reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aim, tak dopytuje, bo mam zle doswiadczenia po porodzie w Siemiradzkim i az strach mnie bierze jak mysle o porodzie, a lekarza mam z Kopernika.

Maziajka, ja tez od poczatku ciazy 1,5 kg na minusie - ale brzuch mam wielki;) no i apetytu tez nie mam, czesto sie zmuszam, bo jak robie sie glodna to dopadaja mnie mdlosci no i cos wciskam w siebie, ale bez wiekszego apetytu.

Samotnaja obserwuj sie i jakby co to jedz na IP. Mnie ogolnie ginekolog przy plamieniach (plamienia niezwiazane ze wspolzyciem) zalecil brak wspolzycia przez caly I trymestr.
 
reklama
Maziajka mnie ostatnio tez odrzuca od jedzenia, w sumie tez mam teraz -1 kg

Pola hmm siemiradzkiego nie ma dobrych opinii, jak coś sie dzieje złego to nie pomogą. Koleżanka mojej teściowej tam dziecko straciła, wiec to totalnie mnie zniechęciło do takich małych szpitali. Kopernika jest ok jak sie coś bardzo złego dzieje, ale tez podobno opieka bardzo nie miła, koleżanka tam rodziła bo miała lekarza tam ale bardzo niezadowolona. Natomiast Ujastek ma taka sama referencyjności co Kopernik pod względem ratowania dzieci. Nie wiem czy oglądałas program "moje 600 gramów szczęścia" o wczesniaczkach z ujastka, polecam gdzies to wyszperać i obejrzeć :)
 
Witam dziewczyny, dołączam do grona lipcowych mamuś - termin na 4 lipca. Mam tylko nadzieję, że donoszę, bo przy tych dolegliwościach jakie mam to czasami różne myśli mnie nadchodzą... :-( Trzecia ciąża, obecnie 14 t.c.+5, a tu od 2 tygodni bolesne twardnienia brzuszka, na które nie pomagają żadne leki, jeden pobyt w szpitalu za mną, leżenie praktycznie non stop... Czy ktoraś z Was też cierpi na podobne dolegliwości?
 
Amea36 zapraszamy:) wspolczuje dolegliwosci i lezenia... Mam nadzieje, ze sytuacja sie ustabilizuje u Ciebie.
Ja nie mialam tak jak ty twardnienia brzucha, ale takie bole brzucha, dyskomfort, twardnienie troche i przede wszystkim przy malym brzuchu jeszcze i mlodej ciazy (to juz bylo w 7 tygodniu) przy chodzeniu (szczegolnie gdy bylam juz zmeczona) takie wrazenie ciezkosci brzucha i wrazenie ze brzuch jest nisko (tak jak przy koncowce ciazy, jak brzuch na niedlugo przed porodem sie obniza). Skonczylo sie plamieniami i lezeniem plackiem (juz moge chodzic na szczescie).

Truskawka widzialam chyba jeden odcinek tego dokumentu o ktorym piszesz, nie wiedzialam ze to z Ujastka. Zaczelam sie troche martwic tym moim wyborem Kopernika po opiniach w internecie:(, no ale jeszcze jest czas na przemyslenia i ewentualna zmiane.
Jutro mam badania prenatalne, czym sie bardzo stresuje, no i oczywiscie naczytalam sie roznych rzeczy w internecie..jak duzo latwiej dziewczyny jest zyc w nieswiadomosci, jak ja w pierwszej ciazy idac na usg genetyczne nie wiedzialam co to nt...
 
Witaj Amea.. Ale jakie dolegliwości?? Co gin mówi? Czemu lezysz i lezalas w szpitalu?
Macica chyba za szybko by się stawiała ale nie jestem specjalistka czy ginem.
Tez mam bole ale macica się powiększa, to normalne..
Na jakiej podstawie masz lezec??


Samotnaja, jak dziewczyny naoisaly. A tak to nie swiruj kochana, weź sobie coś rozkurczowego i może narazie wstrzymajcie się od przytulanek. Długo Ci się to juz utrzymuje??

AIM dziękuję, pocieszylas mnie :)

Maziajka roznie, to zależy od dnia. Z tym ze u mnie waga na plusie jednak. Ogólnie nie lubię jadąc i nie mam w tej ciazy mdłości jak nie zjem. Głównie pierwszy posiłek mamy kolo 17-18 zależnie od aktywności dzieci i to jest obiado kolacja.
Za to duuuzo pije.



Aaa jutro mam tą nieszczesna glukozę haha. I polozna widzę, juz się wagi boje :(


Pola trzymam mocno kciuki za jutro.
 
Niestety właśnie macica się stawia, to moje 3 dziecko, więc tego akurat jestem pewna. Stawia się do tego stopnia, że brzuch chwilami zmienia kształt. Nawet leki rozkurczowe nie działają, a leżenie mam wskazane aby zapobiec skróceniu szyjki, bo przy takich skurczach jest to wielce prawdopodobne. We wtorek mam wizytę u mojego gina, okaże się czy szyjka nadal zamknięta i długa czy też skurcze swohe zrobiły. Mam nadzieję, że jednak nie...
 
Ostatnia edycja:
Maziajka, u mnie aktualnie wręcz przeciwnie. Na samym początku ciąży odrzucalo mnie od jedzenia, a teraz od jakiś 2 tygodni apetyt mam niestety większy niż zwykle, więc muszę się powstrzymywac nawet od jedzenia ;-)

Chciałam Was dziewczyny zapytać czy odczuwa któraś z Was swędzenie piersi? Mi się od samego poczatku biust bardzo powiększył i srrasznie swedzi, a ostatnio nawet zauważyłam luszczenie się skóry na sutkach. Staram się teraz je nawilzac mascia z witamina a, ale może macie na to jakieś sposoby?
 
Mnie troche swędzą. A nie urosły duzo. Sa bardziej jędrne, ale nie sa jakos spektakularnie wieksze. Ale ja balsamuje po prostu-nic wiecej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie troche swędzą. A nie urosły duzo. Sa bardziej jędrne, ale nie sa jakos spektakularnie wieksze. Ale ja balsamuje po prostu-nic wiecej
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie też bardziej jedrne, ale od samego poczatku jakieś 2 rozmiary większe i bolesne. Gdzieś czytałam, że swedza jak rosną, ale nie wiem czy to od tego. W każdym razie też muszę teraz je ciągle nawilzac, bo inaczej skóra jest strasznie sucha.
 
reklama
Do góry