reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny jak to jest z tymi plamieniami brązowymi na początku ciąży? Jak idę do toalety to czasem mam na papierze takie lekko różowe a teraz brązowe. Czy mam się martwić?
Nie martw się brązowym plamieniem.Ja takie miałam w pierwszej i drugiej ciąży jedynie czerwona krew przyprawia mnie o nerwy i zaniepokojenie
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z tymi plamieniami brązowymi na początku ciąży? Jak idę do toalety to czasem mam na papierze takie lekko różowe a teraz brązowe. Czy mam się martwić?
Ja miałam takie wczoraj i lekarz powiedział że nie ma się czym martwić, że to śluz połączony z luteina może zmienić barwę, na USG też było wszystko ok.
 
Acha, czyli mogę włączyć acard 75gr pewnie już teraz czyli 1.5 miesiąca przed criotransferem? Gina mojego będę dopiero 5 dni przed transferem widzieć więc trochę późno :( Widzę że sporo dziewczyn ma ta mutacje więc to nie jest wcale nic odosobnionego ;) Pocieszylyscie mnie. :biggrin2:
Pai1 w heterozygocie wg mojej gin nie oznacza juz bezposrednich wskazan do heparyny.
Takze jezeli mialas profilaktycznie heparyne to na pewno zapobiegla ewentualnemu gestnieniu krwi. Acard mozna dolozyc ale mysle ze jego brak nie byl przyczyna niepowodzen
 
Pai1 w heterozygocie wg mojej gin nie oznacza juz bezposrednich wskazan do heparyny.
Takze jezeli mialas profilaktycznie heparyne to na pewno zapobiegla ewentualnemu gestnieniu krwi. Acard mozna dolozyc ale mysle ze jego brak nie byl przyczyna niepowodzen
Ja mam PAI w homozygocie i mi tez mowiono,ze wtedy heparyna konieczna. Co do acardu, tez tak uwazam. Czesto daja wlasnie profilaktycznie, bo zadzkodzic nie zaszkodzi a noz moze pomoc.
 
Trochę się wystraszyłam bo ja w ciąży miałam 0.4 do 12tc i M2 do 16tc i potem nic... Nie miałam stwierdzonych innych mutacji.. Czyli wtedy mogło się coś też stać.. :confused:
Przepraszam nie śledzę już tak dokładnie forum i nie znam twojego problemu. Ja otrzymywałam heparynę profilaktycznie, moja ginekolog uznała że dzięki temu łożysko zachowa większą sprawność. Potem w szpitalu na patologii ciąży przez 3 miesiące też nikt nie odstawił. Heparynę często biorą dziewczyny przy słabych przepływach i hypotrofii płodu.
 
Dziewczyny czy to prawda że niedobór witaminy B12 może utrudnić zajscie w ciążę?
Czytałam wczoraj o tym pół dnia i coś w tym jest, b12 i b6 są bardzo istotne. Czesto się nie wie o niedoborze tych witamin, a brak ich to np niska hemoglobina i przedwczesne siwienie i może to wpływać na implantację zarodka. Ale jak tak czytałam, to każda witamina jest ważna, wiec ile tych suplementów jeść 🤦🏻‍♀️
Dziś mam spotkanie z klientka która jest naturopatka, wiec wypytam ja trochę o te witaminy, akupunkturę i wszystko co może pomoc, ona sama przechodziła procedurę invitro kilka razy, wiec doświadczenie w tej dziedzinie tez ma spore, oczywiście jak się czegoś dowiem ważnego, to się podzielę :)
 
reklama
Do góry