reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wiek najlepszy na dziecko?

Evvelina

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2011
Postów
17
Miasto
Gdańsk
Ja urodziłam synka jak miałam 22 lata ...
Ale przyznam, że jak chodziłam w ciąży to widziałam same kobietki w wieku około 30 z maluszkami albo w ciąży. Czułam się jak bym to ja jedyna, taka młoda spodziewała się dzieciaczka.

A wy w jakim wieku urodziłyście dziecko?
Czu uważacie, że to było za szybko, za późno a może w sam raz?
 
reklama
hej ja urodziłam mając 20 lat i w moich okolicach jest większość dziewczyn które urodziły w podobnym wieku co ja. Nie żałuję mimo tego że syn nie był planowany ale bardzo bardzo chcianym dzieckiem. Wiadomo skończyły się imprezy wyjścia ze znajomymi ale mam coś lepszego niż zabawa. Uśmiech mojego dziecka wynagradza wszystkie wyrzeczenia.
 
Ja również urodziłam moje pierwsze dziecko jak miałam 20 lat i wcale nie czułam się wyobcowana.Byłam dumna i piałam jak paw.
Miałam gdzieś,co myślą o mnie inni!Córcia była planowana i bardzo chciana.
Jeśli chodzi zaś o czas na macierzyństwo,to pojęcie względna.
Każda z nas czuje inaczej,jedna chce być mamą w wieku 20 lat lub wcześniej,a inna dopiero po 30-tce.
Co do ilości dzieci,to też sprawa indywidualna,jeśli ktoś chce mieć jedynaka lub marzy o gromadce dzieci,to nic nam do tego.
Ja jestem właśnie szczęśliwą mamą gromadki dzieci w liczbie 6 i chciałabym jeszcze.
 
wow ... no to gratuluje szóstki dzieciaczków. sadzę, że nie było łatwo. to ja czasami mam wszystkiego dosyć przy jednym brzdącu i nie mam czasu dla siebie :p
bardzo chciałabym mieć trójkę dzieci ... ale zobaczymy jak to będzie z pieniędzmi itd. uważam, że dzieci powinny mieć rodzeństwo, bycie jedynakiem to nic fajnego. ale wiadomo życie różne płata figle.

nie marzyłyście nigdy o studiach? a może udało wam się pomimo wczesnego macierzyństwa?
 
ja myślę dopiero rozpocząć studia ... ale mam już 23 lata. zanim je rozpocznę będę miała prawie 24 i pewnie będę najstarsza na roku :( poza tym boję się, że przy maluchu ciężko będzie mi znaleźć czas na naukę itd.
 
ja urodziłam jak miałam 23 lata i byłam z tych pierwszych koleżanek które zdecydowały się na potomstwo, jedna tylko wcześniej urodziła mając 21. tak więc trudno określic czas najlepszy na ciąże, ja uważam że to chodzi o dojżałośc psychiczną a nie wiek.
a co do dzidziusia a edukacjito trudno znależć czas jak malec się urodzi i chęci też, tak więc moje studia odkładam i odkładam a latka mi leca-moja mała ma prawie3 lata a umnie postepów nie widać i ich skończyc nie moge.
 
a ja o niczym bardziej nie marze jak o studiach. w październiku synek będzie miał już prawie 2 latka ... więc spróbuję :) na weekendy będzie jeździł do moich rodziców. a ja będę się edukować :)
o ile się dostanę ;)
 
Dziewczyny ja dolacze:) ja mama zostalam dokladnie w dzoen moich 21 urodzin. Decyzja o dziecku byla planowana.. Zawsze chcialam miec swoja rodzine. I wydaje mi sie ze to od psychiki zalezy wydaje mi sie ze ja zawszy bylam o jakies 5 lat do przodu przed swoimi rowiesniczkami.. Z moich kolezanek juz 5 jest mamami:)
Moj synek skonczy teraz 4 latka i jestem strasznie z niego dumna:)
Co do studiow ja zaszlam akurat bedac na 2 roku a urodzilam miesiac przed obrona:) i naprawde nie ma az takiego problemu:) rodzina pomaga a samemu ma sie motywacje bo szczesliwa mama i dowartosciowana to szczesliwe dziecko;) i nie obawiaj sie wieku ludzie sa rozni ktorzy studiuja nie tylko mlodzi u mnie byly kobietki po 30,40i jrdna 50 takze do dziela!!!!
 
reklama
A ja wyszlam za maz majac 25 lat i urodzilam pierwsze dziecko majac 28. Teraz mam 30 lat i czekam na drugie dziecko. Majac 20-21 lat....studiowalam, podrozowalam, bawilam sie i nie myslalam o dziecku. Ja akurat sie ciesze, ze wszystko bylo "zaplanowane" i mialam okazje przezyc beztroska mlodosc, podrozowac, popracowac, kupic mieszkanie i ustabilizowac swoje zycie przed narodzinami dziecka. Teraz nie musze sie o nic martwic i moge spokojnie byc w domu z dzieckiem, pracuje w wolnym czasie jako tlumacz. Dla mnie dopiero po studiach byl idealny czas na zalozenie rodziny... wszystko jednak zalezy od tego jak zyjemy i czego chcemy od zycia, napewno wiele mam cieszy sie, ze mialo dzieci wczesniej niz ja. Dla mnie jednak wiek 20 lat absolutnie nie byl odpowiedni na zakladanie rodziny.
 
Do góry