek mam mały(jakoś tak rodzinnie). Robie co mogę by nie mieć rostepów, sumiennie i dokładnie więc może mnie ominie wątpliwa przyjemność ich poznania:) Wg mnie najważniejszy jest masaż, to dzięki niemu mogą sie wytwarzać nowe włókna kolagenowe, kremy to tylko dodatek. Ważna jest też zdecydowanie sumienność, regularność, bez tego nic nie będzie...
 
Wg mnie najważniejszy jest masaż, to dzięki niemu mogą sie wytwarzać nowe włókna kolagenowe, kremy to tylko dodatek. Ważna jest też zdecydowanie sumienność, regularność, bez tego nic nie będzie...
popieram, ja też mam szczotkę do masażu, taką z drewnianymi wypustkami, wydaje mi się że ona doskonale wpływa na ukrwienie, (bo nie jestem na tyle dzielna żeby robić sobie zmienny prysznic:-()
i staram się byś systematyczna w tych działaniach...
.. cieszę się z tych nowych nawyków:-) bo nie zawsze mi się chciało a teraz to wstyd o siebie nie zdbać:tak:...
 
reklama
a ja nadal uważam że nie trzeba wydawać majątku żeby nie mieć rozstępów, także na pewno się nie skuszę na Mustela:-D....
i chyba na dłużej zostanie mi awyk codziennego wcierania oliwki wraz z masażem..:tak:
 
Do góry