reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Mój się obrócił z brzucha na plecy jak miał pare dni , wiedziałam ze to jest nieprawidłowe , rehabilitantka syna starszego potwierdziła . Teraz młody ma ponad 3 miesiące i dalej zdarza mu się to robić szczególnie ze to wulkan energi , bylismy u neurologa i oglądała go fizjo , dziecko nie potrzebuje póki co rehabilitacji , podkładamy tylko rulonik pod paszki
 

Załączniki

  • A42F4E31-45B2-43A5-9CFB-FDD8D45AF485.jpeg
    A42F4E31-45B2-43A5-9CFB-FDD8D45AF485.jpeg
    85,4 KB · Wyświetleń: 82
My skończyliśmy 3 miesiące 2 listopada, ważymy 8 450. Przy urodzeniu było 3 kg. Młody jest na mm, lekarz zalecił od dzisiaj rozszerzać dietę o warzywa.
Mały próbuje obracać się z pleców na brzuch i czasami mu się to udaje, często przekręca się z brzucha na boki i plecy.
Umie już nawet mówić "mamamamama", trochę to jeszcze bełkotliwe ale już coś 😂
 
Nie. Jaś nie leży na brzuszku. Worek ze stomi go uciska.
Wogóle mam wrażenie, że jest troszke do tyłu z rozwojem. Dopiero lekko gugać zaczął. Od kilku dni interesuje go karuzelka. A w piątek skończy 3 miesiace.
Nadrobi, u nas na początku też były problemy z leżeniem na brzuszku. Mały miał problemy gastryczne.
Później jak ruszy to lawinowo, z dnia na dzień będą postępy.
 
Julka jeszcze nie ma 3 ms, rusza energicznie rączkami i nóżkami, pupę podnosi i odpycha się nogami do tyłu i wyraźnie ja to bawi, przekręca się też na boczki i to tyle jeśli chodzi o akrobacja, na brzuszku fajnie leży już z podpartymi rączkami, główka wysoko i obraca nią ładnie bez chwiania się.

Pamiętam że ktoś pisał o próbie trakcyjnej, że nie wychodzi ok 3 ms, czy była wizyta i co dalej? Może tak być... U nas ostatnio wyszła częściowo...
 
Julka jeszcze nie ma 3 ms, rusza energicznie rączkami i nóżkami, pupę podnosi i odpycha się nogami do tyłu i wyraźnie ja to bawi, przekręca się też na boczki i to tyle jeśli chodzi o akrobacja, na brzuszku fajnie leży już z podpartymi rączkami, główka wysoko i obraca nią ładnie bez chwiania się.

Pamiętam że ktoś pisał o próbie trakcyjnej, że nie wychodzi ok 3 ms, czy była wizyta i co dalej? Może tak być... U nas ostatnio wyszła częściowo...
U nas , młody ponad 3 miesiące i głowa zwisa jak flak , przez to bylismy nawet u neurologa ale nie zleciła rehabilitacji , Bo ładnie trzyma głowę i wszystkie odruchy ma prawidłowe . Pokazała jak nosić i nie możemy nosić do siebie nawet do odbicia
 
U nas , młody ponad 3 miesiące i głowa zwisa jak flak , przez to bylismy nawet u neurologa ale nie zleciła rehabilitacji , Bo ładnie trzyma głowę i wszystkie odruchy ma prawidłowe . Pokazała jak nosić i nie możemy nosić do siebie nawet do odbicia
Dlaczego nie wolno,, do siebie,,?? Jula tak uwielbia
 
Dlaczego nie wolno,, do siebie,,?? Jula tak uwielbia
Bo się złe napięcie buduje , ja jak dźwigam małego to bokiem żeby przy okazji ćwiczył głowę , nie biorę tradycyjnie za pupę i głowę np , jak przewijam to staram się na boki obracać i specjalnie chwytać za udo , popatrz sobie jakiś filmik o pielęgnacji i podnoszeniu , młody odkąd tak jest noszony to zaczyna ładnie trzymać sam głowę
 
reklama
Bo się złe napięcie buduje , ja jak dźwigam małego to bokiem żeby przy okazji ćwiczył głowę , nie biorę tradycyjnie za pupę i głowę np , jak przewijam to staram się na boki obracać i specjalnie chwytać za udo , popatrz sobie jakiś filmik o pielęgnacji i podnoszeniu , młody odkąd tak jest noszony to zaczyna ładnie trzymać sam głowę
Bo się złe napięcie buduje , ja jak dźwigam małego to bokiem żeby przy okazji ćwiczył głowę , nie biorę tradycyjnie za pupę i głowę np , jak przewijam to staram się na boki obracać i specjalnie chwytać za udo , popatrz sobie jakiś filmik o pielęgnacji i podnoszeniu , młody odkąd tak jest noszony to zaczyna ładnie trzymać sam głowę
To wszystko rozumiem i też tak robimy, tylko do odbicia zawsze do siebie, no bo jak inaczej? I ona lubi sobie tak leżeć na nas w polpionie albo na ramieniu.
 
Do góry