reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

witajcie

dzisiaj nawet ja wybralabym sie z mila checia na spacrek i plac zabaw al niestety nie dam rady :-( jak chwilke postoje to krzyz boli strasznie a dodam do tego chodzenie to bola pachwiny chyba kosci mi sie rozchodza rzed porodem ..no i w efekcie cierpie pozniej...wiec niepozostae mi nic jak lezenie ..duzo lezenia i malo chodzenia..nawet kilkuminutowe siedzenie przed kompem juz odbija sie na krzyzu i boli :-(
oj didi teraz to juz do konca chyba tak bedzie;-)mnie tez pachwiny strasznie bola, najgorzej jest jak sie zasiedze albo poleze wstac wtedy to nie lada wyczyn akrobatyczny:tak:w nocy to sie nawet z boku na bok nie moge przewrocic, wiec wytrwalosci zycze Ci i sobie chyba tez:-D
 
reklama
oj didi teraz to juz do konca chyba tak bedzie;-)mnie tez pachwiny strasznie bola, najgorzej jest jak sie zasiedze albo poleze wstac wtedy to nie lada wyczyn akrobatyczny:tak:w nocy to sie nawet z boku na bok nie moge przewrocic, wiec wytrwalosci zycze Ci i sobie chyba tez:-D


oj tak wstac z lozka to normalnie akrobata trzeba byc...no a przewrocic sie z boku na bok..hehe..naspapie sie jak po jakims maratonie
 
Moniak gratuluje!!!!!!!
Jak znajdziesz chwilke opisz nam swoj porod.
O jejku rwa kulszowa to i mnie dopadla ale nie wiem jakim cudem mialam ja jakos w 4m potem odpuscila i pojawiala sie raz w tyg:-Dnie wiem czemu:confused:.
Potem znow mialam w 8m koszmar,chodzic to wogole nie moglam,do lazienki czasem bylo mi ciezko dojsc.

nic przyjemnego, prawda.:baffled:
 
hej kochaniutkie:-)
Szczerze wam wspolczuje tych niedogodnosci ciazowych. Dobrze je pamietam:tak:no ale to juz za mna.
Kamcia jak ci sie udal spacerek? Bo pogoda byla dzis rzeczywiscie piekna zapachnialo w koncu wiosna:-):-):-)
My postanowilismy zrobic sobie maly wypad za miasto na kilka dni. Wiec przyjechalismy sobie do Killarnej. Piekne miasteczko polecam. A moze ktoras z was byla tu? Naprawde warto tu przyjechac miasto porownywalne z naszym Zakopamym.
Dziewczyny potrzebuje nr tel. do polskiej kliniki jesli mozecie to podajcie mi prosze. To raczej pilne.
Teraz sie zegnam i zycze spokojnej nocy
 
