reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

moja nie chce nic pić...

kupiłam wszystkie już smaki herbatek- żadna nie pasi, wszystkie smaki soczków niet, woda niet, kaszki niet... obce mleko tez jest ble...

wszystko co z butelki dostaje głośne nie.... niekapek też nie działa... chyba jednak się zdecyduję na odstawienie od cyca tym bardziej, że mam okrutnie pogryzione sutki...
jedynie słoiczki są cacy :) szczególnie mięsne...
szkoda mi tak odstawić cycusia... ja tak lubię ją karmić... i jaka wygoda... powiedzcie mi jak wyjeżdzacie gdzieś z dzidziulami które są na butlach to co zabieracie ze sobą i jak? co muszę kupić? termos? opakowanie na mleczko?


jeśli wychodzę z Młodą to absolutnie nie robię gotowego mleka i nie wkładam go do termoopakowania, ponieważ po godzinie będzie z tego "skisły ser". Zazwyczaj biorę odmierzone 2 porcje mleka w pojemniczek, gorącą wodę w dermos i zimną w butelce i jak zachodzi potrzeba to "na miejscu kręcę lody", zazwyczaj jednak np. na zakupach-centra handl. w restauracjach itp. są miejsca, w których bez problemu podgrzeją Ci butelkę z wodą, np. w kawiarni itp. A jak idę do lekarza, czy tam gdzie nie będę mogła podgrzać wody wybieram pierwszą opcję. Bianka "rząda" (tak RZĄDA!) mleka średnio co 3,5-4h więc nawet jak nie wezmę, to nic się nie dzieje, bo zazwyczaj spacer tak długo u mnie nie trwa.
 
reklama
Catedra robie dokładnie tak samo jak dziwczyny. Czyli przyda się
-mały termos (fajne i niedrogie są w Ikea)
-butelka na chłodną wodę ,np po małej wodzie mineralnej
-niewielki pojemniczek na mleko w proszku

Chwila moment i mleko gotowe, ja mam to termoopakowanie ale ono jest do........... Czasem na krótko można potrzymać w nim herbatke ale mleka nie radze bo się skiśnie.
 
Catedra robie dokładnie tak samo jak dziwczyny. Czyli przyda się
-mały termos (fajne i niedrogie są w Ikea)
-butelka na chłodną wodę ,np po małej wodzie mineralnej
-niewielki pojemniczek na mleko w proszku

Chwila moment i mleko gotowe, ja mam to termoopakowanie ale ono jest do........... Czasem na krótko można potrzymać w nim herbatke ale mleka nie radze bo się skiśnie.

Ja zimną wodę wlewam w butelkę małego, której nie używamy do picia.
Co do termoopakowań zgadzam się, że są do...... bardzo krótko utrzymują temperaturę, zdecydowanie wolę termos.
No i tak jak napisała wcześniej Karolinusia nie można rozrobić wcześniej mleka- musi być świeże.
 
No ja również podobnie. Przed samym wyjściem podgrzewam do wrzątku wcześniej przegotowaną wodę bo staram się zawsze wychodzić tuż po jedzeniu Mai więc jak mam wrzątek to za kolejne 3 godziny woda jest akurat do jedzenia, a mam taki termosik zwykły do butelek, który ma w środku styropian. Za kilkanaście złotych one są. Teraz kupiłam podgrzewacz do butelek wraz z przejściówką do samochodu żeby nie było problemu na dłuższe trasy, a takie są przewidywane bo będziemy jeźdzć na pomorze;-)
 
moje marzenie karmić dziecko co 3 godziny :p... ja to nawet w środkach komunikacji musze ją czasem karmić bo potrafi po pół godzinie jej się zachcieć...

swoją drogą jak odzwyczaić dziecko od cyca jeżeli ona jest do niego przyklejona?
 
Medeuska też mam te pojemniki:tak: bardzo fajna sprawa:tak: ale z butelki tommy nie jestem zadowolona chodzi o smoczka wieloprzepływowego, dziurka powiększyła się i młoda się krztusi:baffled: wróciłam do butelki aventu a te znów jak maksa się nie dokręci to przeciekają:baffled:
 
Też muszę sobie zakupić taki pojemnik, ale z aventu na 3 porcje.
Roksi, bo butelki tak naprawdę powinno się wymieniać co 3 miesiące. Ja na słuch je dokręcam. Jak puszczą powietrze to znaczy, że są dokręcone ;-) Ale te małe jedynki już praktycznie się totalnie rozrobiły. Chyba czas wymienić :baffled:
 
reklama
Gamelo ja mam właśnie taki pojemnik Aventu polecam.
My też wychodzimy zazwyczaj zaraz po jedzeniu, żeby nie było jaj. Boozqowa również mam taki podgrzewacz, o którym mówisz. Jakby co przełączy się w samochodzie na tą drugą wtyczkę i sru.
Catedra...dzieci karmione butlą nie jedzą raczej co pół godziny, tak jak domaga się teraz Zosia. Jak już przejdziesz całkiem na butle (o ile przejdziesz-zdecydujesz się) i wszystko się unormuje to będzie chciała jeść co 3-4h. Także spokojnie. A może Zosi wcale nie chodzi o głód tylko o potrzebę bliskości z Mamą?? Dlatego domaga się piersi ciągle, co?? iałaś wcześniej, że już dostawała mleko NAN więc w czym problem??
 
Do góry