reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

hej kochane

kurcze jak nie urok to sraczka-wieczorkiem siedziałam w ogrodzie Wiktorek smacznie sobie spał a Nicol skakała na trampoline,m dołączył do niej i grali na trampolinie w berka i Nicol jakoś tak dziwnie się przewruciła i odrazu płacz.Jak m ją pytał to powiedziała że jej Nic nie boli a łzy jak grochy jak ją m na ziemie postawił to niemogła iść bo jej jakoś tak noga uciekała i odrazu okropny płacz!Dobrze że pare domów dalej mamy sąsiada ortopede także poszliśmy.Pooglądał stwierdził że nic poważnego jednak jakby jutro się pojawił jakiś siniec czy krwiak to mamy podjechać do ośrodka do niego na dyżór.Mam nadzieje że jutro jak rano wstanie to nic nie będzie z kolankiem i mam nadzieje że będzie mogła chodzić bo jakoś nie wyobrażam sobie jej i Wiktorka u mnie na ręku.M widać że jest przejęty i zły na siebie że gonił Nicol poszedł dłubać przy aucie na warsztat-pewnie poszedł stres odreagować

Ja już moje i Nicol i Wiktorka ubranka już spakowałam torby gotowe a nasz jutrzejszy wyjazd w góry pod znakiem zapytania -zalezy co będzie z nogą Nicol .Kurcze a tak się cieszyłam na wyjazd!

Co do tv to Nicol ogląda 2 bajki jak wstaje przed przedszkolem-m jej włancza wtedy jak on twierdzi nie marudzi mu i daje się grzecznie ubierać.Ogląda też bajke jak wraca z przedszkola i to by było na tyle.

Nicol ładnie śpi Wiktorek też śpi ,choć troszke marudził ale udało się i zasnął,zobaczymy ile pośpi.W sypialni stoi miska z ubrankami i pieluchami do prasowania ale totalnie mi się niechce może jutro się za to zabiore,dobrze że mam dużo pieluch to nie musze non stop prasować:-)

Nic zmykam oglądać Geslerke.

Ciekawe co tam u Bliźniak coś nic sie nie odzywa mam nadzieje że wszystko u niej ok!!!
Dobrej spokojnej nocki!
 
reklama
hej dziewczyny

łomatko czas leci...ale dobrze, że weekend już jutro..
paluszku wózek bardzo dobrze...lekko się prowadzi..dzidek ma sporo miejsca..budka zasłania w pełnej opcji na 3/4 ..i powiem Ci, że za takie pieniądze..to jest na prawdę ok.

mama Niki co do trampolin..wiele dzieci kończy z urazami...na początku..ja kupiłam chrześnicy a ona skakała po kilka godzin, ma 7 lat i tak sobie mięśnie nadwyrężyła i zakwasów nabawiła, że skończyło się to płaczem i przerwą kilkudniowa od trampoliny. Tęsknie za górami..ja bardzo lubię chodzić po górach....

kwestia chrztu..mam podobne zdanie...po co napędzać się ..znajoma brała ślub i miała chrzest w dniu ślubu...tak więc..jak będzi dziecko chciało..to się ochrzci.
Ja chrzczę..ale i jestem katoliczką w takiej wierze mnie wychowano..ale z synami ciężko..Szczep był bierzmowany rok temu..i on chodzi z musu do kościoła bo ja chodze i karze mu...

Syn Adam ma dużo do powiedzenia..sąsiadce..braciom...tacie ..a jak matka zagada...to robi wielkie oczy....to przewalam go ...na brzuszek kładę....to pewnie kara za to i nie odzywa się do mnie:sorry2:

piąstkę do buzi tez pcha i dobrze..... jak narazie.

wyrasta mi dzieć z 68....takie ładne pajacyki..ma..no i teraz przejdziemy na półśpiochy spodenki i skarpetki, a pajacyki jako piżamki tylko?
 
