reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Co to łożysko oznacza ? Jakies problemy czy cos z maluszkiem? Zazdroszczę tych 2kg u mnie na liczniku ok +8kg :(
Hejo. Cieszę się, że syncio rośnie. Ruchy na dniach poczujesz :). Na początku one są delikatne, że można je przeoczyć. Ja to już wiem jak to czuć to już kilka tyg czuję. Na początku sporadycznie, teraz 2-3 razy w ciągu dnia.
A jaką masz szyjkę, że Ci założyli? Ja w poprzedniej miałam zagrożenie i mniej ruchu, ale przy dzieciach to niemożliwe... skróciła mi się do 2,4cm, a potem wydłużyła.
U mnie nadal 1kg mniej, ale ja miałam po covidzie trochę nadprogramowych kg(aż 5🙉), teraz jestem na diecie cukrzycowej dlatego waga stoi. Brzusio rośnie, maluszek się odzywa więc jestem spokojna. Wizytę mam w dzień taty, może wkońcu się dowiem, bo już większość wie hihi.
@Józia89. Super, że ze zdjęc jesteś zadowolona :). Albumy kup teraz i wypełniaj kadrami, bo jak dzidziuś się urodzi, to nie bęfziesz mieć czasu 🙈. Ja dla każdego malucha(co prawda jeszcze dla młodego nie zaczęłam 🙈)... robię taki album miesiac po miesiacu z notatką co umiało i tak do 2 lat, a potem już tylko zdjęcie na każdy rok życia i dostaną na 18 ;).

Witaj co do pessaru mam 3.6cm ale szyjka skracała się z wizyty na wizytę więc stwierdziła że bezpieczniejsze będzie założenie niż ryzyko,dokuczał mi od początku ciąży ból podbrzusza co też ją martwiło. Mały chyba jest leniwy 😅chociaż zastanawiam się czy wczoraj nie dał o sobie znać 😁. Zazdroszczę że Twoj maluszek już się odzywa 😊. Dzien taty to super data na poznanie płci 😍. Po glukozie do picia stwierdza się cukrzyce czy z badan krwi będzie wiadomo?
 
reklama
Dzisiaj stuknal nam 19 tydzień ❤❤

Od początku ciąży przytyłam 2 i pół kg.
Ogólnie do szczupłych dziewczyn nie należę więc nie wiem czy szybko poczuje pierwsze kopniaki.
Mnie szyjka się wydłużyła w sensie miałam 3.20 a mam teraz 4.85 ale też pilnuje tego bo wiem że szyjka może w każdej chwili się skrócić.
Ale za to mam łożysko nie centralnie na szyjce ale nad szyjka i też muszę uważać 😞 mam nadzieję że się podniesie.
Zazdroszczę tych 2kg i długiej szyjki też 🙈na plusie u mnie będzie coś ok 8kg. Co takie łożysko oznacza?
 
Zjedlismy obiad. Polezalam na leżance na dworze teraz w domu ciąg dalszy leżenia.

Dzień jak codzień.
Wczoraj u mnie upał nie z tej ziemi później burza nie było jakiś czas prądu telefon ledwo ledwo na 2% wytrzymał 😅 za to dzisiaj totalne ochłodzenie pojechałam z kunpela na zakupy ale czułam sie źle..później drzemka bo bez niej ani rusz i dzień zleciał 🙂
 
Zazdroszczę tych 2kg i długiej szyjki też 🙈na plusie u mnie będzie coś ok 8kg. Co takie łożysko oznacza?
Przede mną długa droga jesteśmy dopiero 19 tydzień i plus 2 dni więc jeszcze mogę sporo przytyć choć nie ukrywam że wolalabym za dużo nie przytyć.
Jem tyle ile mi potrzeba 🤪😉🍽
Szyjka tak wydłużyła się bo na pierwszych badaniach prenatalnych miałam 3.20 ale to mierzone w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie a teraz na wizycie u mojej doktorki i u niej było 4.85 więc tak jakby się wydłużyła.

Łożysko mam nie przodujące tylko ileś tam nad szyjka nie zachodzi ani nie wchodzi na szyjkę ale jest nad szyjka i w razie gdyby się nie podniosło czeka mnie cc ale ma czas się podnieść tak mówiła pani doktor.
Mam się nie nadwyrężac 😉
Przy takim łożysku mogą pojawiac się krwawienia które jak wiadomo w każdej ciąży nie są wskazne i szyjka może się skracać.
 
Wczoraj u mnie upał nie z tej ziemi później burza nie było jakiś czas prądu telefon ledwo ledwo na 2% wytrzymał 😅 za to dzisiaj totalne ochłodzenie pojechałam z kunpela na zakupy ale czułam sie źle..później drzemka bo bez niej ani rusz i dzień zleciał 🙂
Wczoraj upał dzisiaj tak samo.
Wczoraj po obiadku był czas na leżenie na leżance na dworze oczywiście w cieniu.
Wczoraj odwiedziła mnie kolezanka 😍 posiedzieliśmy pogadaliśmy i czas fajnie zleciał.
 
