reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lu Petitki i orzechy

anineczka

królowa mrówek :P
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
15 785
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Dziewczyny mam pytanie:
Kupiłam tutaj biszkopty Lu Petitki dla Matta.Matt ma prawie 7 miesięcy.
Chciałam,żeby podjadł sobie biszkopcików,ale na opakowaniu w składzie biszkopta są wymienione orzechy arachidowe.Pomijam już inne składniki takie jak mleko i soja.
Z tego co wiem orzechy są bardzo alergizujące i powinno się je wprowadzać po 5 roku życia dziecka...
No i co robić.Podawać czy nie? Jak myślicie?
 
reklama
Jeśli mały nie jest alergikiem, to nie ma co przesadzać... Spokojnie możesz mu dać biszkopty:) Moja córka ma 16 m-cy i czasem nawet masło orzechowe nam podjada:) Zdrowe i smaczne:) Bardziej niż o orzechy martwiłabym się o cukier w tych ciastkach.
Ale jeśli masz jakieś wątpliwości to kup specjalne ciasteczka dla maluchów - Miśkopty albo Chrupaczki.
Pozdrawiam
 
To pewnie na opakowaniu pisze, ze może zawierać śladowe ilosci orzechów. Ja dawałam biszkopty w tym wieku. Orzechy mój synek też już je od 18 miesiaca orzeszki pistacjowe, nerkowca, czasem ziemne, laskowe. Nie wyczytałam nigdzie, ze do 5 lat nie mozna podawać. Wręcz przeciwnie czytałam, ze powyżej roku mozna dawać np. pistacjowe, włoskie. Oczywiscie na poczatku troszkę, zeby zobaczyć czy dziecko nie ma alergii na nie.
 
jezeli dzieck nie ma alergii to po 12 m-cu mozesz podac orzechy i czekolade
Dzięki.
Właśnie czytałam troche na ten temat.Różnie piszą.Raz,że po roku zacząć od pistacji i włoskich.A raz,że po 2-3 roku życia.
Najbardziej uczulają orzechy arachidowe.
Ale niech sobie je chrupie bo nie jest alergikiem:tak:
 
nie mozna zakladac ze to co pisza ze uczula akurat uczuli naszego bobasa jak chce jesc to niech probuje nie przekonasz sie czy go uczuli jak nie sprobuje tylko w rozsadnych granicach:-)
wg__70__01_00000VM2JMDcxNzlqfDAwMDAxNTNqfGplc3pjemUgdHJvY2hlIGRvIHpyenVjZW5pYQ.gif
[/url]




 
Do góry