reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

koniec umowy 2 miesiące po porodzie

Anecia1111

Fanka BB :)
Miasto
M.
Rozwiązania
0
Witam serdecznie!

Mam kilka pytań w związku z moją sytuacją... jestem obecnie w ciąży, termin porodu wypadnie mi na koniec września br. Obecnie pracuję na 4/5 etatu na czas określony do końca listopada br (2 miesiące po porodzie wygasa umowa).

W związku z tym:
1. czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę kiedy będę przebywała na macierzyńskim? jeśli tak to do kiedy? a jeśli nie to co z pozostałym macierzyńskim mi przysługującym?
2. ile tygodni urlopu macierzyńskiego bedzie mi w ogóle mi przysługiwało? tzn czy ten roczny urlop macierzyński to już pewne? i co trzeba zrobić żeby go uzyskać? tzn jakiś wniosek do pracodawccy itp?
3. jak z urlopem wychowawczym po zakończeniu macierzyńskiego? czy w ogóle mi się należy? jeśli tak to ewentualnie kto go wypłaca? nadal pracodawca czy zus?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Mam kilka pytań w związku z moją sytuacją... jestem obecnie w ciąży, termin porodu wypadnie mi na koniec września br. Obecnie pracuję na 4/5 etatu na czas określony do końca listopada br (2 miesiące po porodzie wygasa umowa).

W związku z tym:
1. czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę kiedy będę przebywała na macierzyńskim?
NIe.

jeśli tak to do kiedy? a jeśli nie to co z pozostałym macierzyńskim mi przysługującym?
Na urlopie macierzyńskim będzie Pani do końca trwania zatrudnienia, następnie ZUS przejmie wypłatę zasiłku macierzyńskiego.
2. ile tygodni urlopu macierzyńskiego bedzie mi w ogóle mi przysługiwało? tzn czy ten roczny urlop macierzyński to już pewne? i co trzeba zrobić żeby go uzyskać? tzn jakiś wniosek do pracodawccy itp?
Projekt jest na etapie konsultacji. Tutaj moę Pani śledzić jego losy: Witamy na stronach RCL
3. jak z urlopem wychowawczym po zakończeniu macierzyńskiego? czy w ogóle mi się należy? jeśli tak to ewentualnie kto go wypłaca? nadal pracodawca czy zus?
Urlop wychowawczy (jak kady inny urlop) jest uprawnieniem pracownika. Pani nie bezie pracownikiem, zatem o urlopie nie mam mowy.
Urlop wychowawczy jest bezplatny.

Anecia1111

Fanka BB :)
Miasto
M.
Rozwiązania
0
Pracodawca nie musi przedłużyć umowy na macierzyńskim.... ale czy MOŻE to zrobić? tzn czy to gdzieś prawnie jest uregulowane że nie może i koniec?

melanias

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Byłam w takiej samej sytuacji pół roku temu i pracodawca przedłużył ze mną umowę na okres trzech lat. Po macierzyńskim i zaległym urlopie wróciłam do pracy

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
B Poród i koniec umowy - nauczyciel Potrzebuję porady 1
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
G Koniec umowy a ciąża, lojalka Potrzebuję porady 7
M Koniec umowy i l4 co robic Potrzebuję porady 26
I Koniec umowy na macierzyńskim a ciąża Potrzebuję porady 1
M Koniec umowy o pracę podczas ciąży Potrzebuję porady 16
A Koniec umowy o pracę przed porodem a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 15
M urlop wychowawczy a koniec umowy o pracę Porady prawnika 3
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
AgnieszkaKRK31 Koniec urlopu wych. - koniec umowy o pracę - i co dalej? Porady prawnika 3
M Ciąża w trakcie urlopu rodzicielskiego i koniec umowy. Porady prawnika 0
malamii06 koniec umowy o pracę miesiąc przed porodem Porady prawnika 7
Kasienka_ Koniec umowy w trakcie rocznej ochrony po macierzyńskim Porady prawnika 2
L koniec umowy o pracę a urlop macierzyński 2012 i 2013 Porady prawnika 4
K Ciąża pod koniec umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego(ewent. obniżenie etatu) Porady prawnika 4
K koniec umowy o pracę a urlop macierzyński i wypoczynkowy Porady prawnika 5
Karolki Koniec umowy o prace na urlopie wychowawczym. Porady prawnika 3
K Poród, a koniec umowy w pracy... Ciąża, poród, połóg 7
patisia1218 Koniec umowy o prace, L4, a ubezpieczenie. Porady prawnika 0
maluszek2012 Koniec umowy Porady prawnika 0
K wychowawczy koniec umowy a kolejna ciąża Porady prawnika 1
D Ciąża pod koniec umowy na czas określony. Porady prawnika 5
Malwinka89 koniec umowy o pracę, czy muszę dostarczyć zaświadczenie o ciąży? Porady prawnika 5
agusiek5 Koniec umowy a urlop wychowawczy Porady prawnika 1
N Koniec urlopu macierzyńskiego a zasiłek Potrzebuję porady 4
L Śluz z krwią pod koniec ciąży Ciąża, poród, połóg 11
N cukrzyca pod koniec ciązy Potrzebuję porady 9
M Czy to koniec karmienia piersią? Potrzebuję porady 6
Aniaanka Brazowe plamienie pod koniec ciazy, prosze o porade Potrzebuję porady 12
Patrycja0x Mamy z terminem na koniec września! Potrzebuję porady 11
U Grzybica pod koniec ciąży. Potrzebuję porady 1
K Przyrost bhcg pod koniec 6 tygodnia Potrzebuję porady 5
Aniaanka Krwawienie z nosa, koniec 16 tyg Potrzebuję porady 5
V Ruchy dziecka pod koniec ciazy Czerwcowe mamy 2019 5
M Wesele pod koniec 11 tygodnia ciazy Potrzebuję porady 11
A Koniec l4 i brak porodu. Potrzebuję porady 7
K Płacz pod koniec jedzenia Noworodek 6
P Czy to koniec alergi???? Potrzebuję porady 2
A koniec urlopu wych. a nowa praca Porady prawnika 1
All-me koniec 6 msc nie pelza i nie siedzi Rozwój i zabawy 4
B koniec urlopu wychowawczego (pół rocznego) a L4 Porady prawnika 0
B koniec urlopu wychowawczego a L4 Porady prawnika 2
pchelka10.05 koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz Porady prawnika 3
A Antoś koniec 31tg, 1500g. ur. 1.03.2013 Wcześniaki 50
M Koniec urlopu wychowawczego i L4. Porady prawnika 2
U koniec urlopu wych. na umowie o czas określony,umowa na 1/2 etatu a druga ciąża Porady prawnika 4
M Tymon, koniec 28tyg, 1250gr Wcześniaki 110
M Zwolnienie chor.pod koniec okresu próbnego Porady prawnika 2
ivette73 Zawieszenie firmy a koniec urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 3
M koniec karmienia piersia Żywienie 4