Krisowa ty kochaniutka uwazaj na siebieeee,a co do Niunia i gupich komentarzy sie nie przejmuj mi natomiast mowia przyjazni ze Leonek zaduzy jak na 3 miechy niech sie goniaaaa dupkiiiiiiii
Suzi86 no ja teez mam frote i tez musze czegos poszukac naszczescie mam tu w Birmingham TKMAXXa to cos moze wyszukam na polske:))))))))
Dee trzymam kciuki za Polcie jutro:)))))
Paluszek bardzo popieram twoja wypowiedz odnosnie Tv :)
Dagrab zazdroszcze tych wypadow na basen ja jakos sie boje jeszcze niunia zabrac na basen ,a mam prosbe mozesz opisac jak wyglada takie wyjscie na basen z twoja niunia?
MamaNIkol trzymam mocnooo kciuki za Nikol i za wyjaz biedna dziewuszka
Beti Beti dziekuje za opinie a mozesz mi przeslac jeszcze raz ten link gdzie kupilas i z gory dziekujeeeeeeee buziakiiii
MOj niunio juz slodko spi dzis postanowilam go wykapac i chyba przejde na trub codziennego juz kapania niech sie przyzwyczaja i cieszy,pozatym tak juz slicznie sie do mnie cieszy i gaworzy ze wole z nim spedzac czas niz nawet ugotowac cos,pozatym moj maz mnie zdenerwowal bo zamiast mi pomoc to wolal spac ahhhhhhhhhh nic nie mozna polegac na tych naszych chlopach
 
Witam mamunie

Ech...padnięta jestem.Nie wiem co się dzieje z tym moim małym łobuzem ale NIE PŁACZE tylko na rączkach.A tak to wszędzie mu źle i płaczek taki teraz się z niego zrobił że :szok:

Dziś byliśmy u neurologa prywatnie.Super facet.Gabrysiek na szczęście zdrowy jak rybka:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Dokładnie go obejrzał z każdej strony,układał,podnosił,sadzał itp.Powiedział że niczego niepokojącego i nieprawidłowego nie widzi także możemy być spokojni. Żadnej rehabilitacji i nic takiego mały nie potrzebuje Ufff......
Pytałam o napięcia mięśniowe i rehabilitacje. Powiedział że Każdy ma napięcia mięśniowe Gabryś ma,ja mam i tata też napewno ma.Zdarzają się napięcia poważne które trzeba rehabilitować.Ale powiedział że większość rehabilitowanych dzieci to dzieci zdrowe które wogóle nie potrzebują rehabilitacji.Pytałam też o to że Gabrysiek woli się patrzeć w lewą stronę.Powiedział że widocznie w życiu płodowym tak był ułożony(w lewą stronę) i poprostu zapamiętał to ułożenie i jest ono jakby dla niego bardziej naturalne.Ale stwierdził że w prawą też się ładnie i bez problemu patrzy także oki.Pokazał nam też jak podnosić małego prawidłowo,i jak odbijać inaczej,by było mi łatwiej.No i jak go układać by chciał łaskawie leżeć na brzuszku.
150zł poszło ale naprawdę warto było.

pluszacze - ja też miałam Gabryśka dziś kąpać ale jak zasnął mi przy cycu o 20.00 na łóżku tak śpi do tej pory.Już go nie wybudzałam...niech śpi zobaczymy o której mi się obudzi...ja też muszę zacząć go przyzwyczajać do codziennego kąpania.Narazie co drugi dzień kąpiemy...jak nam nie uśnie np. tak jak dziś i kąpanie trzeba przełożyć...
 
