reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki w kuchni

TruskawkowaMamba - ja też zawsze daje mniej cukru, niż jest w przepisach. Robiłam dżemy i tez dawałam o wiele mniej cukru a smak fantastyczny:)
Kilka dni temu nazbieraliśmy jeżyn i zrobiłam ciasto jogurtowe z jeżynami, było pyyyyszne:) jutro wrzucę przepis. Oprócz ciasta wyszło mi 1,5 słoika soku z jeżyn (na zimowe przeziębienia) i słoik dżemu jeżynowego.
 
reklama
A ja dzisiaj miałam ochotę coś upiec, ale coś szybkiego więc padło na muffinki :-) Zajęło mi to może pół godziny, 10 minut przygotowanie i 20 pieczenie. W sumie ja zjadłam tylko 2 sztuki, ale córcia pojadła.
 
A u mnie dzisiaj zupa ogórkowa i kopytka - teściowa zrobiła i mi rano przywiozła :-)

Sama też lubię gotować ale najczęściej są to proste dania z makaronu ;-) np. spagetti nr3 z cytryna

trochę bułki tartej , 1/2 startej skórki z cytryny, starty parmezan - to wymieszać w miseczce.
Ugotowany makaron polać oliwą z oliwek i wysypać na to mieszankę. Wszystko razem wymieszać i jeść :-)

Albo zapiekane warzywa: (mi najbardziej smakuje cebulka)
może być: cebulka
pomidor
cukinia mała
Warzywa przekrojone na pół układamy na blaszce do pieczenia i na wierzch układamy sporo farszu (bułka tarta wymieszana ze świeżo wyciśniętym czosnkiem, oliwą z oliwek i drobno pokrojoną natką pietruszki)
Zapiekać w piekarniku w około 180stopniach przez ok 45minut
 
Cześć :-) mnie dziś naszło na słodkości (ach! te zachcianki ;-)). Ale jak! No to upiekłam ciasto jogurtowe z owocami i kruszonką. Zamiast jeżyn dałam borówki. Pycha! :-)

ciasto.jpg
 

Załączniki

  • ciasto.jpg
    ciasto.jpg
    34 KB · Wyświetleń: 76
reklama
Do góry