Frog ale Ci dobrze i jeszcze taka pogoda.... super

Jesli chodzi Ci o nr do Polmedu do rejestracji to sluze pomoca;-)0867338566


A i znalazlam jeszcze pare przydatnych zwrotowdla przyszlych mamus, mysle ze zainteresowanym sie przydadza:
Pierwsza wizyta u lekarza
Po ukazaniu się na teście ciążowym (pregnancy test) plusa oznaczającego ciążę, należy umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu (general practictioner), by potwierdzić (lub rozwiać) nasze przypuszczenia. Po pierwszej wizycie lekarz prosi o przyniesienie próbki moczu urine sample, (by zaoszczędzić sobie czasu, można przynieść ją już na pierwszą wizytę), Wynik badań znany jest po kilku dniach, jeśli jest pozytywny zostaniemy umówione na kolejne spotkanie w czasie którego lekarz pyta o the first day of the last period – datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki i podaje when the baby is due – przybliżony termin przyjścia na świat naszego maleństwa.
W trakcie dziewięciomiesięcznego oczekiwania na bobaska czekają nas co najmniej trzy spotkania z midwife – położną w szpitalu.
Pierwsze spotkanie z położną
Przed pierwszą wizytą u midwife dobrze przygotować sobie własną medical history, czyli historie chorób przebytych przez nas i najbliższych członków naszej rodziny. Dotyczy ona faktów i dziedzin takich jak:
Operations – operacje chirurgiczne
Problems with general anaesthesia – problemy ze znieczuleniem ogólnym (narkozą)
Problems with regional anaesthesia – problemy ze znieczuleniem częściowym, miejscowym
Blood transfusion – transfuzja krwi
Blood disorder – choroba krwi
Thrombosis/Embolism – zakrzepica/zator
Jaundice/Hepatitis – żółtaczka zakaźna/ wirusowe zapalenie wątroby, żółtaczka pokarmowa
Heart problems/Rheumatic Fever – problemy z sercem/choroba reumatyczna
Hypertension/High Blood Pressure – nadciśnienie
Diastolic hypertension – nadciśnienie rozkurczowe
Systolic hypertension – nadciśnienie skurczowe
Asthma/Breathing problems/TB – astma/problemy z oddychaniem/gruźlica
Diabetes – cukrzyca
Endocrine problems – problemy hormonalne
Epilepsy – padaczka
Nervous System/Neurological – system nerwowy
Urinary/Kidney problems – problemy z moczem/nerkami
Vaginal infections – infekcje pochwy
Thrush/yeast – grzybica
Sexually transmitted disease – choroby weneryczne
Chicken Pox – ospa
Medication & drug substance abuse – nadużycia lęków, uzależnienia
Fertility investigations – badania płodności
Pelvic injuries – uszkodzenia, uraz miednicy
Back injuries – uszkodzenia, uraz pleców
Mental health/Psychological problems – problemy na tle psychicznym
Haemoglobinopathies – hemoglobinopatia
Hereditary disease/disorder – choroby dziedziczne
Learning disabilities – trudności w uczeniu się
Po serii pytań odnoszących się do przeszłości kolej na pytania na temat samopoczucia przyszłej mamy. Tu może przydać się znajomość takich słówek jak:
Nausea/vomiting/morning sickness – nudności/wymioty poranne
Vaginal Bleeding – krwawienie z pochwy
Viral infection – infekcje wirusowe
Last Cytology Smear – wynik ostatniego wymazu cytologicznego
Drug allergies – alergie na leki
Other allergies – inne alergie
Pobierana jest również krew do analizy – blood test – pod względem następujących czynników:
ABO Group – grupa krwi
Rhesus statuspositive znaczy Rh+; negative Rh –
Antibodies – antyciała
Full blood count – morfologia krwi
Electrophoresis – elektroforeza
VDRL – syfilis
Rubella status – status różyczki
Hepatitis B Virus (HBV) - Wirus zapalenia wątroby typu B
Ferritin – ferrytyna, zawartość żelaza we krwi
Proponowane jest także badanie na prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka syndromu Downa – Downs Serum Screening.
Kolejne wizyty i poród
Podczas drugiej wizyty najwięcej informacji na temat dziecka uzyskujemy na podstawie scan'u – badania ultrasonograficznego, dzięki któremu sprawdzona zostaje prawidłowość rozwoju płodu. Jest to również moment, w którym można wyrazić chęć poznania płci – baby’s sex. Pielęgniarka pokazuje narządy takie jak:
Brain – mózg
Tummy – brzuszek
Kidneys – nerki
Heart – serduszko
Spinal column – kręgosłup
Przed ostatnią wizytą w szpitalu warto zastanowić się nad your preferences for your baby’s birth – własnych preferencji co do tego, jak dziecko powinno przyjść na świat, czyli dotyczących labour – porodu. Ustala się plan porodu - birth plan. Tu przyda się znajomość zwrotów takich jak:
Ways of coping with pain – sposoby radzenia sobie z bólem
Relaxation and breathing techniques – techniki relaksu i oddychania
Different positions – rożne pozycje
Massage – masaż
Complementary therapies – terapie uzupełniające
TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) – wspomagające urządzenie położnicze stymulujące ciało do naturalnej walki z bólem
Water birth - poród w wannie
Entonox/’gas and air’ – gaz znieczulający
Injection – zastrzyk
Examination - badanie Pethidine – lek przeciwbólowy, działa podobnie jak morfina
Epidural – lek przeciwbólowy wstrzykiwany w okolice rdzenia kręgowego
Options for labour and delivery – propozycje porodu oraz przyjścia na świat dziecka
Cushions – poduszki
Birthing chair – fotel położniczy
Water pool – basen
Kneeling, standing or squatting – pozycje: klęcząca, stojąca, kucana
Syntocinon drip – syntetyczna wersja oksytocyny (hormon) wspomagająca poród, podawana aby wywołać bądź przyśpieszyć poród
Womb - macica, łono
Dilation of the cervix - rozwarcie szyjki macicy
Birth canal - kanał porodowy
Show - plamienie przedporodowe;
Induction – wywołanie porodu
Episiotomy/cut – nacięcie krocza przy porodzie
Ventouse/suction cap or forceps – przyssawka lub kleszcze – dwa sposoby na wyciągniecie dziecka z pochwy w przypadku komplikacji
Caesarean section – cesarskie ciecie
Vaginal breech birth – poród pośladkowy
Inne przydatne terminy
Ponadto pomocne mogą okazać się zwroty takie jak:
Stomach, belly, tummy – brzuch, brzuszek
Folic Acid – kwas foliowy
Contractions – skurcze
Labour pains – bóle porodowe
Amniotic fluid – płyn owodni, wody płodowe
My waters broke – odeszły mi wody płodowe
Belly button – pępek
Placenta – łożysko
Cord – pępowina
Internal bleeding – krwotok wewnętrzny
Tear – rozdarcie
Stitches – szwy
Icterus neonatorum – żółtaczka fizjologiczna występująca u noworodków
Infant feeding – karmienie noworodka
Breastfeeding – karmienie piersią
Postnatal depression - depresja poporodowa
Baby blues - lekka depresja poporodowa objawiająca się najczęściej niekontrolowanym płaczem
 
