reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Cześć laski,
wypadłam "na chwilę" z obiegu bo mam tyyyyle na głowie, że nie wiem w co ręce włożyć. Ciągle się nie ogarnęłam. Czy się kiedyś ogarnę?

Widzę temat papierosków, hihihihi, mój syn przygotowuje właśnie pracę plastyczną pt. "Nie pal przy mnie, proszę" :-D Ja kiedyś paliłam, 10 lat. Teraz od 10 lat już nie palę i myślę, że mam temat za sobą. Pojedyncze sztuki mi się zdarzają, ale absolutnie nie w ciąży i tego nie akceptuję widząc palącą ciężarną. Nie toleruję też palenia przy mnie, w ciąży mi to baaardzo przeszkadzało. Wracałam z pracy i na peronie, mimo zakazu i mojego brzucha obok, ludzie palili. Nie pozwalam też palić w moim domu, ale na tarasie czy balkonie już tak, z tym, że pety do popielniczki a nie na trawnik. Wszelkie inne sytuacje akceptuję :-D Wredna jestem? Nie, tak to groźnie "zabrzmiało", tak naprawdę jestem bardzo tolerancyjna jeśli mi coś nie przeszkadza.

Joasia, mój Janek też mało kupek robi. Od początku zauważyłam bo robi mniej niż robili bracia. Dziś np. kupki nie było.

Sandra ja nie wiem ile mleczka mały wypija bo daję cyca bezpośrednio, ale wczoraj byłam na koncercie i teściowa mu podała mm, pierwszej porcji pociągnął ok 120ml, a drugiej raptem 100ml. A na cycku przybiera mi bardzo ładnie, w pierwszych 6tyg złapał 1kg od masy urodzeniowej i 1,3kg od wypisu ze szpitala.

Edda ja zmieniam pieluszkę przed karmieniem, bo jak zmieniam po to zawsze mi porządnie ulewa i jest cały do przebrania. A w pionie przewijać nie umiem :-D

Ja jeszcze prób z małżonkiem nie podjęłam, boję się :zawstydzona/y:

Ddziewczyny które mają córeczki. Czy wy czyscicie albo myjecie im wargi sromowe a raczej to co jest w środku? Bo mi w szpitalu powiedzieli żeby tego nie rozwierac a jak była polozna to tam zajrzała i tam był krem i kazała to zmyć wacikiem i ciepłą wodą. Pewnie jej się tam przypadkowo dostał. I teraz nie wiem czy jej tam zaglądać i czyścić?
Dla mnie abstrakcja . . . niestety nie było mi dane poznać tematu :-)
Mam do Was pytanie. Od ktorego miesiaca wprowadzacie inny posilek niz wasze mleczko do diety malucha? Bo w jednej ksiazce wyczytalam ze od 4 miesiaca mozna podawac kasze manne na wywarze jarzynowym i nie wiem co mam o tym myslec....
Przed 4 m-cem nie zamierzam wprowadzać. Planowałam od 6 m-ca ale już widzę, że czasami mam ochotę coś mu dać spróbować, więc pierwszy słoiczek marcheweczki pewnie pójdzie w ruch gdzieś w 5 m-cu.

A ja wylicytowałam huśtawkę i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Nie miałam nigdy wcześniej, fajna rzecz. Używam raptem dziś ale mały się zachwycił karuzelką i bujanie go uspokaja. Matę mam od siostry ale leżeć nie chce, na brzuszku też nie, a karuzelkę też wylizytowałam ale musiałam zwrócić bo się zacinałą i zastanawiam się czy kupować skoro mam w huśtawce.

Selerowa, byłaś na warsztatach?
Pytania skąd się biorą dzieci też już przerabiałam i zawsze odpowiadałam zgodnie z prawdą, oczywiście dostosowaną do wieku :-)
 
reklama
Edda ja tam delikatnie czyszcze małej bo znam dwa przypadki gdzie mamy nie ruszały warg i doszło do ich sklejenia a potem to już tylko chirurg
Inka po pierwszym porodzie seks był lepszy niż kiedykolwiek a teraz tylko szukam wymówki aż czasami żal mi męża że taki wyposzczony jest :p

Jtr ide do zusu po zaświadczenie do becikowego ciekawe czy dadzą od ręki?
A no i idę donieść wszystkie dokumenty na chrzciny ;-)
 
Selerowa sorki przegapiłam o tym jajeczku haha nie wiem jak to zrobiłam :-p


u mnie Oliś tez nie lubi lezenia na brzuszku ... po chwili zaczyna marudzic i płakac ... no chyba ze jest po kąpieli i lezy nago to wtedy tak :-) chustawke z fp uwielbia ;-) ale cieżej z mata bo jakos nie sopecjalnie za nie przepada ale mysle ze to sie zmieni jak tylko zacznie chwytac zabawki:-D a projektor z melodyjkami kocha :-) co mnie bardzo cieszy :-)


noo dziewczyny zapraszam an fb :-)
 
Grzechotko, w Lidzbarku kończyłam ogólniak, a mieszkałam za Bartoszycami w kierunku Kętrzyna:-) nad jeziorkiem:-) :-) wiesz gdzie? Może przyjeżdżałaś tam na plażę:-)
Co nas rauciło tu gdzie jesteśmy teraz?

