reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiu, co dziś dobrego zjemy ?

Abeja, a ty sama gotujesz...?
Bo ja to nie mam kompletne czasu, aby taki dobry obiad wyczarować...i dziś będę wcinać kupione pierogi z serem..
 
reklama
Kamilala jest u mnie mama i bardzo mi pomaga (jeszcze tydzien :-D )
i np. dzisiejsze devolaje to jej wyczyn, ale lasagne z wczoraj to juz ja sama :tak:
 
Karlam, lasagne to w sumie prosty przepis.
Makaron kupujesz w sklepie i lekko podgotowujesz (uwazaj zeby sie nie posklejał)
miesko drobiowe zesmażasz (najlepiej bez tluszczu lub na 1 łyzeczce oleju). Wczesniej doprawiasz do smaku: sól, pieprz... troche ziól do kuchni wloskiej, ew. krztyna papryki słodkiej. Do mięsa dodajesz pomidory z puszki albo sos ze sloiczka np. łowicz
Robisz sos beszamelowy (mleko zagotowane z 1 listkiem laurowym i zielem angielskim, po ostygnięciu tego mleka wyciagasz listek i ziele i dajesz troche zasmażki i lyzke tego miesa drobiowego, zeby mial smak)
do tego trzesz ser zółty i przygotowujesz szyneczke w plastrach.

Ja robie lasagne w specjalnych tynienkach z grubszej folii aluminiowej (do kupienia w markecie - np. w realu)
Dno dobrze posmarowac odrobina oleju - zeby makaron nie przywarł.
Układasz - plaster makaronu - mięsko, ser zolty starty, szynka, sos bolonski i znow makaron.. i tak ze 4 warstwy
Na koniec ser zołty i posypujesz oregano. Zapiekasz jakies 15-20 min w 150-170 st.

Smacznego :)
 
reklama
Karlam, lasagne to w sumie prosty przepis.
Makaron kupujesz w sklepie i lekko podgotowujesz (uwazaj zeby sie nie posklejał)
miesko drobiowe zesmażasz (najlepiej bez tluszczu lub na 1 łyzeczce oleju). Wczesniej doprawiasz do smaku: sól, pieprz... troche ziól do kuchni wloskiej, ew. krztyna papryki słodkiej. Do mięsa dodajesz pomidory z puszki albo sos ze sloiczka np. łowicz
Robisz sos beszamelowy (mleko zagotowane z 1 listkiem laurowym i zielem angielskim, po ostygnięciu tego mleka wyciagasz listek i ziele i dajesz troche zasmażki i lyzke tego miesa drobiowego, zeby mial smak)
do tego trzesz ser zółty i przygotowujesz szyneczke w plastrach.

Ja robie lasagne w specjalnych tynienkach z grubszej folii aluminiowej (do kupienia w markecie - np. w realu)
Dno dobrze posmarowac odrobina oleju - zeby makaron nie przywarł.
Układasz - plaster makaronu - mięsko, ser zolty starty, szynka, sos bolonski i znow makaron.. i tak ze 4 warstwy
Na koniec ser zołty i posypujesz oregano. Zapiekasz jakies 15-20 min w 150-170 st.

Smacznego :)
nono niezle :-) i to moze jesc mama karmiaca? :-)
 
Do góry