Przede mną długa droga jesteśmy dopiero 19 tydzień i plus 2 dni więc jeszcze mogę sporo przytyć choć nie ukrywam że wolalabym za dużo nie przytyć.
Jem tyle ile mi potrzeba 🤪😉🍽
Szyjka tak wydłużyła się bo na pierwszych badaniach prenatalnych miałam 3.20 ale to mierzone w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie a teraz na wizycie u mojej doktorki i u niej było 4.85 więc tak jakby się wydłużyła.

Łożysko mam nie przodujące tylko ileś tam nad szyjka nie zachodzi ani nie wchodzi na szyjkę ale jest nad szyjka i w razie gdyby się nie podniosło czeka mnie cc ale ma czas się podnieść tak mówiła pani doktor.
Mam się nie nadwyrężac 😉
Przy takim łożysku mogą pojawiac się krwawienia które jak wiadomo w każdej ciąży nie są wskazne i szyjka może się skracać.
Być w ciąży i prawie nie przytyć to było by coś 😁. Czyli trzeba odpoczywać skoro takie wskazanie wolała byś rodzić naturalnie? Ja już teraz boję sie porodu jak diabli obojętnie którym sposobem 😐
 
Hej kobietki 😊. U mnie 18+5 wczoraj miałam wizytę syn ładnie się ruszał ale jeszcze go nie czuję wedlug doktor do tygodnia powinnam dostać jakiegoś kopniaka😏 miałam też zakładany pessar ponieważ szyjka dosyć krótka ale lekarka dała zielone światło na spacery więc korzystam 6500kroków za mną 😄. Dziś też mam zamiar się ruszyć bo waga galopuje do góry jak szalona 🤔. U Was jak z dodatkowymi kilogramami? Któraś ma pessar i ból podbrzusza minął? Miłego dnia 😉
U mnie szybko waga w górę, mimo że się nie objadam... do tego słabo się czuję, zawroty głowy, uczucie że zaraz zemdleję np.w sklepie czy w kościele, a nawet ostatnio w domu, zwłaszcza jak szybko się podniosę z poziomu dzieci/podłogi... zrobiłam cukier, bo myślałam że może jakieś skoki mam i stąd to tycie i objawy, ale jest ok 🤔 , w morfologii hemoglobina poniżej normy, więc może to to... jakoś czuję się niespokojna i idę dzisiaj na dodatkową wizytę do gina. Chyba nie będzie to jakaś bezpodstawna panika? ;)
 
U mnie szybko waga w górę, mimo że się nie objadam... do tego słabo się czuję, zawroty głowy, uczucie że zaraz zemdleję np.w sklepie czy w kościele, a nawet ostatnio w domu, zwłaszcza jak szybko się podniosę z poziomu dzieci/podłogi... zrobiłam cukier, bo myślałam że może jakieś skoki mam i stąd to tycie i objawy, ale jest ok 🤔 , w morfologii hemoglobina poniżej normy, więc może to to... jakoś czuję się niespokojna i idę dzisiaj na dodatkową wizytę do gina. Chyba nie będzie to jakaś bezpodstawna panika? ;)
Zawsze lepiej wszystko sprawdzić niż potem sobie pluć w brodę 🙂 ja też się nie objadam, a już +8kg...
Być w ciąży i prawie nie przytyć to było by coś 😁. Czyli trzeba odpoczywać skoro takie wskazanie wolała byś rodzić naturalnie? Ja już teraz boję sie porodu jak diabli obojętnie którym sposobem 😐
Mam taki sam strach przed porodem 😁 ciekawe jak to przeżyję 😅
 
Zawsze lepiej wszystko sprawdzić niż potem sobie pluć w brodę 🙂 ja też się nie objadam, a już +8kg...

Mam taki sam strach przed porodem 😁 ciekawe jak to przeżyję 😅

Widzę że nie jestem sama z tyciem od nie objadania się i strachem🤗. Tak jak odpowiedź wyżej lepiej sprawdzić dwa razy 😊 Myślę że to wina hemoglobiny moja spadła poniżej normy też mam zawroty momentalnie robi mi sie słabo zwłaszcza na zakupach przy wiekszej ilości osób w sklepie 🙄 również męcząca jest lecąca krew z nosa 😐
 
reklama
Widzę że nie jestem sama z tyciem od nie objadania się i strachem🤗. Tak jak odpowiedź wyżej lepiej sprawdzić dwa razy 😊 Myślę że to wina hemoglobiny moja spadła poniżej normy też mam zawroty momentalnie robi mi sie słabo zwłaszcza na zakupach przy wiekszej ilości osób w sklepie 🙄 również męcząca jest lecąca krew z nosa 😐
O właśnie, zakupy w sklepie albo kosciół to od czesto słabo sie robi, poty i dreszcze ma przemian, zawroty głowy itd... myślalam że w 2 trymestrze będzie lepiej, w poprzednich ciążach tak nie miałam... i też w nosie mi naczynka pękają... który u Ciebie tydzień? U mnie dzisiaj równo 18
 
Do góry