reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Staś mleko z butelki wypije, ale jest przyzwyczajony od małego (pierwszy raz dostał jak miał 9 dni bo musiałam do szpitala na kilka godzin pójść), wodę wypije z butelki tylko jak bardzo chce mu się pić a tak to tez z kubeczka pije. Ja wracam do pracy za 2 tyg i u nas już od 7 do 17 Staś je stałe posiłki z łyżeczki a na popitkę wodę a od 17 do 7 pierś.

A co do żłobków to u nas za tydzień będą wyniki rekrutacji - czyli kto pierwszy ten lepszy. Szanse mamy prawie zerowe ... ale teoretycznie przez nową ustawę można zmienić zasady rekrutacji i dawać punkty jak do przedszkoli tylko w Warszawie się z tym nie wyrobili.

Staś metki też uwielbia. Niestety teściowa z uporem maniaka je ze wszystkiego wycina :-)
 
reklama
sawinek ma już 2 ząbki (oj ostre) i daje popalić to jego ząbkowanie :tak:. Spać w domu to nie potrafi za dobrze, za to uwielbia w wózku. Im bardziej trzęsie tym dłużej śpi. Dziś spał całą drogę do schroniska na Chochołowskiej, po największych wertepach. A jak doszliśmy to otworzył oczy rozespany jak po nocce. Bo zaliczamy pierwsze wspólne wakacje :-).
A tak pełza, że w sekundę ucieka z kocyka, nawet już pupę podnosi, tak chciałby chodzić. Ciekawe kiedy zacznie raczkować, bo na plecach to już praktycznie nie lubi, nawet śpi na brzuchu :-D. Jak ten czas leci!!!
A jak tam inne bobaski, też już wakacyjne?
pozdrawiam
 
miaucia, u nas to samo. Hania zasuwa i w miejscu nie "usiedzi".
Ćwiczy pompki i w pozycji "raczkuję" podnosi pupę i prostuje tylne nóżki, natomiast sama siedzi tylko przez chwilę i gleba.
Ząbki idą, więc też ciężko, pomaga jej schłodzone jabłuszko - podaję jej w siateczce baby feeder.
Umie już sama zjeść biszkopta, ew piętkę chleba (choć wydaje mi się, że większa część ląduje dookoła;))
Poza tym odkąd wróciłam do pracy w zasadzie w ciągu 3 dni odrzuciła cyca i jest już na mm.
Smutno mi z tego powodu, to jak drugie odcięcie od pępowiny.

Mam pytanie, pytałam już mamy karmiące cycem, a teraz pytam te co karmią mm.
Jak to jest z podawaniem witaminy D?
Wczoraj przeczytałam w jakimś popradniku, że jak dziecko jest na mm i suma dawki wit wynosi 400j, to nie dawać dodatkowo. Przeliczyłam i wychodzi że w mleku dostaje całą dawkę i trochę się przestraszyłam, że za dużo tej wit....
 
Ostatnia edycja:
U nas też pełzanie pełną parą. Łazi po całym domu i wszystko zajada:D Mamy 2 dolne jedynki, a teraz idą 2 górne.
Siedzimy już sobie ładnie i się nie obalamy. Próby raczkowania też są, ale jak chce gdzieś się szybko dostać to pełza niczym mały samochodzik:)
miaucia- my byliśmy w zeszłym tyg nad morzem, Małemu podobało się bardzo. Kolejne wakacje planujemy na koniec sierpnia.
lasotka- ja też już przeszłam na mm. Pediatra mi mówiła, że wit.D mimo to mam podawać. Jednak ja daję Małemu tran- a tam jest już spora dawka tej witaminy więc podaję co drugi dzień jedną kropelkę.
 
Witam was wszystkie mamuśki listopadowe!
Z przyjemnością wpisujemy się do tego wątku :-)
Moja Emilka ciągle w oczekiwaniu na pierwsze ząbki, ale za to nauka raczkowania idzie pełną parą :-D. Jesteśmy po szczepieniu i dziś ma lekką gorączkę, ale naszczęście humor jej dopisuje.
Pozdrawiam was cieplutko!!!
 
reklama
Lasotka mój pediatra zalecił w dni kiedy nie ma słońca, bądź kiedy nie wychodzimy na dwór podawać normalnie, a kiedy jesteśmy na słoneczku nie podawać.

Witaj Emi :-) u nas zęby idą, idą i wyjść nie mogą.
Leon sam siedzi i siada, pełzanie i raczkowanie też mu idzie rewelacyjnie, podobnie jak wpitalanie kabli wszelakiego rodzaju.

Daissy :-):-):-) napatrzeć się nie mogę....
 
Ostatnia edycja:
Do góry