reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Młody wiek i niskie AMH

Marlena1993

Aktywna w BB
Ja dziś robiłam test, chociaż miałam dopiero we wtorek, ale nie mogłam wytrzymać. Niestety tak jak się spodziewałam nic nie wyszło. Zacieram ręce na następny cykl w takim razie.
We wtorek zatestuje jeszcze raz, bo musze odstawić ten duphaston.

reklama

Marlena1993

Aktywna w BB
Dziewczyny potrzebuje rady! Jestem dwa dni przed planowaną miesiączką, biore ten duphaston od 14 dnia cyklu i dziś pojawiło mi się delikatne krwawienie, dosłownie śladowe ilości, ale dość czerwonej krwi.
Zawsze miesiączki miałam regularne. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przydarzyło. Czy w ogóle możliwe, żebym krwawiła podczas brania duphastonu?

angka3

Początkująca w BB
Będziesz musiała udowodnić jakąś historię leczenia, wypełnić trochę papierów, spełnić określone kryteria. Jednak jeśli jesteś przed 30, wiesz, że powód niepłodności to niskie AMH i starasz się jakiś czas oraz jesteś w związku to nie powinno być problemów, żeby dostać dofinansowanie :). Oczywiście pewnie będziesz musiała i ta ponowić badania, jednak nie ma się o co martwić, wiele dziewczyn dostaje dofinansowanie od invicta.

Ja też miałam problemy z AMH, długo starałam się o dziecko zanim poszłam do kliniki ale w końcu ginekolog powiedział mi dosadnie, że czas wybrać się do kliniki. Najpierw mi to delikatnie sugerował, jednak jakoś nie chciałam przyjąć tego do świadomości i próbowałam farmakologii, niestety bez skutku. Poszłam do kliniki Invicta i tam właśnie podeszłam do in vitro. Trzecia próba udana, miałam też dofinansowanie do in vitro z programu tej kliniki i teraz w końcu jestem w ciąży. Osobiście nie żałuję tej decyzji, wiadomo, przypadki są różne, jednak w moim przypadku w wieku około 35 lat nie mogłam już tracić więcej czasu na starania, bo bałam się, że się nigdy nie doczekam ciąży.

Werona12

Początkująca w BB
U mnie też był problem z ahm jednak ja właśnie jestem przed 30 i nie ukrywam, in vitro to dla mnie spory wydatek. Obawiam się jednak, że odwlekanie in vitro tylko pogorszy sprawę, a im dłużej będę zwlekać tym będzie gorzej… też chciałabym postarać się o dofinansowanie, jednak najpierw muszę zdecydować się na klinikę i przekonać też męża do wizyty :). Może właśnie Invicta będzie dobrą decyzją. Łatwo dam dostać dofinansowanie? Jak to wygląda?

Karolina123456

Aktywna w BB
Hej dziewczyny trochę nie w temacie ale naszła mnie taka myśl. Planowaliśmy ślub ale wiadomo pandemia teraz jeszcze niskie amh i prawdopodobnie in vitro. Wiem ze kościół za nim nie jest. I Np po próbach in vitro czy dadzą nam ślub kościelny ? Taka myśl na wieczór 😂😅

Hej dziewczyny trochę nie w temacie ale naszła mnie taka myśl. Planowaliśmy ślub ale wiadomo pandemia teraz jeszcze niskie amh i prawdopodobnie in vitro. Wiem ze kościół za nim nie jest. I Np po próbach in vitro czy dadzą nam ślub kościelny ? Taka myśl na wieczór 😂😅

Czy to pytanie to żart? Jeśli tak, to nie wyszedł Ci.

Magdusia88

Fanka BB :)
Hej dziewczyny trochę nie w temacie ale naszła mnie taka myśl. Planowaliśmy ślub ale wiadomo pandemia teraz jeszcze niskie amh i prawdopodobnie in vitro. Wiem ze kościół za nim nie jest. I Np po próbach in vitro czy dadzą nam ślub kościelny ? Taka myśl na wieczór
Ciężki temat. Rozgrzeszenie dostaniesz jeśli żałujesz za grzechy. Ale jak można żałować udanego transferu, z którego powstało dziecko?
Niektórzy księża dają rozgrzeszenie, inni nie... Zależy na kogo trafisz.
Jeśli masz dobry kontakt z księdzem z waszej parafii możesz go podpytać co o tym myśli

Ja myślę, że Bóg po to pomógł ludziom stworzyć in vitro, żeby nas uszczęśliwic i dać dzieci parom, które nie mogą naturalnie...

Ale ja do kościoła nie chodzę i raczej nie rozmawiałabym z księdzem na ten temat, bo to sprawa między mną a Bogiem i moim partnerem naturalnie

reklama

Marlena1993

Aktywna w BB
Czy to pytanie to żart? Jeśli tak, to nie wyszedł Ci.
Ja też nie rozumiem czemu myślisz, że to żart... Jeśli jesteś osobą wierzącą i planujesz ślub kościelny, to musisz się nad tym zastanowić. Pal sześć czy Ty będziesz potrafiła żyć z tym według kościoła "grzechem", ale najzwyczajniej w świecie ksiądz krzywo patrzy na młode pary z dziećmi przed ślubem, a już tym bardziej w momencie kiedy było invitro. Wiadomo ksiądz też człowiek... ale są ludzie i... ludzie.

Do góry