reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Elzbieta1986 dziękuję za info, w przyszły czwartek idę się zameldować na Wickelrucksack i od razu popytam, bo wyczytałam na stronie, że organizują właśnie Elternschulen. W moim szpitalu są kursy weekendowe dla par, ale koszt to 170€ ;/
Co do zdjęcia nie pomogę, wszystko dopiero przede mną. Kurczę, zależy nam na bardzo szybkim wyrobieniu paszportu, a z tego co czytam to wcale nie musi być takie proste :p

Patili restauracji niestety nie znam :(
 
reklama
Wickelrucksak jest swietny pomimo tego ze nic w nim ciekawego nie bylo ale sam plecak jest super skonstruowany i fajnie sie go wszedzie nosi. Wczoraj mielismy podejscie do fotografa nr 2 i maly znowu nie dal sie obudzic, nawet na glodnego nie ma szns, mysle ze to jazda samochodem go tak usypia,malego buja a ten zasypia.Cholerka jak nie zrobimy mu foty na Wielkanoc nici z wyjazdu do Polski bo na paszport czeka sie do 6 tygodni i mozemy sie nie wyrobic jak mlody tak bedzie wydziwial, pozatym on ma "niespanie" w nocy, oczy jak 5 zł i wtedy to o spaniu nie ma mowy hehe.
Vixen jak pojdziesz sie zameldujesz po plecak taka pani da Ci segregator z wszystkimi informacjami, z gutscheinami i informacjami na temat szkół rodzenia organizowanych przez MA 11, ja w razie czego mam na poczcie to moge Ci mailem podeslac. Ja nie chodzilam do szkoły rodzenia ale żałuje bardzo, w sumie nauczylam sie sama wszystkiego ale to wymagalo wiekszego wysiłku. Co do szpitala w którym rodziłam Hanusch Krankenchaus to nie polecam, nie jestem wybredna ale opieka poporodowa pielegniarek na oddziale jest rażąco zróznicowana i powierzchowna, oczywiscie nie wszystkie ale wiekszosc, duzo moglabym negatywow wypisac ale,,,powstrzymam sie. Mam porownanie bo bylam po porodzie w Wilchelminen z malym bo mial infekcje i tam przyjeli mnie calkiem inaczej, calkiem inny świat. Tak ze szpitala Hanuscha nie polecam.
 
Elzbieta1986 nie tak dawno robiliśmy małemu paszport i kobietka mówiła, że nie czeka się dłużej niż 2 tygodnie, bo nie mają dużo zgłoszeń. Nam wysłali paszport już po 5 dniach, więc może nie będzie tak źle:-)
A próbowaliście z maluszkiem spędzić trochę czasu gdzieś przy fotografie? Może sobie pośpi, a jak się obudzi to wskoczycie i zrobicie zdjątko?
 
Elzbieta1986 naprawdę nie ma w Wickelrucksack nic ciekawego? A ja już nastawiałam się na jakieś fajne gażdżety :p Ale i tak się zapiszę, bo jak dają to czemu nie skorzystać ;) Kurczę, ciężka sprawa ze zrobieniem tej fotki... Wczoraj aż z ciekawości przeglądałam różne fora i niektórzy rodzice sami robili zdjęcie (kładli maluszka na białym prześcieradle), a potem fotograf tylko przerabiał do odpowiednich wymiarów itd, może też spróbujcie? Znajomi czekali tylko 2 tygodnie na paszport, także bądź dobrej myśli.
Tak pomyślałam, żeby iść do szkoły rodzenia również ze względu na język, co prawda mówię po niemiecku, ale tak to może będzie mi potem łatwiej jak będę na pewno wiedzieć co do mnie mówią i co mam robić :p W czwartek się tam przejdę, a jakby coś to podeślę Ci mojego maila, dobrze? Dziękuję za ofertę :)
Szpital mam już dawno wybrany i zdecydowałam się na Göttlicher Heiland, no zobaczymy jak będzie wyglądała moja przygoda tam.
 
Czesc dziewczyny jestem tu nowa!Mam pytanie moze ktoras sie orientuje jestem na bezrobotnym i wlasnie sie dowiedzialam ze jestem w ciazy.Moze ktoras z was wie cos na ten temat.Jak to dalej wyglad itp.Pozdrowienia:-)
 
vixen89 ja mam program tych kursow w domu i zamierzam chodzic do MAG ELF przy Langenfeldgasse 28, ja juz na koncowce jestem takze na 1 zajecia z Socialpadagogin ide 13 lutego. Moze masz ochote sie ze mna przejsc? Nie trzeba sie zapisywac. Moge Ci przeslac PW z terminami kolejnych kursow. Ja niestety nie chodzilam do szkoly rodzenia, bo mezulo to nadgodziny to delegacja w Grazu no i duzo opini slyszalam, ze to i tak nic w zasadzie nie daje. Obym sobie poradzila :sorry:
 
Wikiniki witamy :) Niestety nie pomogę, ale może jakaś inna Mamusia się wypowie?

maryńka ooo a w jakich godzinach idziesz, po południu? Jeśli tak, to ja bardzo chętnie! Od 14 jestem już wolna :) Bardzo bym prosiła o wiadomość na pw :) Mój niemiecki nie jest perfekcyjny, mam nadzieję, że to nie będzie przeszkodą :p Właśnie u mnie jest podobna sytuacja z mężem, z reguły bardzo późno kończy pracę, więc też nie wiem czy coś z tej szkoły w ogóle wyjdzie. Poradzisz sobie na pewno :)
 
Hej dziewczyny, ja także szukam dobrego gina ale po polsku. A może ktoś był u niejakiej Dr.Zipora przy Nestroyplatz?
I druga sprawa: Dr. Miechowiecki zdiagnozował u mnie mięśniaka 4 cm i dał do zrozumienia ,że jakbym chcia la miec dziecko to powinnam coś działac, bo potem to moge nie miec dzieci wogóle . Dodam ,że mam prawie 32 lata i trochę mnie to zaskoczyło, bo dawałam sobie czasu tak 2 lata jeszcze. Czy któras z was była może w podobnej sytuacji? dzięki z góry za jakąkolwiek odp.
 
reklama
hej dziewczyny. mam pytanko do was jako mieszkających w Austrii i pewnie trochę orientujących się w tamtejszym prawie.Mój mąż pracuje w Austrii, jest tam zameldowany itd. Wiecie może czy przysługuje mu jakiś "dodatek" czy cos takiego za to że ja urodziłam dzieci? ja jestem zameldowana w polsce i tu mieszkam, tu tez rodziłam. słyszałam że jest szansa że oni wypłacą mu coś. Orientujecie się w tym temacie?
 
Do góry