reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

reklama
U mojej córki po ostrym ZUM -ie wykonano cystografię i stwierdzono refluks moczowy prawostronny III stopnia(miała wtedy 4 i pół roku).Zalecono kontrolne badania moczu i podawanie Furaginu z wit.C codziennie wieczorem.Lekarka wyjaśniła mi ,że operacyjnie leczy się IV i V stopień,a w przypadku Kamilki zaleciła czekać do siódmego roku życia,gdyż jest możliwość,że z wiekiem się poprawi.Do tego schorzenia dołączyła nadreaktywność pęcherza moczowego objawiająca się moczeniem,parciem naglącym i zaleganiem moczu po mikcji.Po dwóch latach(na szczęście bez przypadku ZUM),ponownie zrobiono cystografię i niestety refluks prawostronny nie zmniejszył się ,a dodatkowo wystąpił po stronie lewej I stopnia.Lekarze mówią mi ,że nie mogą narazie leczyć refluksu operacyjnie bądź ostrzykiwaniem,dopóki nadreaktywność pęcherza nie ustąpi.Pomimo stosowania leków na pęcherz (najpierw Driptane,potem Baclofen,teraz Kamiren) nie ma poprawy,nadal się moczy,dodatkowo doszły ostre bóle brzucha po lewej i prawej stronie w czasie mikcji ,po mikcji lub po prostu w ciągu dnia.Jutro idziemy do szpitala na badania i znowu będą metodą prób i błędów szukać kolejnego leku.Mam obawy,czy jest szansa na poprawę.Leki też nie pozostają bez wpływu na wątrobę i żołądek.Oprócz CUM miała robioną uroflowmetrię i EMG.Badania moczu są prawidłowe.Może ktoś wie, czy ten pęcherz da się inaczej wyleczyć?
 
Nikita, ja gdy miałam pół roku też zachorowałam na refluks, i wiem, że udało się go wyleczyć bez operacji ale nie brakowało dużo by do niej doszło... dokładnie nie wiem ajk mi to wyleczyli bez tej operacji moja mama się w tym bardziej orientuje niż ja, tylko wiem, że później jeszcze przez ok 14 lat musiałam jeżdzić na badania do kliniki zanim mi to do końca wszystko wyleczyli
 
Witam,
u moich blizniat w 4 miesiacu ujawnil sie refluks nerkowy. Na poczatku podawalismy antybiotyk Zinat a pozniej pofilaktycznie Bactrim. Po 3 miesiacach mielismy kontrole na rtg z kontrastem i okazalo sie ,ze u starszego sprawa juz zamknieta natomiast u drugiego malucha nadal jest refluks. Nadal podajemy mu Bactrim i czekamy na nastepna kontrole.Mam nadzieje, ze tez zakonczy sie to szczesliwie...
 
witam po tym o tu przeczytałam widze że dużo dzieci choruje na refluks moja córeczka ma 6lat rok temu wyktyto u niej refluks lewostronny II/III stopień została poddana zabiegowi ostzyknięcia i miało byc wszystko pięknie przez 10miesięcy brała furagin i wszystkie badania moczu wychodziły idealnie miała usg i tez bez żadnych zmian aż do czerwca tego roku dostałyśmy skierowanie na kontrolną cystografie byłam pewna że refluks sie cofnoł a prawda okazała sie inna mała ma zaawansowany refluks IIIstopnia i to obustronny teraz po wizycie u nefrologa czekamy na wizyte u profesora urologi i na termin operacji czy ktoś by mógł napisac czy po takiej operacji dziecko bardzo cierpi? bo ja jestem przerażona całym tym zajściem tym bardziej ze po narkozie po ostrzyknięciu mała bardzo żle zareagowała 2 dorosłe osoby nie mogły ją utrzymac tak nią żucało boje sie ze jak tak zareaguje po opercji to jej szwy popękają.... pozdrowienia dla wszystkich i dużo zdroka dla dzieciaczków z podobnymi problemami
 
Witam. Też mam dziecko z refluxem obustronnym II/III ale moja córeczka ma 13 miesięcy i według naszego urologa czekamy aż z tego wyrośnie bo u takich maluchów często tak właśnie jest. Nie potrafię podpowiedzieć ci nic w sprawie zabiegu ale jeśli jeszcze nie odwiedziałaś forum urologicznego to koniecznie zrób to. www.uronef.pl :: - Forum :: Strona Główna
Tam dowiesz się znacznie więcej. Będzie dobrze. Pozdrawiam
 
Cieszę sie że znalazłam Was moje koleżanki na tym forum. :-)Mój synek ma 3 miesiace i tą wadę także.Narazie tez łyka Furagin i badamy mocz- najgorsze jest to ,że nie możemy go zaszczepić.lekarz dokładnie opisał jak dbać o malucha w czasie zmiany pieluchy(zalecił tetrowe- pampersy kazał odrzucić)Bardzo się boje - bo to nasze 1 dziecko- tyle się o tym naczytałam.Mam nadzieję,że z tego wyrośnie.Ma III stopień.
 
reklama
Mój miał III stopień i wyrósł, także bądź dobrej myśli. A zakażenie miał tylko jedno niegroźne, o dziwo mimo brania Furaginy, po II dawce szczepionki (diperte itp, bezobjawowe, wykryte właśnie w bad. moczu). Także naprawdę nic strasznego. Pozdrawiam :-)
 
Do góry