reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Butelkowe

Dzieki kochane.
Juz pod kontrola. Gadałam z pediatra. Nie zmieniac mleka narazie. Musze dalej dawac Trilac. Zeby brzusio dobrze pracował. Dzieki, ale fajnie Was miec :)
 
reklama
Elfiko Trilac i lakcid maja to samo działanie. Ja akurat miałam wypisane na recepcie ale chyba dlatego że miałam tez dla maksa inne leki. Wczoraj zorietowałam sie ze problem z kupka zaczał sie własnie po odstawieniu (miałam brac tylko przez tydzie). Zadzowniłam do pediatry i kazała mi brac dalej.
A dzis po raz pierwszy maskio zrobił kupke przy pomocy termometru :-[ ale udało sie i zasnął jak zabity. Ponownie wiwat Tracy Hogg!!! Spi sam w swoim łozeczku.

PS. Elfiko ale Ty wyszczuplałaś. Szok!!
 
Dzięki Nianiu , ja zawsze taka chudzina byłam tylko w ciąży sie zrobiłam jak dynia ale juz zrzucilam 13 kg i kjeszcze walcze z 4kg, niestety te 4 dodatkowe kg osadzily mi sie na brzuchu :( wyglądam jak w czwartym miesiącu ciązy :-[
 
już jestem !!!!

Zaczne od NUTRAMIGENU - jeżeli dziecko nie jest alergikiem... jest to ostatnie mleko jakie bym wybrała... wszystkie tego typu mleka sa dla dzieci tylko i wyłącznie alergicznych - nie można ich serwować dzieciom bez alergii jest to zupełnie niepotrzebne.

Wszystkie mleka początkowe są wzbogacone o żelazo - co może powodowac problemy z kupą... najgorsze są wszystkie mleka HA - hypo alergiczne - ponieważ dawka zelaza jest w nich własnie najwieksza... dzieci robią ziemnozielone kupy i z trudnością oddają stolec.

Nianiu - mleko które podajesz Maksiowi jest bardzo odpowiednim mleczkiem i powinnaś je zmienić już w ostateczności... ponieważ zostaje Ci tylko jedno mleko do wyboru.... reszta mlek niestety nie ułatwi sprawy związanej z kupą... wszystkie mleka początkowe dla dzieci zdrowych bez alergii są trudniej strawialne, nie mowiac o mlekach dla alergików jak wyzej pisałam chodzi o te żelazo... Bebiko omneo jest mlekiem które pomaga zwalczyć dolegliwosci typu:
- kolki,
- wzdęcia,
- zaparcia,
- ulewania
ma prebiotyki, które usprawniają prace jelit itp.

Polecam dopajanie Maksia najlepiej wodą... jezeli nie bedzie chciał pić zioło kopru włoskiego ale nie hippa bo jest słodzone... oczywiscie jeżeli nie bedzie chciał pić kopru z torebki parzonego to polecam jednak hippa :-)
 
Aiołku, dziewczyny dziękuje za pomoc. Dzis robilismy kupke z pomocą termometru i oliwki. Daje tez za rada pediatry trilac przez nastepny tydzien. Mam nadzieje, że to poprawi biedactwu trawienie. Tak mi go szkoda bo widze jak sie meczy. Nawet nie płacze tylko sobie steka. Ale Asiołku pełny szacunek za wiedze. Wiedziałam, ze moge liczyc na Twoja pomoc. Całuski.
 
Nianiu obawiam sie ze smeranie zwieracza termometrem to nei jest dobry pomysł ze wzgledu na to, że pupa może sie przyzwyczaić do oddawania stolca tylko tym sposobem - stosować tylko w razie konieczności ( rozumiem że koniecznosc taka nastała - ale strożnie)

Pewnie po lekach flora bakteryjna jelit Maksia sie troszke pogorszyła.... ale samo bebiko omneo ma już prebiotyki i mam nadzieje że za jakiś czas bedziesz mogła odstawić dodatkowe leki i wystarczy samo mleko aby było ok.

Tusiu

- Zawiera mączkę z ziaren chlebowca świętojańskiego, która zagęszcza mleko w żołądku i utrudnia cofanie się treści pokarmowej do jamy ustnej.
- Proporcja kazeina:białko serwatkowe 80:20 wspomaga działanie mączki (kazeina pod wpływem kwaśnego środowiska żołądka i pepsyny tworzy koagulat pod postacią żelu).
- Proporcja kwasu linolowego do kwasu α-linolenowego 5,1:1; zapewnia prawidłową syntezę długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
- Dzięki niskiej zawartości tłuszczu Bebilon AR jest lekkostrawny.
- Niska osmolarność.
- Odpowiada międzynarodowym zaleceniom i wymaganiom (WHO, EC).

Wskazania:
- częste ulewanie po posiłkach.

Przeciwwskazania: powikłany odpływ żołądkowo-przełykowy.

Uwaga: Produkt uzyskuje optymalną gęstość 10 minut po przygotowaniu.

Bebilon AR może stanowić wyłączną dietę najmłodszych niemowląt, które często ulewają po posiłkach lub być uzupełniany innymi posiłkami w wieku późniejszym.

Tusiu

I jeszcze strona warta przeczytania na temat mlek typu AR i ulewania - polecam
 
reklama
Asiołek jesteś niemożliwa. Wyrazy szacunku ;D
Dziiś robilismy kupke razem ;D Maksmnie sciskał za rece a ja mu kibicowałam. I tak udało sie zrobić kilka kupek pod rzad. A jaka ulga potem ufff ;D oboje padlismy...ale była fajnie hihihi ::)
 
Do góry