Mamo Stacha:-) byłam:-) fajne były:-) a widzisz, muszę zerknąć na stronkę, bo Mikołajowi robiono mnóstwo fotek:-)

No i Mikołajka nie widać, a ja gdzieś tam w tle:-)
 
Ostatnia edycja:
Selerowa mąż rzeczywiście popisał się odpowiedzią :-) świetnie :tak:
Magdzik mnie dali w zusie i skarbówce od ręki wszystkie papiery. Gorzej, że dwa tygodnie czekałam na pismo z OPS z miejsca zameldowania męża...A jak poszłam do nas do OPS to oczywiście okazało się, że połowę papierów za mało mam...porażka jest z tą papierologią :confused2:
Mamo Stacha Adaś od wagi urodzeniowej do 6 tygodnia przybył 1,5kg, a od wyjścia ze szpitala prawie 2! Się rozszalał chłopak co?Ludzie nie dowierzają, że on ma dopiero 7 tygodni niecałe ;-)

Ja tam nigdy nie paliłam (nawet nie umiem się zaciągnąć ;-)) i nie zamierzam. Ale za to wszyscy wokół palą...i co mogę zrobić - unikam jak się da choć ciężko unikać męża :-p Za to w szpitalu przed porodem leżałam z młodą laseczką, która jak tylko przyszłam to wypytywała mnie czy mam fajkę...a jak przyszedł mój mąż to od razu poszła na fajkę...No nie bardzo to akceptuję, ale w zasadzie co mogę zrobić...

Mój maluszek uwielbia być noszony "na ramieniu". Ogląda wtedy świat i wszystko mu się podoba. A jak tylko kładę go poziomo to nerw. Łóżeczko zazwyczaj go parzy, ale lubi leżeć w bujaczku tylko też nie za długo. Natomiast na brzuszku różnie, zależnie od nastroju. Patrzę jaki jest silny to jestem w szoku bo głowę wysoko zadziera :szok:

Co do seksu to masakra, nasza pierwsza próba zakończyła się porażką i boję się próbować od tamtej pory bo niestety bolało...Wcale dobrze nie myślę o pierwszym razie haha Ale wreszcie trzeba będzie się przemóc. Tylko jak ja miałam zawsze jako takie libido tak teraz spadło chyba poniżej zera :sorry:

Młody zrobił awanturę przy ubieraniu po kąpieli, dziś jakiś mocno śpiący cały dzień i jak tylko udało się go ubrać to usnął z miejsca. Ciekawa jestem czy to nie efekt poszczepienny. Obserwuję go cały czas i nie masuję od kilku dni, bo nie chcę roznosić zarazków ze szczepionki. Jejku, żeby tylko nic mu nie było. Jutro ostatnia wizyta położnej, pomoże mi wiązać chustę i mamy jakoś wzbogacić dietę, żeby jadł mniej ale treściwiej, bo jak na razie to pochłaniałby ilości szalone...Zobaczymy jak to przyjmie.

Idę spać jak i on śpi. Dobranoc

Ach, zapomniałabym. Kesti - gratuluję pierwszego ząbka :tak:
 
O mój klocek to już ponad 2 kg od urodzenia przybył ciężki się robi
Ja śpię z Kacprem więc o rzeczy na s nawet nie myślę a zresztą nie mam zupełnie ochoty mój mąż chyba też nie bo zupełnie nie nalega nawet nie wspomniał w sumie to się nie dziwię sama ze sobą też bym nic nie chciała
 
Dziewczyny czy u Was tez tak? Moja mała zasypia z cycem, a jak sie przebudzi ze nie ma cyca to szuka i musi dostać, bo placz, nawet nie z głodu ale zeby sobie pociumkac. Ostatnio butla fe. A cyca chce. Kiedyś zjadla 120ml mm to i tak szukała cyca, pociumkala i zasnela. Co tu zrobic zeby tak nie zasypiala z cycem? Przez to budzi sie często bo chce pociumkac.
Gratulacje zabka. Wow, jak szybko!
Moja tez uwielbia w pionie, lezaczek chwile polezy a poza tym nic innego
Zaplanowaliśmy na weekend majowy chrzciny, małej kupię chyba sukienkę w coccodrillo. Dziś byłam na sklepach i szukałam dla siebie, czegoś rozpinanego bo karmie. Padaka! Nic fajnego! Załamana jestem! Czuje sie gruba, brzydka, we wszystkim
wyglafam fatalnie :( nie mam w czym iść i mam dola :(
w dodatku po sklepach pełno ładnych, kolorowych ciuchów , trzeba by garderobę zmienić cała. Worek pieniędzy potrzebny
dobrej nocki! Przespanej!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magdzik20 dzieci w takim wieku potrzebuja towarzystwa, moj ma tak samo:) Aczkolwiek, jak go nie ma w przedszkolu, nie tylko on teskni:) Jego adoratorki pytaja sie wychowawczyni kiedy bedzie::)

po ciazy jakos czuje piekniejsza, glupio to zabrzmi, ale zawsze jak stoje przed lustrem musze pomacac moje piersi, sa takie fajne:) z seksem nie mamy problemu, jednak brakuje czasu...lub zmeczenie daje swoje...

co do jedzenia pierwszego synka karmionego mm zaczelam dokarmiac rowno w 4ms, teraz maly dostaje co 2 dzien 2-3 lyz przecieru marchewki i jablka... ale to smakosz jest:) zreszta liznal tez innych rzeczy, bo starszak chce sie z nim dzielic:) do tej kwestii podchodze mnie restrykcyjnie jak z pierwszym synem...

dzis mam kontrole u lekarza bo mialam przedwczoraj uplawy... zaczelo sie jak okres... ale dziwne to bylo...
 
Do góry