reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macica dwurożna

dziekuje za odpowiedz. mam jeszcze jedno pytanie bralas nospe i magnez ale od samego poczatku ciazy czy w pozniejszym czasie bo moj lekarz nic mi nie powiedzial na temat nospy czy tez magnezu i o skurczch czy moze poprostu jest jeszcze za wczesnie u mnie by mogl to stwierdzic? a i jeszcze jedno czy moglabys mi napisac do jakiego lekarza chodzilas i gdzie moze i ja powinnam sie do niego wybrac poprostu bardzo mi zalezy na lekarzu ktory juz prowadzil taka ciaze :)
 
reklama
Witam. Z chlopakiem planujemy o pierwsze dziecko starac sie dopiero za rok. Jednak w tamtym tygodniu bylam u ginekologa i przy badaniu, powiedzial mi ze mam macice dwurozna (plus tylozgiecie) przy czym dodal, ze jak bede w ciazy to bede mogla poronic. Czytalam juz wiele informacji na temat tej wady na roznych stronach, czytalam rozne wypowiedzi kobiet, tutaj rowniez od deski do deski przeczytalam cale 8 stron waszych wypowiedzi.
Z jednej strony sa one pocieszajace, wielu kobietom widze udaje sie normalnie przejsc cala ciaze i porod, nawet urodzic naturalnie bez cc, jednak jest tu tez spory procent kobiet ktore niestety poronily.
Wiem, ze mam jeszcze czas by sie martwic, jednak dla kobiety ktora chce mieci dzieci taka wiadomosc niestety jest bolesna i zasiala ziarenko strachu.
Jedyne co mnie uspokoilo to ze doktor powiedzial, ze zyjemy w takim wieku, ze sa rozne metody i ze bedac w ciazy, po prostu bede musiala byc bardziej pod nadzorem lekarza.
Uspokaja mnie rowniez fakt, ze bede rodzic w Niemczech bo tutaj mieszkam, gdyz spotkalam sie z wieloma pozytywnymi opiniami na temat porodow odbieranych w tutejszych szpitalach.
Mimo wszystko boje sie, co jest raczej naturalna reakcja. Dodam rowniez, ze przy badaniu USG lekarz powiedzial (mam zdjecie), ze jama mojej macicy jest trojkatna co tez mnie niepokoi, zastanawia mnie czy jest to moze wynik tej dwuroznosci, jednak wiele z was mowi, ze jak dziecko rosnie to jama macicy sie rozciaga i wszystko moze byc dobrze.
 
Witam Dziewczyny,
w zeszłą środę zobaczyłam na teście szczęśliwe 2 kreski. Do lekarza poszłam wczoraj i jestem w 5 tygodniu i 3 dniu :) Wszystko niby w porządku, jednak lekarz zanieciepliwił mnie informacją, iż mam macice w kształcie serca. Hmm spytałam czy to coś poważnego to powiedział że nic takiego, jedynie bardziej mnie będzie bolał brzuch. No i przyszłam do domu po wizycie i niepotrzebnie zaczęłam czytać, bo po wpisaniu w google MACICA W KSZTAŁCiE SERCA wyskoczyło mi MACICA DWUROŻNA. Mój gin tego tak specjalistycznie nie nazwał, mimo to zaczęłam się obawiać, że to jest to samo... Za 3 tygodnie ponownie idę na wizytę, mam nadzieję , że usłyszę serduszko maluszka i dowiem się czegoś więcej na temat mojej SERCOWEJ MACICY :)trzymajcie za mnie kciuki!! pozdrawiam :)
 
Jakby ktoś to kiedyś w przyszłości czytał, to niech nie martwi się macicą dwurożną. Jak pisałam wyżej, ja miałam ale mój lekarz przepisał mi Luteinę dopochwowo i po dwurożności ani śladu :) Także nie martwić się!!
 
Witam Wszystkich,

Mam na imię Asia i Jak w temacie poszukuję namiaru na sprawdzonego lekarza, który może mi pomóc...staramy się z mężem o dzidziusia, ale mam macicę dwurożną z lewy rogiem szczątkowym:sad::sad: Byłam u Państwowego lekarza to powiedział cyt" Parę razy przepchać, kilka razy poronisz i może się uda" inny z Medicoveru powiedział, że cudem będzie moje zajście w ciąże a jeszcze większym jej donoszenie. Jestem w rozsypce, cały czas płaczę:-(...zapisałam się na wizytę do prof. Dębskiego, ale jak poczytałam opinie, że buc, że chamski, że olewa, to mam mieszane uczucia.. Czy ktoś z was ma może podobną wadę i ma dzidzię? Lub zna lekarza z warszawy, który naprawdę może mi pomóc?? Będę zobowiązana!
 
Ja mam macicę dwurożną.
jest prawie normalna, mam po prostu kształt serca.
Wszyscy lekarze, których ja odwiedziłam mówili mi, że macica dwurożna nie powinna sprawiać problemów w zajściu w ciąże.
Może być problematyczna jeśli chodzi o utrzymanie ciąży.

Jakiś czas temu miałam kontakt z dr. Dębskim - faktycznie może nie jest jakiś wyjątkowo miły, jednak jest dobrym specjalistą.
Z cała pewnością ta wada nie wyklucza możliwości posiadania dziecka, ciąża jest wtedy bardziej zagrożona.
Słyszałam że wiele kobiet dowiaduje się o dwurożności podczas porodu.

powodzenia!
 
Dziękuję za słowa otuchy! Niestety oprócz dwurożności, mam tylko jeden jajnik, gdyż lewy jest w pachwinie i nie ma "łączności" z resztą...no i mała macica. Jestem umówiona do prof. na 4 listopda...
 
reklama
Ja mam macice dwurozna, tez jeden rog szczatkowy. Jestem w 39tc.

nikt mi nigdy nie mowil, ze moge miec problem z donoszeniem ciazy, wiem tylko, ze przy tej wadzie zwykle cc sie konczy.
 
Do góry