reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

wiecie co byłam dzisiaj u znajomych na obiadku
mieszkają na obrzezach naszego miasta
zakochałam sie w tym osiedlu
jakie tam sa ładne domki
płacą za wynajem 750 czyli tyle samo co my za nasze mieszkanie
rachunki mają śmiesznie niskie bo ostatnio przyszło nam 380 za elektrycznosć a im 70 - jest różnica
ale tzreba miec samochód bo to nowe osiedle i nic tam nei ma
a ja tutaj nie wsiąde za keirownice i na dodatek jeszcze nei mamy autka
jestesmy w trakcie poszukiwan
chwilami załuje ze przed wyjazdem sprzedałam samochód w kraju, przydałby sie tutaj
ale nic to damy rade

co do pracy to oboje jestesmy ekonomistami tyle ze ja od komputerów bardziej a małżonek PR
ostatnio robił kampanie społeczne dla miasta
ja pracuje przez internet a włąściwie pracowałąm bo właśnei mi sie skonczyła umowa i chyba nie dostane kolejnej :mad:
przezyje :p
heh co do kredytu mój maż pytał o kredyt jako singiel
miał przy sobie stary tax credit
bo on przyleciał tu kilka miesiecy wczesniej
ciekawe czy to jest jakas różnica
nie wiem w kazdym bądź razie babeczka powiedziała mu ze duzo da ze w terminie płacimy za wynajem mieskania a te siedem stów to nei mało wiec moze pomóc
w kazdym bądź razie o kredyt bedziemy starac sie dopeiro jak zmieni prace bo jednak utzrymanie domku to troche kaski
mam nadzieje ze szybko to nastąpi

Anineczka domek przesliczny
starsznei mi sie podoba
ja tez chciałabym juz taki miec :)

adusia to tzreba sie umówic na wieczorek zapoznawczy ;)
niunia w podpisie śliczna
 
reklama
ja mam pytanko
czy długo bedzie to tak wyglądało ze wiadomosci są scisneite do prawej strony??
czy to tak ma byc na stałe??

wiecie co powiem wam ze od kilku dni kiełkuje we mnie mysl o pójściu do pracy
jakijkolwiek najlepiej na weekendy zeby miec stycznosc z językiem
bo ja z nikim tu nie rozmawiam po angielsku
co z tego ze rozumiem jak boje sie odezwac
musze chyba grubo nad tym pomysleć
 
u mnie widko strony tez normalny.

filpi, ja z kolei mowic moge, ale zrozumienie irlandczykow nadal przysparza mi wielu trudnosci ;D

a co do samochodu nie ma co sie bac! ja rpzyzwyczailam sie b.szybko, a teraz mam tez w polsce samochod na irlandzkich blachach z kierownica z prawej strony i b. to sobie chwale! czasem mysle, ze juz po drugiej nie umialabym prowadzic :)

w polsce ma to te dobra strone, ze kazdy na mnei uwaza, bo 'obcokrajowiec', jezdzi do durnej stronie, nie wiadomo, co takiej do glowy strzeli ;)

poza tym w kraju mroz, dzis mi prace odwolali ;D rektor zawiesil zajecia - temp. jakies minus 24st ;D
 
jejku jak tak słucham czy czytam o zimie w Polsce to jestem w szoku
jaka znimnica w tym roku
okropność
dobrze ze jestem tutaj bo ja za zimnem nei przepadam

naja a ja bez problemu rozumiem
moze dlatego ze wczesniej nie miałam takiej stycznosci z angilskim a jedynie francuskim
dlatego tez nie znam innego akcentu i nie mam porównania
ale ze zrozumieneim nie mam problemów
neisttey moja blokada co do mowy mnie dobija
jutro ide do lekarza wiec zobaczymy jak sobie poradze

anineczka w takim razie czekamy na wiesci
my i tak musimy sie wstrzymac do lata z tym tematem ale dobzre cokolwiek wiedziec

no to ja nie wiem co ja mam z tym forum
az mnei to drazni
całe posty są wąskie i scisniete do prawej strony  :mad:
 
witajcie moje drogie jestem mamą 5-o letniej Weroniki mieszkamy w Cavan od sierpnia będzie mi bardzo miło z wami pogawędzić.Nika chodzi do szkoły,zaklimatyzowała się super,ja niestety siedze w domu i ostatnio nie najlepiej to znosze,ale niestety mój język nie jest dość dobry :mad:i o pracę w godzinach szkoły ciężko,ale staram sie być dobrej mysli i jakoś leci.ostatnio znów chciałam zostac mamą,ale po bardzo długich debatach z mężem,raczej nie damy rady finansowo,i chyba już nie chcemy wpadać do głębokiej wody jak w Polsce,to były cieżkie czasy,teraz jest ok.jest juz póżno,pewnie śpicie wiec nie zanudzam pa do następnego razu :laugh:
 
czesc weronisia :) cavan powiadasz..? jakos sie tam ciagle wybrac nie moge, jade juz chyba ze dwa i pol roku ;D znajomi zapraszaja, a my nawet jak jestesmy w poblizu cos sie zmobilizowac nie mozemy :p jak ci sie zyje? napisz cos o was!

filpi, pozazdroscic w takim razie zrozumienia! u mnie srednio.. czasem tragedia ;) irishy z niektorych regionow irlandii nie rozmumiem ni diabla! zreszta typowy dublinski tez jest trudno przyswajalny.. ale sie staram! choc tyle :p

w poslce nadal syberia, obled jakis! praca odwolana znowu, siedze wiec w domu i sie wqrzam, ze przez te pogode legly mi w gruzach plany co do roczku malego, bo wybrac sie gdzies przy -26stopniach ciezko..
 
Witaj Weronisia!!!
Widze,że dołączyłaś do nas. Podoba Ci sie forum?
Ja tutaj częst zaglądam na różne wątki.
Powklejaj troche fotek córci!!!
Pozdrawiam i do zobaczenia w środe!!!! HA!
 
witam o poranku
zaliczylismy juz wizyte hydraulika
oczywiscie jak zwykle fuszerka na całego
mam nową baterie ale spod zlewu i tak bedzie kapac bo widze ze nic nie zrobił

witaj Weronisia!!
ja tez siedze w domku głównie ze wzgledu na jezyk
starsznie boje sie isc do pracy
co z tego ze wszystko rozumiem jak nie mówie :/
moze po powrocie z Polski zapisze sie do szkoły jezykowej
nasz uniwerek prowadz takie kursy jezykowe dla obcokrajowców
moze to m cos da

naja ja kiedys od kogo słyszałam ze ponoc tutejszy akcent jest najgorszy (Limerick)
nei wiem ile w tym prawdy ale jak powiedział pewien stary irlandczyk "jesli zrozumiesz mieszkanców Limericku to zrozumiesz wsyztskich irlandczyków"
cieeekawe :)

dzisiaj idziemy pierwszy raz do GP
a za tydzien we wtorek juz sie ustawiłam ze znajomymi idziemy załatwic reszte dotyczącą karty medycznej
przyda sie czy nie i tak wole ją miec
ze wzgledu na małego
 
reklama
ja obstawiam Cork. szczytem wszystkiego byl program, chyba na tg4. wywiad z gosciem z cork, po ang., a pod spodem napisy po ang. ;D
 
Do góry