reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

Chcę powiedzieć, ze jadłam w/w ciasteczka .Są super! A moje maluchy prawie wyszły z siebie, by dostać jeszcze kawałek...
 
reklama
zakupiłam wczoraj syrop z agawy, i dosłodziłam nim owsiankę z dynią:tak: i mleko ryżowe, to na wekend zrobię ciasteczka:-)

czy gotujęcie pęczak? bo ja zawsze kupowałam 'normalną' kaszę jęczmienną (perłową) i kurcze ten pęczak to się gotuje a gotuje... no strasznie długo, u Was też tak długo?
 
Czasem gotuję pęczak, ale nie kojarzę by jakoś szczególnie długo. Generalnie jęczmiennej nie robię za często, bo to gluten (pszenne), raczej jako dodatek do krupiku (właśnie, wieki już krupniku nie robiłam!!!). Za to wszyscy chętnie jadamy gryczaną niepaloną:tak:
 
ja uwielbiam gryczaną prażoną :) u nas nie kaszowy dzieciak :)
w ogóle to ma dziwne jazdy na jedzenie :)

u nas dziś leczo pewnie z ziemniakami zrobie bo od babci dużo dostałam :)
 
Ja też dziś leczo robię, tyle, że z fasolką mung:) A gryczaną tylko niepaloną kupuję na bazarku - smak ma dużo delikatniejszy więc Szymek zjada, choć nie jest to jego ulubiona kasza:) jęczmienną lubie bardziej, ale z podobnych do Andariel powodów jemy ją rzadziej. U nas rządzi jaglana.

Fikusowo - przyznam szczerze, że kupuję, raz zrobiłam i nikt nie chciał pić:) Tutaj przepis, gdybyś się chciała skusić:

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono} - Dzieci są ważne

A ja kupuję tę:

Zdrowa żywność - sklep internetowy
 
u mnie też właśnie do krupniku:tak: za to gryczanej niepalonej nigdy:sorry2:
a jedzą Wam dzieciaczki samą kaszę? bo moja gadzina tylko z zupie
Kaszę gryczaną niepaloną jedzą z warzywami chętnie:tak:prażonej chyba nie jadły (albo może u dziadków?), ja sama jej smaku nie lubię.
Jęczmienną jadała Ninka - z sosem i jakimś mięskiem. Leo nie jadł, nie robiłam mu z niej samodzielnego dania.
 
Silvo, mnóstwo przepisów na kasze jaglaną jest na blogu smakoterapia.blogspot.com - ten link który Ty podałaś zawiera artykuł właśnie pisany przez jego autorkę i jej przepisy. Ja jaglnkę staram się przemycac bo samej też nie chcą jeśc:/

Andariel wiem ze juz kiedys pisalas, ale czy mozesz podac dokladnie jeszcze raz jak przyrzadzasz ta herbatkę i jakie proporcje, czy ziola suszone z zielarskiego?

TRasiu, ja tez bym podawała syrop z cebuli - to sama natura:)
 
reklama
fikusowo świetna strona:tak: może uda mi się dziś zrobić dla Emi na podwieczorem Krem/mus/budyń z kaszy jaglanej:tak: no i strasznie ciekawi mnie ten chlebek jaglany i czekolada bez czekolady!
ja wczoraj po raz piewrszy zrobiłam owsiankę wg 5 przemian - faktycznie inny smak, Emi zjadła:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry