reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

aduśka-oj sporo tych Mikołajów- zanim zdecydowaliśmy się dać synkowi tak na imię znałam tylko jedenego Mikołaja, mąż żadnego, więc wydawało nam się, że to ładne, ale mało popularne imię. Od tego czasu poznałam chyba z 10 kolejnych Mikołajków :) Tylko u nas na wątku jest 4 przystojniaków o takim imieniu :)

Moja znajoma trafiła ze mną na oddział, ale urodziła następnego dnia- tez Mikołaja, który wczoraj skończył 7 miesięcy :)
 
reklama
mamolka- a u nas tylko jeden:) I znamy tylko 1 dodatkowo... Ale nie jest źle, bo imię naszych syneczków nie jest w pierwszej 10 najpopularniejszych imion nadawanych w 2010.

A macie jakiegoś Mikołajka urodzonego 6 grudnia lub na święta??
 
Cześć moje kochane listopadówki, dawno mnie tu nie byo :-)
Damianek również podnosi pupke, podpiera sie na główce , śmiesznie to wygląda, ma strasznie dużo energii, uwielbia stawać sztywno na nóżkach, wtedy cieszy sie i piszczy hehe. Teraz siedzi na foteliku swoimi ogląda cbeebies, codziennie mam chwilę spokoju, bo bardzo lubi niektóre bajki p. waybaloo i teletubisie. Zastanawiam sie kiedy wreszcie zacznie sam siedzieć.. ząbków jeszcze brak. Buziaki pozdrawiamy :-)
 
Dziewczyny podrzucę nowy temat. Nie wiem czy wcześniej go poruszałyście ale ostatnio troszkę mi zaprzata on głowę. Tak jak agrafka_7 pozwalam małej oglądać cbeebies. Zastanawiam się czy takie maluszki już powinny oglądać tv. Oczywiście nie mówię tu o godzinnym spędzaniu czasu przed telewizorem. Ja od niedawna pozwalam małej oglądać bajki tuż przed kąpiela nocną. Tak okolo 15-20 min. Nie powiem-ona bardzo je uwielbia. Pozniej kąpiel, jedzonko,bajka czytana przeze mnie i spanie. W dzień staram się nie oglądać telewizji przy małej bo ona zawsze tam zerka. Ciekawość dziecka :-). Myślicie że dobrze robię?
 
15-20 minut dziennie? ja uważam, że to bardzo dużo. U nas telewizor włączony jest okazjonalnie, przez chwilę synek popatrzy ale to wszystko. Jakby dłużej się zapatrzył to bym wyłączyła, ale to moje zdanie.
 
Mi też się wydaje że 20 min ciąglego ogladania TV dla takiego maleństwa to za dużo. Ja przed TV nie sadzam i bajek nie właczam ale jak my coś ogladamy i mala akurat bawi się w pokoju to sobie czasem spojrzy. Myślę ża na tym etapie to jej wystarczy :-)
 
mi neurolog powiedziała, żeby do 2roku życiu nie pozwalać wcale. Wiadomo, że jak Mały się bawi a my oglądamy TV to też czasem sobie zerknie ale w życiu nie sadzałabym przed włączonymi bajkami!
 
My nie pozwalamy, a i Leonarda wcale TV nie interesuje.
Woli hasać po mieszkaniu w poszukiwaniu czegoś interesującego ;-)
 
reklama
A mój Damianek ogląda bajkę bardzo chętnie chodź trwa to zawsze do 15 minut, szeroko uśmiecha się do postaci, szczególnie w Waybaloo. Uważam, że nie ma co przeadzać z tymi opiniami, że z 24 godzin 20 min może dziecku zaszkodzic.. no przynajmniej ja mam takie zdanie, bo ile matek tyle opini. Czy to, że moje dziecko ogląda chwilę tv oznacza to, że nie bawimy się inaczej? Uwielbiam wymyślać co chwilę inne zabawy. ostatno jestśmy na etapie różnych zabaw z kocykiem :-) Szkołę typu- nie pozwalam na nic, prowadzę wszytsko sterylnie i systematycznie stosuje moja szwagierka, ja robie wszytsko na odwrót i... uwielbiam to :-)
 
Do góry