reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

W mleku kobiecym a szczególnie w 1 fazie (można odciągnąć) jest więcej laktozy. Krople Delicol polecam. I właśnie bardzo dużo niemowląt ma problemy z latkozą i głównie przez to sa kolki ;) nie znaczy że już ma nietolerancje ale porpostu nierozwinięty w pełni układ pokarmowy
 
reklama
No właśnie delicol daje mu. Ale po butli właśnie nic a jak pije cyca to w trakcie juz się prezy po paru min. I ona siedziała i obserwowała go i powiedziała ze po moim mleku mu brzuszek boli. Tak miałam od niedzieli po południu a wlaśnie w niedziele zauważyłam więcej pokarmu i tylko na cycu praktycznie od niedzieli. Wiec musi coś w tym być. A ja myślałam że skok rozwojowy a jemu brzuszek bolał.
 
A ja jestem tym dzieckiem ktore mialo byc pieluchowane. Ponoc ryczalam jak szalona przy tym i rodzice zrezygnowali. Pare razy faktycznie jakis lekarz zauwazyl "ale krzywe biodra!" tylko zerkajac na mnie, ja tego nie widze. Wydaje mi sie tez, ze mam jedna noge minimalnie krotsza, zawsze jedna nogawka spodni i but szybciej sie niszczy;)
 
Ja apetyt mam duzy. I do slodkiego mnie ciagnie mega a tu jeszcze z 5kg zostalo do wagi sprzed ciazy.. brzuch jak galareta. Podwozie tez do wymiany najlepiej bo niby po pologu a z przyjemnosci nici. Ogolnie ciulowo a i tak jest spoko. [emoji23]

Moj ma pojedyncze akcje z noszeniem, cyckaniem non stop. Tak to ja nie wiem po kim on taki grzeczny. (Nie nie napisalam tego bo znowu sie zacznie jak go pochwale)

Ogolnie jak go poloze to lezy. Nie wiem czy to nie zasluga tego ze mamy czerwona tapete/zaslony i obraz z czerwonymi kwiatkami w pokoju. Maly lezy i gapi sie. Chociaż wczoraj mu sie niebo podobalo wiec kosz stal kolo okna z rana haha [emoji23]

Tylko smoczka musi czasem miec to tez zalezy eh.. a tak bardzo chcialam go uniknac.

I ja nie usypiam dziecka (chyba bardziej go wybudzam). W dzien sam sobie wybiera kiedy spi.. czasem go o 19/20 przytrzymuje żeby nie spal jak jest mozliwosc.. zazwyczaj jest po spacerze wiec kapie go wtedy dmucham jak przysypia jak karmie tak na maksa zeby zjadl [emoji16] ale jak jest rozbudzony to nie usypiam go i tak.. wiadomo ze takie dziecko jak o 20 nie spi to do 23 raczej w ktoryms momencie sam odleci. Wiec go obserwuje i jak juz mi przymyka oczka kolo 22 to wtedy go biore i cyc zeby mi sie nie obudzil za godzine na szame.

W nocy juz taka nie jestem bo nie chce go wzbudzić i sama chce się wyspac [emoji13]. A cyca daje mu jak zaczyna mruczyc.. to juz go podnosze zeby mi sie calkiem nie rozbeczal.
Mam czasem wrazenie ze on je na spiaco i pieluszke tez zmieniam to czesto nawet oczu nie otworzy. Czasem cos jeszcze steka po odlozeniu ale ja juz nie reaguje ii tyle.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Baby masz spokojne dziecko więc takie postępowanie jest możliwe. Jakbyś usłyszała jak moja się drze to zaraz bys ją brała :p mała terrorystka

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi został jeden kilogram do zrzucenia ale za to mam brzuch jak w 7 miesiącu i taki flak. Właśnie zamierzam kupić chustę do noszenia ale nie wiem jaka. Okazalo sie ze moj maly nie toleruje laktozy i dlatego przy karmieniu płacze, pręży się i nie może spać bo po moim mleku brzuszek go boli.
Kup kropelki Delicol i dawaj przed każdym jedzeniem. U nas poprawa nastąpiła po 2 tyg stosowania

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tu ortopeda małego nie widział...nie wiem jak z jego bioderkami bo tu nie sprawdzają tak jak w pl to samo z witaminami, nic nie wiem co i jak bo nie dają. Pierwsze szczepienie będzie mieć jak skończy 8 tyg i wtedy tez przed szczepieniem go będą sprawdzać. Moja mama zdziwiona ze tu nie ma czegoś takiego jak patronaż...planuje z małym lecieć do pl pod koniec maja i wtedy tez w pl ogarnę ortopedę z bioderkami i tez zrobię usg ciemieniuchy...kartę europejska ubezpieczeniowa juz dla małego mam tak samo paszport tymczasowy bo na wyrobienie 5letniego czekałabym dwa miesiące...a tak jak ten będzie sie kończyć to wtedy złoże o normalny...mój aniołek coraz bardziej ruchliwy. Pięknie główkę podnosi coraz dłużej i cześciej trzyma w gorze główkę,a nóżkami przebiera jakby jakiś maraton biegł. Jak sie wysypia to ciagle uśmieszek ma i próbuje gadać po swojemu. Mimo iż jestem zmęczona to taki skarb ze nawet jak mały marudzi to i tak jest słodki.
 
Baby masz spokojne dziecko więc takie postępowanie jest możliwe. Jakbyś usłyszała jak moja się drze to zaraz bys ją brała :p mała terrorystka

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Baby sie pomaluje a maly zadowolony w chuscie, a inna mama je w biegu z wrzeszczacym dzieckiem na rekach.
Najgorzej jak pierwsze dziecko bylo spokojne a potem szok przy drugim :D znajome mowia ze chca wiecej dzieci a najlepiej jedno po drugim, po roku jednak zmieniaja zdanie i wola troche odespac ;)
 
reklama
U mnie jest roznica w wieku synkow 6lat i uwazam ze jest super bo starszy sam siebie ogarnie i jeszcze czasem mi pomoze i najwazniejsze rozumie ze jest mlodszy brat ktorym trzeba sie opiekowac.
Moj jest calkiem spokojnym dzieckiem glosno placze jak chce jesc A tak to czasem pomarudzi. W swieta dostalam angine...
U mnie z wagi kolo kilograma zostalo ale galareta na brzuchu jutro koniec pologu dzis mam wizyte u lekarza to zapytam czy juz moge cwiczyc. Ktoras z mam stara sie juz wykonywac jakas aktywnosc (oprocz noszenia bobasa Bo od tego to ja garba dostaje)
 
Do góry