reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejny poród - łatwiejszy????mit czy prawda???

Mnie nic nie podawano bo wszystko stalo sie za szybko. A najweselsze jest to, ze chyba mialam bole krzyzowe , bo tak czulam .
skakanko:)no u Ciebie juz niedlugo tez bym tak chciala, bo w maju mam komunie syna i bede sie turlac juz chyba, Duzo utylas?
 
reklama
Skakanka fajnie byłoby zalatwic sprawkę w pół godz bez bóli i heja do domu. U mnie druga faza trwała 1 godz. W sumie nie wiem czy to duzo czy mało ;-). Najważniejsze, ze miałam za soba ten ból, teraz obawiam się znowu boli krzyzowych, mam takiego stracha, że szok :szok:. Moze jakies znieczulenie?, ale nie wiem jak to wpływa na dzidkę i na mnie póżniej. Moze któras mama miała to niech da znać.
Pozdrawiam




 
No ja też zastanawiam się jak to będzie teraz przy drugim porodzie. Mam nadzieję że sprawniej i szybciej przebiegnie, choć poprzedni wcale nie był taki długi bo od momentu odejścia wód urodziłam po 6,5 h, ale faktycznie im bliżej tym bardziej się przypominają tamte chwile, łeeee..... :baffled:.
Wszystko się okarze na dniach :eek:.
 
Witaj ruda:)
Ponoc bez problemu mozna dostac znieczulenie w kregoslup tylko ze platne:) Musisz sie dowiedziec tam w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic, po ile te znieczulenia, i dostaje je sie prawie w koncowce porodu. Brzuszki do gory dziewczynki bedzie dobrze:)
 
A ja właśnie jestem po 1 dobie w szpitalu (wyszłąm dziś na własne żądanie), podejrzenie odejścia wód płodowych, ale wszystko raczej oki więc po co mam się stresować.
Jeszcze kilka dni, a będąc na sali porodowej wczoraj, złe wspopmnienia wróciły, tym bardziej że jakoś nie czułam żeby się coś zaczęło (bóli prawie wcale, skurcze znikome, tylko rozwarcie od dwóch tygodni na 2-3 cm) i ta perspektywa że mam tu leżeć i czekać aż akcja się rozwinie, o nieee :no: :baffled:. Położono mnie na patologii, ale nie mogłam wytrzymać myśląc że w domu zostawiłąm 2-letniego synia.
Może bym został gdyby to było już po terminie :confused:?
 
dorotak jak nie bylo problemow to w domku lepiej latwiej znajdziesz nastroj na porod, tam rzeczywiscie , ze strachu wszystko moze sie zatrzymac:)
 
Wiecie co dziewczyny, ja tam wole urodzic w szpitalu niż w domu. W sumie nie wiem, moze obawa, ze ja byloby cos nie tak to zawsze to szpital a nie dom. Nie wiem jakie są polozne i jaka panuje atmosfera w szpitalu. Dorotak jednak nie chciałabym leżeć w szpitalu i czekać na poród tak jak ty. Życze szybciutkiego i bezbolesnego porodu.




 
Poziomka do tej pory 11kg,podobnie jak w tamtej ciąży, w sumie 15-16kg myślę,że tym razem będzie tak samo.
W domu nie chciałabym rodzić, w ogóle sobie nie wyobrażam takiej opcji, poza tym małe mieszkanie, ściany mają uszy i wszyscy sąsiedzi by wiedzieli co się dzieje, do tego technicznie jak to wszystko załatwić, urządzić itd.Na pewno w szpitalu nie ma nastroju i te dziewczyny się męczące w sali obok,jedna non stop krzyczała, brakowało mi też wanny bo w ciepłej wodzie bym sobie poleżała do pełnego rozwarcia,też marzenia ściętej głowy a to przecież nie takie wielkie marzenia, no ale akurat w tym szpitlu nie ma wanny ani tym bardziej zzo.I nie wiem jaki wpływ ma zzo na dziecko...bo tu są zdania różne ale chyba więcej jest za..U mnie w szpitalu nie ma bo twierdzą,że wpływa negatywnie, może tak tylko gadają bo nie mają anestezjologów..
 
reklama
zzo jest najbezpieczniejszym i najlepszym znieczuleniem dla dziecka i matki. Poprostu czasem jest tak, ze po znieczuleniu akcja nieco sie spowalnia (jest to bardzo rzadko, w przypadku kiedy zostanie podane za wczesnie moze nawet wstrzymac akcje porodowa, dlatego najlepiej podawac je przy rozwarciu 4 cm). Czyli jesli spowalnia to lekarze musza dluzej siedziec. Wynik prosty: tak jest wygodniej dla lekarzy.
zalaczam prezentacje dotyczaca znieczulenia znaleziona w necie:
http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczulenie.porodu/zewoponowka.swf
 
Do góry