reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Zacznę od badań tutaj na pierwszej szpitalnej wizycie robią wszelkie możliwe testy na hiv , choroby weneryczne itd, a ponad to Szanowny w swojej pracy w Polsce miał przeprowadzane takie testy po każdy zagranicznym powrocie ;-)na początku byłam zdziwiona a później stwierdziłam ,że dbają o mnie :-D

Co do raka piersi i szyjki czy narządów rodnych. Ja jestem w grupie tzw. wysokiego ryzyka. Moja mama nie ma już ani jajników ani macicy. U mnie co najmniej raz w roku pojawia się zmiana w piersi i do Usg piersi i markerów zdążyłam sie przyzwyczaić. Za każdym razem okazuje sie jednak ,ze zmian znika a markery sa w normie. Mam taka przypadłość ,że tworzą mi się przed okresem guzki. Nigdy nie zapomnę pierwszego i momentu , kiedy go znalazłam. Wiem jedno ,że muszę sie badać regularnie i tyle.Mój polski ginekolog prawie na każdej wizycie wykonuje mi Usg piersi ostatnio znalazł nawet 3 milimetrową cystę więc jest naprawdę dokładny:tak:
 
reklama
Cześć Dziewczyny!!:-)

"Na 100% to powiedzieć nie mogę, ale wygląda mi na DZIEWCZYNKĘ."
rcię będzie miał:-D
Natomiast ja się śmieję, że jak Mały usłyszał, że ojciec chce go nazwać Dziewogrzmot to mu z wrażenia siusiak odpadł:-D

SUPER no i przede wszystkim GRATULACJE!!!

a co do drugiego zdania to :-D:-D:-D:-D
 
iza813 witaj w klubie ja też chora i objawy te same kaszel duszący i katar od piątku biorę antybiotyk i syrop a efekty znikome a od wczoraj zaczął mi dokuczać ból i swędzenie w kroczu więc dzisiaj zadzwoniłam do mojej gin i jej wytłumaczyłam co i jak no i okazuje się że to od antybiotyku stan grzybiczny i stąd te objawy kazała mi się smarować clotrimazolum krem i powinno minąć ...:sorry: jak nie urok to s.....a

basia0412 z tym swoim ząbkiem leć od razu do dentysty bo te cholerne zakażenia które robią się od zębów są niebezpieczne dla naszych maluszków.

elvie3 gratuluje sukcesów w pracy no i przede wszystkim zdrowo rosnącej Aleksandry co do Lenki to i mój M powiedział stanowczo nie :cool2: nie wiem co faceci mają do tego imienia przecież jest prześliczne ;-)
 
13X13 - zgadzam sie z toba i tym co napisałas o kobietach nie badających się na wsiach . Takie są statystyki i nie ma się tu co na nikogo obrażać :tak:

U mnie USG tez ginka wykonuje tak dokładnie jak tam jest opisane . :tak:
 
Witam was "ciężaróweczki":tak:
Ja już trochę uspokojona jestem bo zaczęłam czuć ruchy:-):-):-)Cały czas wydawało mi się że to jednak moje jelita ale potem (wczoraj) doszłam do tego że to jednak muszą być ruchy:tak::tak::tak:I dzisiaj sobie siedzę w pracy i też cały czas czuję jak mi tam wierci. Martwię się tylko, bo to "wiercenie" czuję nisko, sporo pod pępkiem. Myślałam że jak brzuszek rośnie, to dziecko się już poprzesuwało do góry i tak na środku brzuszka będę czuć ruchy. Powiedzie mi jak to jest???
Gratuluję pierwszych ruchów:-). Nic się nie martw ja też kopniaczki czuję nisko, żadko się zdarza że obrywam w okolicy pępka. Dla świętego spokoju podpytaj gina;-).

Bylam w poniedzialek u lekarza, dostalam jakis syrop a tak nadal mnie meczy silny kaszel i nie moge w nocy spac:-(
Życzę szybkiego powrotu do zdrówka;-). Mnie mała zaraziła katarkiem i coś mnie w gardle drapie ale mam nadzieję że nic się z tego nie rozwinie:no:.

Przespałam prawie całą noc , obudziłam się jak poczułam że z mojego lewego Pana Sutka wycieka bliżej niezidentyfikowana wydzielina w ilości kilka kropli ......hmmm, wiem że już kiedyś tu o tym pisałyście że to nic strasznego więc jestem spokojna....:cool:
No mi już też parę razy pare kropelek z sutka wyciekło:-), to normalne;-).

Cześć Dziewczyny!!:-)
Dzisiaj rano o 10:00 wizyta u gin:happy:
Miałam badanie na samolocie - z moimi wnętrznościami wszystko ok;-) Potem kontrola wagi (plus 0,7kg - bardzo w normie), ciśnienie, wywiad dot. ruchów, które CZUJĘ OD PONIEDZIAŁKU i usg wraz z badaniem serduszka Maleństwa:happy:
Gin. zapytana o płeć odpowiada:
"Na 100% to powiedzieć nie mogę, ale wygląda mi na DZIEWCZYNKĘ."
Poprzednio też coś o Dziewuszce napomknęła, że skoro między nóżkami nic nie widać to może będzie Dziewczynka;-)
Gratulacje:-), cieszę się bardzo że wszystko dobrze z malutką:tak:.
 
alez popisalyscie...

byłam u lekarza na badaniu połówkowym i okazało się ze maluszek nie rośnie tak jak powinien i za 2 tyg do kontroli (narazie maluch spóźniony jest ze wzrostem o jakieś 3 tyg. :eek::szok:), jeśli się nie polepszy to niestety czeka mnie szpital :eek::eek::-:)no::no::no: jestem załamana bo nie wyobrażam sobie jak damy wtedy sobie radę

aaaa no i mam dobrą wiadomość - będzie chłopczyk :sorry::sorry:

Gratuluję!! a z dzidzia musi byc dobrze, bede mocno trzymac kciuki!!

Basia 0412
Wiem jedno ze warto zawsze konsultować sie u dwóch lekarzy.

tak jest z kazda choroba, wsrod lekarzy tez jest wielu niedouczonych matolow, zwlaszcza te stare pier... co sie nie doksztalcaja od nastu przynajmniej lat, a medycyna gna do przodu

Najwazniejsze jest to abysmy same sie obserwowały i badały sobie piersi.

dokladnie tak!!

szczerze powiem, że dziwi mnie, że wam nie zlecili... w Warszawie takie badanie to normalka... tym bardziej, że jeśli wynik wyjdzie pozytywny to nie możesz rodzić drogami natury i musisz przyjmować leki, które zmniejszą ryzyko do minimum przekazania choroby dziecku.

hehe, ja chodze na nfz i nawet glupiej toxo mi nie zasponsorowali, ktora jest duzo bardziej powszechna, oczywiscie zaplacilam i zrobilam, to samo z rozyczka, wogole jak do tej pory raz mi robili badania krwi i moczu a juz polowa bez 1 dnia...

Cześć Dziewczyny!!:-)
Od poniedziałku mam tyle pracy, że wczoraj skończyłam wysyłkę katalogów pakować o 1:45 w nocy przy ogromnej pomocy M. Robiąc to sama to bym chyba wschód słońca oglądała:tak:
Dzisiaj rano o 10:00 wizyta u gin:happy:
Miałam badanie na samolocie - z moimi wnętrznościami wszystko ok;-) Potem kontrola wagi (plus 0,7kg - bardzo w normie), ciśnienie, wywiad dot. ruchów, które CZUJĘ OD PONIEDZIAŁKU i usg wraz z badaniem serduszka Maleństwa:happy:
Gin. zapytana o płeć odpowiada:
"Na 100% to powiedzieć nie mogę, ale wygląda mi na DZIEWCZYNKĘ."
Poprzednio też coś o Dziewuszce napomknęła, że skoro między nóżkami nic nie widać to może będzie Dziewczynka;-)

super ze malutka zdrowa i wszystko dobrze, a tego 0,7 kg to strasznie zazdroszcze, bo ja prawie 10 razy tyle na plusie juz...
 
Nie bede brac tego syropu na nocma kaszel mam mokry tzn z flegma.Tyle ze lekarka kazala mi go brac 3 razy dziennie co 8 h wiec juz sama niewiem.Jak zblizajaca sie noc bedzie taka jak ostatnia to jutro znow pojde do lekarza:tak:
 
Nie bede brac tego syropu na nocma kaszel mam mokry tzn z flegma.Tyle ze lekarka kazala mi go brac 3 razy dziennie co 8 h wiec juz sama niewiem.Jak zblizajaca sie noc bedzie taka jak ostatnia to jutro znow pojde do lekarza:tak:

wygrzej się dobrze pod kolderką a jak nie będzie poprawy to masz racje bez wizyty się nie obejdzie ale najważniejsze to dobrze się wygrzać ;-)
 
reklama
Iza813 może niech ktoś podejdzie do apteki z nazwą syropu i spyta farmaceuty, czy on na noc może działać mocno wykrztuśnie. Leż i śpij 'półsiedząc' i nie pij ani gorącego, ani zimnego- najlepsze letnie.

Mamusia 87 zażywając antybiotyk wymiatasz bakterie ale i te dobre i te złe, bo antybiotyk ich nie klasyfikuje, tylko usuwa jak leci, stąd grzybica. Jedz jogurty i kup w aptece np. lacidofil- świetnie działa osłonowo.

13x13 ależ ja się BRZYDZĘ polityką i politykami... brrr
 
Do góry