reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Czesc Dziewczyny, melduje ze udalo sie zrobic fotke malemu u fotografa, bylismy wczoraj w ambasadzie z wnioskiem o paszport, maly jeszcze nie ma pesla wiec dostanie za tydzien paszport z ważnością na rok, cena 27 euro.Jesli chodzi o zdjecie takiego maluszka to wedlug mnie da sie zrobic w domu i wywolac u fotografa. Piszcie dziewczyny co u Was, ja juz kilka spacerków z synkiem mam za sobą, mam nadzieje ze zimy juz nie bedzie ;)
Vixen-jak sie czujesz? który to juz tydzień?

Mam pytanie do mam, po porodzie trzeba zglosic sie na wizyte u ginekologa, czy trzeba zabrac ze sobą dziecko czy badanie bedzie dotyczyło tylko mnie? prosze napiszcie jak to jest.
 
Ostatnia edycja:
czesc

Elzbieta badanie dotyczy tylko ciebie!Po pologu a wiec po 6 tyg plus minus(ja bylam po 8 bo czulam sie nie do konca wygojona) powinno sie isc na kontrole do swego gina.Dziecko nie jest potrzebne.Gin bedzie mial twoje papiery ze szpitala gdzie rodzilas o przebiegu porodu,wadze dziecka itp.(szpital przesyla)

U nas w przedszkolu panuje ospa,ale poki co moje dzieciaki zdrowe,ja w dziecinstwie nie przechodzilam ospy a wiec jest ryzyko ze jak mnie dorwie to grozi mi polpasiec,brrrr

anko tak twoj maz moze dostawac pieniazki na dzieci

magdalena ja chodze do Truskolaskiego w 22 bez.Napewno jest lepszy od Gralka i Miechowieckiego,ale czy ja wiem czy godny az polecenia?Szalu u niego nie ma(aparat usg stary,wylewny nie jest),ale tez specjalnie nie moge sie go czepiac.
A co do miesniaka to ja bym sprawe skonsultowala z pewnie dwoma innymi lekarzami:tak:A nie leczy ci go?
 
Kobitki mam pytanie. Czy któraś z Was prowadziła ciąże także w Polsce? Mamy przywieść zaświadczenie, że 1 untersuchung wykonał nam lekarz w Polsce. Jednak nie powiedzieli jak takie zaświadczenie ma wyglądać (mąż pytał) i co tam ma dokładnie pisać:confused2:
 
Elzbieta1986 super, że udało Wam się w końcu zrobić zdjęcie Maluszkowi :)
Z tą zimą to też mam nadzieję, że już nie wróci, chociaż dziś trochę sypało :/ A teściowa ostatnio dzwoniła i coś mówiła o nawrocie prawdziwej zimy w marcu :(
Czuję się dobrze, dziękuję, to już 29. tydzień :)

Beabea oj to uważaj na ospę! Właśnie dzisiaj odesłali mnie do innej filii przedszkola (to samo było tydzień temu) ze względu na ospę. Co prawda chorowałam w dzieciństwie no ale jako ciężarną mnie 'wygonili' :p

Magdalena jedynie mogę Ci NIE polecić gina i jest to Miechowiecki.

Aniag78 niestety nie wiem, całą ciążę tu prowadzę.
 
Znowu bede pytac, moze Beabea albo Patili mi pomogą a moze ktos inny, otóz w Mutter Kind Pass pisze o badaniach u ortopedy miedzy 4 a 7 tygodniem, czy to badanie jest obowiązkowe? czy musi to byc lekarz ortopeda czy pediatra tez zrobi takie badania. Ps. ja kilka dni temu bylam u Miechowieckiego na wizycie, nie wiem co mu sie stało ale poswiecił mi az ok pół godziny uwagi, żartował, opowiadał, nawet zdjecia małego oglądał na telefonie i sie zachwycał hehe niezle ;)
Pozatym u mnie po staremu, mały juz nie taki mały bo rośnie tylko ze cos mu sie dzieje bo straszne gazy puszcza musze na wizycie u pediatry popytac czy to normalne bo mi sie wydaje ze za dzuo tego, co najlepsze potrafi spac po pół godziny i znowu bolesne bąki go wybudzają i pręży się.Pozdrawiam i prosze o rade odnosnie tego ortopedy :)
 
Ela to badanie (obowiazkowe) to drugie USG bioderek. Jezeli Wasz pediatra, do ktorego chodzicie ma odpowiedni sprzet, to tam bedziecie mieli badanie. Jezeli nie ma USG, musisz zapytac gdzie mozecie takie USG wykonac.

Alez dzis byla wiosenna pogoda! Postanowilam wybrac sie w ramach spacerku do Wiener Prater. Spakowalam malego i psa i poszlam. Jak wrocilam bylam uwalona blotem po kolana!!! Pies nadawal sie tylko do wanny!!! Stelaz z wozka tez!!! Ale w powietrzu czuc juz wiosne!!!!
 
tak mój pediatra robi badania bioderek, to znaczy ze do ortopedy nigdzie sie nie zapisywac, tak? Ja tez juz spaceruje oby ta wiosna przyszla jak najszybciej ;)
 
HEJ

Elzbieta,jesli twoj pediatra robi to badanie aparatem usg i jesli wg. niego nie ma nic niepokojacego,to ci nie powie zeby do ortopedy isc,w przeciwnym razie poprosi cie o wizyte u specjalisty czyli ortopedy o dokladniejsze badanie i konsultacje wtedy powie ci gdzie najblizej masz,albo ci liste da:tak:Tak ze w sumie pediatra jest "pierwszym ogniwem",ha,ha

Ja na wizyty do ortopedy chodzilam przy pierwszym dziecku i mialam zalecane specjalne pieluchowanie malej przez jakis okres,pozniej juz wszystko bylo ok.

Patili,sorry usmialam sie z twojej wycieczki:biggrin2:No tos se roboty dodala,no fakt wiosne czuc w powietrzu:tak:

Macie jakies rady na obgryzanie paznokci u dzieci?Moja 4,5-latka ma ten problem,dodam ze ten gorzki zel na paznokcie na nia nie dziala-wyprobowalam.Potrafi tak sobie oskubac paluchy,a potem czesto pobekiwanie bo jej skorki dyndaja i pieka ja te zaczerwienione miejsca,a nie da sobie obciac,ani ruszac.Tlumaczenia nie skutkuja,echhh
 
reklama
Witam Was serdecznie. Jestem w Wiedniu od 4 mcy z 2 dzieci (Emi 2 lata i Nikodemek 5 lata). Czytam Wasze wypowiedzi, relacje ale jest ich maaaaasa :) cały natłok :) a czasu mało. Nie mam tutaj żadnej bratniej duszy i nie mam kogo zapytać, poradzić się... dlatego postanowiłam napisać :) Chciałam zapytać... od października staramy się o Familienbeihilfe & Kinderbetrungsgeld ... i nic... trwa i trwa. Dlatego proszę powiedźcie mi ile trwało to u Was... czy chodziłyście, pytałyście... czy poprostu czekałyście. Dodam że wszystkie dokumenty złożyliśmy.
Pozdrawiam Was serdecznie :)
 
Do góry