reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wprowadzać inne posiłki?

callamity

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2013
Postów
18
Moja córeczka ma 3 m-ce i zastanawiam się kiedy mogę wprowadzić do jej diety coś innego niz mleczko mamusi:] Jakieś jabłuszka, marchewki itp. ?
 
reklama
Pytam nie dlatego, że mnie korci już teraz ale z dlatego, że najzwyczajniej tego nie wiem... na deserkach jest że niby od 4 miesiąca można ale jak to zwykle bywa są to sprzeczne informacje... pytam tez bo moja mała bardzo rzadko robi kupkę, raz w tyg. i męczy sie przy tym niemiłosiernie ... ja wpierdzielam jabłka i śliwki suszone z nadzieją że to pomoże, Na razie efektów brak... więc troszkę nie mogę się doczekać aż ona będzie mogła zjeść coś innego. aha dodam, że karmiona jest piersią
 
Callamity, moja córka nadal jest tylko na piersi. W sb skończy pół roku i od ndz rozszerzamy dietę [metodą BLW]. A i tak nie czekam z euforią na to, chętnie bym ją do urodzin tylko piersią karmiłam, takie to bezproblemowe ;) Informacje na deserkach są chyba dla dzieci, które jedzą MM. Chyba.... WHO zaleca wprowadzanie innych niż mleko posiłków po skończeniu 6.msc życia. Nasza pediatra zgadza się z WHO, na szczęście, bo nawet jakby się nie zgadzała to ja bym czekała do 6. msc. Co do kupek, moja robi raz na 2 tyg. U dzieci karmioncyh piersią może tak się dziać ponieważ wszystko co zjedzą wykorzustują i nie ma zbędnych produktów przemiany materii, z których by się kupa robiła. U nas raczej się nie męczy. 2 razy było tak, że się napinała i aż płakała przy robieniu. Na to pediatra zaleciła dicoflor - to jest probiotyk. Dawałam jej wcześniej, z innych powodów i przestałam, dziś nawet zrobiła kupsko nie wiem kiedy, bo się uśmiechała cały czas jak głupi do sera ;-) więc na razie nie daję
 
Wybaczcie, że tak jednym ciągiem wszystko, ale coś mi się zepsuło BB i odstępy między wersami, chociaż je robię to się nie pokazują w poście
 
Przepraszam, że tak wchodzę w wątek, ale proszę bardzo o pomoc.
Jestem studentką 3 roku dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzę badania dotyczące spożycia i suplementacji wit D u kobiet w okresie laktacji i ich dzieci. Wyniki przeprowadzonego badania przedstawię w swojej pracy licencjackiej. Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli poświęciłaby mi Pani chwilę czasu na wypełnienie anonimowej ankiety i opisała swój jadłospis z dnia poprzedniego.
Dziekuję bardzo!
https://docs.google.com/forms/d/1K1pYEBoxzgdriRGBFrWJ5nRbBXFlO-IsAVxVhhqXX_E/viewform
 
reklama
Witam, jak Wam idzie rozszerzanie diety BLW? :) My praktykujemy już 4 miesiąc i mogę tylko zachęcać do wytrwałości. Synek ma 10 m-cy i nie ma rzeczy która by mu nie smakowała, poza brokułami :) Zapraszam na bloga, gdzie jest wątek BLW. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry