reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

reklama
Elvie, Dagsila - gratuluje córeczek :tak: W tym tygodniu rządzą na forum małe księżniczki ;-)

Ja mam to badanie glukozy 30go... jak to łyknę to ponoć dziewczyny mi dadzą soku z cytryny... kurcze to naprawdę takie ohydne jest??? jakiś sposób na lekkie przejście???

13x13 - ja robiłam to badanie już wielokrotnie (mam zmiany cukrzycowe). Jest obrzydliwe, ale da się przeżyć :tak: Ja tam nie dodaje ani soku, ani nie zajadam cytryną. Możesz mieć odruch wymiotny, ale tego nie ma aż tak dużo - kubeczek do wypicia. Zaopatrz się w butelkę wody mineralnej - po badaniu pewno będzie Ci się chciało okrutnie pić, żeby zabić smak glukozy w ustach;-)

powiedzcie kiedy to badanie z ta glukoza? w ktorym tygodniu? bo w 25 tygodniu bede w Polsce to moze tam to zrobie, co wy na to?

25 tc jest jak najbardziej ok - ja tez wtedy bede robić. Nic się nie stanie jak zrobisz ciut później albo wcześniej.
Krzywa cukrowa jest bardzo ważnym badaniem - cukrzyca ciążowa to duże zagrożenie dla dzidziusia.
 
Elvie - gratulacje corci!!!!!!!!!!!!
... a z poczatku mialy byc blizniaki , potem chlopak.... A jest jedna, i corcia. Zupelnie jak u mnie :-D:-D:-D:-D
 
Czesc

Nie nadarzam Was czytac :-( Juz mi sie wydaje, ze skonczylam lekture, chce odpowiedziec, a tu sie pojawiaja kolejne posty. Tak schodzi mi pol wieczora, a potem juz nie mam sily pisac.
Tak od kilku dni sie zastanawiam, czy jednak z ta 3 dzidzia sie nie zapedzilismy. Brakuje mi czasu na wszystko, a coraz to nowe obowiazki dochodza. No ale teraz to juz nie ma odwrotu.
Widze, ze znow urodzaj na dziewczynki. Gratuluje wszystkim mamusiom!!!!

W UK test na glukoze robi sie dokladnie w 26tyg. Oczywisce jak to tutaj przysylaja list ze szpitala z cala instrukcja co i jak. Ten plyn do wypicia jest calkiem smaczny.
A ja Lucozade pilam jak tak wymiotowalam na poczatku ciazy. Lekarz mi kazal to pic, bo lepiej sie przyswaja niz zwykla woda i dostarczal jakis kalorii. Jak dla mnie smakowalo niezle, ale jak nic nie mozna jesc i pic, to cokolwiek czlowiekowi odpowiada.
 
Dziękujemy za gratulacje obie z Oleńką;-)

Mi połówkowe wyznaczyła między 8 a 16 grudnia i do tego czasu mam glukozę zrobić:tak: Mam ją kupić w aptece, rozpuścić w szklance wody, mogę ewentualnie trochę cytryny wkropić, gdybym miała z wypiciem problemy i równo po godzinie mieć pobrana krew:tak:
 
ja glukoze robiłam we wtorek, obrzydlistwo - ale jest ok.

dzisiaj ide do ginka, wiec trzymajcie kciuki, zeby dzidzius w koncu pokazał sie z przodu :-)
 
Magda ciosek no jakby się przeżyć nie dało to nikt by jej nam nie zlecał:-p ale skoro można sobie ulżyć w przeżywaniu to ja chętnie:tak:

Jestesaniolkiem no mi akurat słodkie srednio wchodzi więc niedobrze mi na samą myśl:-(

Justa24 nie mam pojęcia kiedy się to robi -ja idę w 21tc

Katik skoro nie lubisz to mam nadzieję że nikt Ci nie każe go pić;-)

Aniam141 dzięki za poradę:tak: mi lekarz kazał zrobić teraz to robię -nie mam problemów z glukozą (ostatni poziom sprzed tygodnia 86) więc będzie z głowy

Kasiorka22 masakra -właśnie o to "niedobrze" mi chodzi...

Forget me not Ty jesteś zaprawiona w boju -to już na lunch glukozę możesz pić -ja jak mam wypić słodką herbatę to mam odruch:eek:

Elvie
no nie wiem czy to tak -ja mam iść pobrać krew na czczo i później po godzinie od wypicia -żeby porównali wyniki -nie słyszałam o tym że mam sobie sama wypić i tak bez porównania to co za badanie? już przed wypiciem cukier może być nie taki... no ale się nie znam

Kasia.j co Ty mówisz -kobieto -prawdziwa matka polka -dasz radę i z następną trójką:-p:-p:-p:-p:-p:-p

Coyote w końcu jesteś!!! kciuki zaciśnięte

O mam o teście glukozy -to robię go za wcześnie wynika...
Na samym początku ciąży ginekolog kieruje kobietę na badanie, które pozwala oznaczyć poziom glukozy w surowicy krwi. Jest wykonywane na czczo. Nawet jeśli jego wynik jest zupełnie prawidłowy, każdej kobiecie między 24. a 28. tygodniem ciąży powinno się przeprowadzić test doustnego obciążenia glukozą (50 g). Po godzinie od wypicia wody z glukozą pobiera się krew i oznacza poziom stężenia glukozy. W czasie tego badania kobieta nie musi być na czczo, nie ma także znaczenia pora dnia ani czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku. Za prawidłowe uznajemy stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy.

A na TVN jest o śmierci łóżeczkowej -częściej dotyczy dzieci śpiących na brzuszku i z rodzicami oraz do 1 roku życia miedzy 2-4 miesiącem -badania nie wykazują przyczyny śmierci...
 
reklama
każdej kobiecie między 24. a 28. tygodniem ciąży powinno się przeprowadzić test doustnego obciążenia glukozą (50 g). .


Tak się trochę dziwiłam, że już robicie to badanie, z Olą robiłam w 26 tygodniu, teraz wizytę mam 9 grudnia i w badaniach do zrobienia o glukozie ani słowa. No ale co lekarz to sposób prowadzenia ciąży
 
Do góry