reklama

koniec umowy 2 miesiące po porodzie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Anecia1111, 28 Styczeń 2013.

1. Anecia1111

Anecia1111 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie!

Mam kilka pytań w związku z moją sytuacją... jestem obecnie w ciąży, termin porodu wypadnie mi na koniec września br. Obecnie pracuję na 4/5 etatu na czas określony do końca listopada br (2 miesiące po porodzie wygasa umowa).

W związku z tym:
    1. czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę kiedy będę przebywała na macierzyńskim? jeśli tak to do kiedy? a jeśli nie to co z pozostałym macierzyńskim mi przysługującym?
    2. ile tygodni urlopu macierzyńskiego bedzie mi w ogóle mi przysługiwało? tzn czy ten roczny urlop macierzyński to już pewne? i co trzeba zrobić żeby go uzyskać? tzn jakiś wniosek do pracodawccy itp?
    3. jak z urlopem wychowawczym po zakończeniu macierzyńskiego? czy w ogóle mi się należy? jeśli tak to ewentualnie kto go wypłaca? nadal pracodawca czy zus?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    NIe.

Na urlopie macierzyńskim będzie Pani do końca trwania zatrudnienia, następnie ZUS przejmie wypłatę zasiłku macierzyńskiego.
    Projekt jest na etapie konsultacji. Tutaj moę Pani śledzić jego losy: Witamy na stronach RCL
    Urlop wychowawczy (jak kady inny urlop) jest uprawnieniem pracownika. Pani nie bezie pracownikiem, zatem o urlopie nie mam mowy.
    Urlop wychowawczy jest bezplatny.

3. reklama
  4. Anecia1111

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pracodawca nie musi przedłużyć umowy na macierzyńskim.... ale czy MOŻE to zrobić? tzn czy to gdzieś prawnie jest uregulowane że nie może i koniec?

5. melanias

melanias Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Byłam w takiej samej sytuacji pół roku temu i pracodawca przedłużył ze mną umowę na okres trzech lat. Po macierzyńskim i zaległym urlopie wróciłam do pracy

6. Anecia1111

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuję bardzo za odpowiedź

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie musi, ale może. Nie ma zakazu. Moze Pani zawrzeć nową umowe z pracodawcą lub aneksować dotychczasową.

8. Anecia1111

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziekuję

Poleć forum