reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Gosiex wynajmujemy dom w 3-ej strefie, wiec rent za dom dzielimy na wszystkich wspollokatorow. Mysle, ze jest to najlepsza opcja jesli kogos nie stac na studio flat. W mojej okolicy wynajecie domu z 3 sypialniami kosztuje ok. 1000/m-c plus oplaty.

Jesli chodzi o maluchy, to przyznam, ze czasami jest ciezko. Odnosze wrazenie, ze doba to jedno wielkie karmienie ;D. czasu za duzo nie mam, ale jesli dziewczyny sa w dobrym nastroju i nie grymasza, jest calkiem milutko :D Poza tym sa bardzo kochane ;D

Pozdroweczki :laugh:
 
reklama
Witam wszystkie mamusie!!!Ja tez mieszkamw Angli a konkretnie w Staines.Moja corcia to juz duza panna.Wlasnie dzis zaczela 11 miesiac.Jak czytam wasze newsy to az mi sie milo robi.Wspominam jak to bylo gdy moj brzdac siedzial jeszcze u mnie w brzuszku....Ja w przeciwinstwie do Was mamusie rodzilam w Polsce.Ale gdy Niuska skonczyla 3 miesiace przylecialysmy tu do naszego tatusia...NA poczatku bylam przerazona.Mimo ze znamy angielski i ja i maz to jak przyszlo nam isc pierwszy raz z Julcia do lekarza (mala miala trzydniowke) to troche sie denerwowalismy.Teraz jest juz ok.Mamy swojego lekarza,znamy go on zna nas i jest fajnie.Poza tym poznaje tu nowe mamy z maluszkami wiec nie jest tak zle.Ostatnio przyznali nam "child benefits" wiec jest wogole ok :) Mam jedno pytanie.Moze ktoras z Was orientuje sie jak tu dziala pruwatne ubezpieczenie?Bo my oprocz ze korzystamy z GP mamy rowniez prywatne ubezpieczenie w BUPA i niech mi ktos powie kiedy ja moge z niego korzystac?Kiedy chce?Czy to jakos inaczej dziala?Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
 
Cześć Ivonek! Witamy serdecznie. My też zdecydowaliśmy, że wrócę do Polski w 7 miesiącu tam urodzę dzidzię. W Polsce mamy fajne mieszkanko mamunie dwie do pomocy. I potem wrócimy tak po pół roku do tatusia. Na temat ubezpieczenia prywatnego nie wiem nic. Mój mąż ubezpieczył nas dodatkowo w pracy,a po 3 miesiącach przysługuje nam i naszej dzidzi leczenie, dentysta, okulista i tak dalej.
 
Gosiex pewnie, ze nie ma jak pomoc mamy w pierwszych miesiacach z dzidziusiem :) Ja tez bylam w Polsce przy mamie, az moj baczek skonczyl 3 miesiace i mysle, ze to byla dobra decyzja.Zawsze to lepiej miec pod bokiem kogos doswiadczonego,komu sie ufa.Zycze Ci zdrowka i zeby ta Wasza rozlaka szybko wam minela.A jesli wolno spytac to na kiedy macie termin?Pozdrawiam.
 
Hej mamuski!!!Zagladam tu co jakis czas i cos slabo sie to nasze angielskie forum rozwija :( jakos malo nowinek i wiadomosci...co slychac kochane?NApiszcie jak tam wasze dziecinki sie sprawuja?Jak zycie plynie?
U mnie na razie wszystko ok.Moja Niuska zabkuje i czasem jest bardzo humorzasta :) ale wybaczamy jej to oboje z mezem, bo ma do tego wszelkie prawo przy zabkowaniu ( zreszta nie tylko przy zabkowaniu ;) Wlasnie usnela a ja, ze jestem sama w domku (maz wraca pozno z pracy) ide zrobie sobie pyszne kanapeczki i wlacze jakis filmik...A tak wogole to lecimy z Julcia w listopadzie do Polski na dwa tygodnie!!!Juz nie moge sie doczekac :) Przyjedzie moja siostra,ktorej juz tyyllleeeee czasu nie widzialam i pierwszy raz zobaczy moja corcie :) No nic.Czas zrobic kolacje i sie odprezyc po dniu pelnym zabaw z moim baczkiem :) Pozdrawiam.
 
Ivonek, ja rowniez lece do Polski listopadzie ;D Robimy sobie maler wakacje z bablami. Poza tym bedzie to pierwsze spotkanie dziadkow i wnuczek ;D Juz sie doczekac nie moge. Prawdopodobnie wtedy tez przespie pierwsza noc od porodu 8) Dziadkowie z radoscia zajma sie maluchami przez jedna noc :D Znikam do sklepu, bo moj mezczyzna ma dzisiaj urodzinki i musze jeszcze karpatke upiec. Wpadne pozniej. Tymczasem.
 
ANIUBANIU a ktorego dokladnie lecisz?My z Julcia 26!!!A ile maja twoje maluchy?Ja z Julcia lecialam pierwszy raz jak mala miala 3 miesiace.Nie chce cie straszyc, ale cala droge nam sie darla.Ale to jak!Usnela ze zmeczenia jak samolot wyladowal :]
Teraz jest juz troche lepiej.Ale ostatnio jak wracalysmy z Polski w lipcu tez przy starcie plakala.I zadne picie nie pomagalo(podobno uszy nie bola jak dziecko pije przy starcie) Na szczescie usnela pozniej i juz dokonca bylo ok.Zastanawiam sie jak to bedzie z nia w listopadzie...Ale jestem dobrej mysli.Tym razem lecimy same.Bez naszego tatuska.Ale i moja panna juz bedzie miala skonczony roczek :)
Aniubaniu i STO LAT dla twojego meza.Pozdrawiam.pa.
 
reklama
Witam wszystkie przyszle mamy i mamy!!!!Z wielkim zainteresowaniem przeczytalam wszystkie posty!!Od A do Z!!!Jestem w ciazy!!!!:) Mam termin porodu na 5maja:)
Mieszkam we wschodnim Londynie i bede rodzic w Homerton Hospital. Jestem juz po wizycie u GP ale przed szpitalem, gzie chyba maja mi przydzielic midwife, jak sie nie myle? Jestem tu w Londynie dopiero od 18czerwca!!!A 22czerwca wyszlam za maz:) Juz zaliczylam szpital, bo mialam male krwawienie i zrobili mi scan. Musze przyznac ze fajnie tu wszystko tlumacza, pyataja, dbaja o pacjenta, nie to co w Polsce!!!A mam doswiadczenie!!!To moja 3cia ciaza, mialam dwa poronienia(to moje drugie malzenstwo). Bardzo bym chciala zeby bylo wszystko dobrze, zebym urodzila zdrowe dziecko, zebym nie poronila!!!!
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!!Fajnie wiedziec, ze nie jestem tu sama!!!
DZiewczyny!!!Fajnie Wam!!!Jedziecie do Polski!!!!Ja mam nadzieje tez pojade jak juz moje morning sickness mina!!!cos strasznego!!!!!
Dobranoc!!!
 
Do góry