Ostatnia edycja:
Hejka

Agusiek
- super sprawa ten słowniczek:tak: Dzięki ogromniaste:-)
Dobrze wiedzieć co nie co, bo jak usłyszę, że mam baby blues to przynajmniej będę wiedzieć, że na pewno nie chodzi o zanucenie dzidzi bluesowych melodyjek :-D
A tak serio to muszę wykuć te słówka i z poprzedniej listy też bo chcę wiedzieć co się będzie działo - szczególnie przy porodzie...

Widzę, że nowe mamy nam zniknęły a ciekawe jak ich porody przebiegły..:confused:

A powiedzcie mi kobiety jak wygląda w Irlandii CC :confused: bo ja się nastawiam na naturalny poród a wiadomo wszystko się może zdarzyć..
 
Czesc Kobitki:-)
Wlasnie sie obudzilam ,poszlam do toale:-)ty a tam na wkladce sluz z krwia:baffled:
Wlasciwie to tylko troche mnie brzuch pobolewa,wiec jestem ciekawa czy to juz czy moze jeszcze z 2 tygodnie:-(Termin porodu minal wczoraj;-)
A dodam jeszcze ze bylam wczoraj w szpitalu i niemila pielegniarka badala mi szyjke i powiedziala ze jeszcze duzo czasu bo mam dopiero rozwarcie na 1 cm:-(

Co wy o tym myslicie??
Jesli to dzisiaj to trzymajcie kciuki:-)

Pozdrawiam i zycze milego dnia!!!!:tak::tak::tak:
 
Czesc Kobitki:-)
Wlasnie sie obudzilam ,poszlam do toale:-)ty a tam na wkladce sluz z krwia:baffled:
Wlasciwie to tylko troche mnie brzuch pobolewa,wiec jestem ciekawa czy to juz czy moze jeszcze z 2 tygodnie:-(Termin porodu minal wczoraj;-)
A dodam jeszcze ze bylam wczoraj w szpitalu i niemila pielegniarka badala mi szyjke i powiedziala ze jeszcze duzo czasu bo mam dopiero rozwarcie na 1 cm:-(

Co wy o tym myslicie??
Jesli to dzisiaj to trzymajcie kciuki:-)

Pozdrawiam i zycze milego dnia!!!!:tak::tak::tak:
wszystko mozliwe ze powoli sie zaczyna..;-) wiec kciuki trzymamy i daj znac jak zaczni mocniej bolec..co napewno nastapi bo pani pielegniarka mogla pobudzic tam wszystko do akcji tymbarziej jak po terminie jestes..
powodzenia
 
reklama
Dominisia ja mysle ze to juz :tak::tak::tak:
Tez tak mialam, nad ranem troche krwi, w szpitalu rozwarcie na pol palca i powiedzieli ze nie urodze bo to bylo 2 tyg przed terminem, a w nocy sie zaczelo i o 4 nad ranem juz bylo po wszystkim :-)

Zycze powodzenia!!!!
 
Do góry