reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mniej siusia - czy to normalne?

mamjakty

styczniówka 2009
Dołączył(a)
4 Lipiec 2008
Postów
4 152
Miasto
świętokrzyskie
witajcie, mam taki mały problem, moja córcia od kilku dni mniej moczy pieluszkę, tak jak wcześniej po nocy miała mega nasikane, że pielucha w kolanach praktycznie była, tak teraz po nocy ma w połowie suchą :confused: no i w ciągu dnia zmieniam jej mniej więcej co 3 godzinki a tam czasem susza :-( czy to jest normalne? czy jednak powinnam coś z tym zrobić?
 
reklama
Czasem susza, to znaczy jak często? nie zmieniłaś ostatnio pieluszek na większe? pije normalnie (tzn cyca normalnie? ;-))
Moja Karolka też w dzień mniej siusia, ale po nocy to rzeczywiście pielucha jest po kolana :tak: a może już powoli kształtują sie u dzieci takie indywidualne cechy :confused: moja starsza córka siusiała zawsze rzadko- ja biegam kilka razy dziennie, a ona potrafi 8 godzin bez siusiania wytrzymać - po tacie ma takie zaworki :-D
Ale jak cie to niepokoi, to najlepiej lekarza zapytać :-)
 
Moja sara teżtak ma że mało siusia - czaem myśle że chociaż na pampersach zaoszczędze;-).
Może dawaj więcej herbatki może to przez upał
 
Ja też ostatnio zauważyłam że córcia po nocy na rawie suchą pieluszkę, ale dla mnie to jest dobry znak, bo przed spaniem wysika się do nocnika zazwyczaj, a w nocu już nie je ani nie piję. Za to potrafi przesikać papersa w dzień ;-)
 
Ja tez tak miałam z synkiem, jak były upały, to mało siusiał. Bałam się, że to przez problemy z napletkiem, że jest za mało zsuwany (ale Ty nie będziesz mieć z tym kłopotu :-D), więc dałam mocz do zbadania i nie nie wyszło, tzn. mocz idealny, żadnych bakterii, nic z tych rzeczy, więc przestałam się martwić, daję mu do picia tylko to, co lubi, to wtedy wypija (nie lubi soków, za to chętnie pije herbatkę z bobovity jabłko / melisa)i sika "więcej".
Jak się niepokoisz, daj mocz do zbadania. Sprawdź też, czy jest spocona, dzieci w upały się dużo więcej pocą, a mniej siusiają (tylko, że u nas dziś pogoda chłodna, więc odpada, nie wiem, jak u Ciebie), możesz podać więcej wit C (to też jest moczopędne, a jej nie zaszkodzi)
 
no susza jest praktycznie przy każdej zmianie pieluchy - może nie to, że w ogóle nie sika, ale naprawdę bardzo mało, w porównaniu do tego co było jeszcze kilka dni temu. Pieluszki owszem zmieniłam, ale jakiś miesiąc temu, więc to nie od tego ;-)
u nas duchota, Ola często jest spocona - więc może masz Pysiu rację :tak: poczekam jeszcze trochę, jak nic się nie zmieni, to dla świętego spokoju dam mocz do badania. dzięki :-)
 
reklama
Mamjakty u nas to samo. Od kilku dni Karolek ma mało przesikany pampers po nocy, a zawsze był jak bęben napełniony:-). Myslę, że to przez upały-więcej wody wypoci;-)
 
Do góry