reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

moja mała od samego początku , juz w szpitalu przesypiała prawie całe noce, dostaje po kąpieli butle (zje 100 max) koło 19 i idzie spac na całą noc - wstaje o 5-6-7 rano, moze dlatego mało przybiera na wadze??... ostatnio wymyśliłam i budze ja koło 22 i na spiocha dokarmiam :)
 
reklama
Olu moja mama dawala mi do picia w nocy butle z woda slodzona glukoza (coraz mniej slodzila)ale nie wiem jak teraz sie oducza(czy cos sie zmienilo)
 
Emilinka, moj Miki spi podobnie jak twoja niunia, a przybiera bardzo ladnie:tak:
Kaja ja mieszkam w NJ. A z tym karmieniem lyzeczka to mnie zaciekawila, musze czegos poszukac na necie
 
Kaju, szkoda szkoda. Ja w ciazy mialam Your pregnancy week by week, i tez byla extra. A jak polecasz i ta druga to tez kupie, jak sie juz wybiore po karuzele, to i ksiazke sobie walne przy okazji:-)
 
Olu - to chyba nie jest regula z ta nocna butla.
Problem byl u mnie w tym ze nie mam nawalu pokarmu i mala musi sie bardzo napracowac a szczegolnie juz wieczorem ciezko idzie i z tego wysilku zawsze przy cycu usypiala. Wypijala pewnie max. po 60 -70 ml no i byla glodna. Wczoraj o 2100 wypila 120 ml z butli po raz pierwszy i przespala dzis do 0530, ale np. przedwczoraj zjadla tylko 100 ml i spala do 0830, wiec twardej reguly nie ma...ale zdecydowanie odchodzi mi jedno a moze i nawet dwa nocne karmienia. I tak bede ja na noc dokarmiac. Zdecydowanie lepiej usypia nam po butli...
Emilinka - sprobuj robic przerwy przy karmieniu, odbijac, moze twoja corcia zje wiecej..czasami robi sie taki pecherzyk powierza w brzuszku i dziecko nie moze dalej pic, a jak odbijesz to znow lapie (moja mala wczoraj zaczela lapac flaszke obydwoma raczkami..hihi) za butelke. Nie wybudzaj dziecka...ile twoja cora wazy? Z suwaczka widze ze nasze dzieci sa prawie w tym samym wieku, Julka wczoraj wazyla 5300, dodam ze te 300 przytyla w ciagu ostatniego tygodnia jak dokarmiam wieczorem butelka i przestalam karmic w nocy cycem..Gigant nie jest, ale dokladnie miesci sie w srodeczku normy wiec juz sie jej waga przestalam przejmowac..
 
Jagusia,to ja jednak zostanę na noc przy cycku bo jeśli Julka przybrała 300 gram w tydzień na butli nocnej to ile by przytył mój kolosek???????? Bo waży już 7,5 kg! Aż strach się bać...hihi! Poświęcę te 20 minut mojego snu żeby chociaż mały sobie pociamkał w nocy,i tak ssie góra 5 minut...więc moja kondycja za bardzo na tym nie ucierpi,hehe!
 
Olu, Oliwierek pewnie wcale nie jest glodny, skoro ciumka tylko 5 min, to po prostu prawdziwy mezczyzna, chce do cycusia:-) :-) :-)
 
reklama
Do góry