Ostatnia edycja:
Munie u mnie z kondycją od pierwszego porodu kiepsko, bo przedtem regularnie pływałam, ale spróbuję najwyżej padne jak mucha.

krsiowa masz rację ważne co nasze dzieci mają w głowie i czy prawidłowo sie rozwijają, a czy duże czy małe i tak kochane:)

my telewizora też nie mamy z własnego wyboru, ale teraz wszystko można obejrzec na komputerze i niestety mamy małego kinomaniaka, bo sami też lubimy czasem coś obejrzec. Niestety częstwo nie kończy się na jednej bajce, kiedys to ograniczałam, ostatnio sobie odpuściłam ale musze do tego wrócić bo szkoda życia... oczu i kręgosłupa

mama Niki żeby się córcia nie przyzwyczaiła za bardzo że tatus ją ubiera, bądź co bądź kiedys musi sie nauczyć sama, a oglądając bajkę w tymczasie nie ma na to żadnej szansy. Wiadomo samodzielne ubieranie trwa dłużej, ale w momencie kiedy masz młodsze dziecie na rękach to znacznie łatwiej jak starsze potrafi się w miarę samo oporządzić.

myśmy skończyły ćwiczonka, ładnie dziś mała współpracowała, nawet rehebilitantka stwierdziła że szkoda że tylko 2 spotkania bo jeszcze by z Alą poćwiczyła:) Dobre to że widzę efekty, jak się odpowiednio uda rączki rozluźnić przy pomocy różnych ćwiczeń (ma przykurcz obręczy barkowej) to nawet chętnie na brzuszku leży. Póki co w zasadzie tylko na piłce ale dobre i to na początek.
 
Paluszek- dlaczego chcesz miesiac z basenem czekac?? ja juz bylam w niedziele, mala zachwycona, a jak wieczorem po basenie zobaczyla wanienke to prawie piszczala z radosci.:tak:
No jakoś tak mi się wydaje, ze mała jeszcze niedojrzała do takiej przestrzeni wodnej...i bedzie sie bała;/ pewnie troche histeryzuje:) a poza tym na wszystkich zajęciach niby od skończonego 3 miesiąca ale jak dzwoniłam to raczej zalecali po skończonym 4...ale może faktycznie przemyslę i chociaż na próbe ssprawdze jaka bedzie reakcja maleńskiej
Ona jest taka smieszna ze jak widzi cos nowego, czego nie umie ogarnąć to tak głowe na doł bierze, patrzy spod byka, piąstki do buzi bierze i z emocji sobie chrumka:) nawet zaczelismy na nią mówić Pepa:p Moge sobie tylko wyobrazić co bedzie na basenie:)

Mama Niki
trzymam kciuki za Nicol i za wasz wyjazd!
 
Cyska to super wiadomosc ze niunio zdrow i obejdzie sie bez rehabilitacjii,co do kapieli to ja tak strasznie bym chciala sie z niuniem kapac w wannie ale placze bidulek i tak jak Digitals poczekam jeszcze z pare tyg i sprobuje odnowa :)))))))))
 
Witam się i ja po długiej nieobecności
właśnie zakończyłam urlop w Polsce ogólnie udany tym bardziej że pogoda dopisała ;-) 29.04 odbył się chrzest Macka zdjecia zalacze pozniej...
Co do chrztów to zgadzam się z Mitra to hipokryzja chrzcic dziecko a potem nigdy mu kościoła nie pokazać ale każdy robi według uznanania...
Macko nam sie troszku pochorował zmiana klimatu i pogody doprowadziła go do kaszlu takie z flegmą także brzmi nieciekawie..
o jejku ale ja widze ze on sie taki madry i dorosły robi i piastke i samego paluszka tez do buzki pcha mam go jakoś ociagać od tego??
 
reklama
Ehhh a u mnie duże zmiany....

Mąż właśnie już prawie stracił pracę, więc super.
Mama wyjechała na sezonówkę i mam dom, 3 chłopów, dwa psy, sprzątanie, gotowanie i DZIECKO na głowie:no: Nie wiem czy dam radę z tym wszystkim...

Najbardziej martwię się brakiem pracy męża... załamka :-(
 
Do góry