reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

może cos o nas?

Marthusia

mama Lenulca i Fasolki:)
Dołączył(a)
9 Listopad 2005
Postów
1 382
tak sobie pomyślałam, że robi sie nas tutaj coraz wiecej, wiec może napiszemy coś o sobiei, skad jestesmy, czy jestesmy męzatkami, czy to nasze pierwsze Malenstwo itp. co Wy na to?

moze na dobry początek ja zaczne. Jak mozna domyślic sie po nicku mam na imie Marta,mam 20 lat, w kwietniu 21, tak wiec jestem jeszcze dosc mloda osobka...studiuje turystyke i rekreacje w Poznaniu (tam tez mieszkam), aktualnie jestem na drugim roku...(mam nadzieje, ze pomimo ciazy uda mi sie studia dokonczyc...
Z moim chlopakiem - Wojtkiem bylismy razem prawie 3 lata,pozniej cos sie popsulo i sie rozstalismy..to glownie jego decyzja. Jakis czas temu dowiedzialam sie o ciazy..bylam pelna obaw czy dam sobie rade, wiedzialm, ze zawiodlam moich rodzicow, ale wiedzialam tez ze w zadnym wypadku ciazy nie usune i czy z nich pomoca czy bez niej, urodze to dziecko i wychowam je...ale wszystko dobrze sie ulozylo, rodzice byli w szoku, ale nie odtracili mnie, postanowili pomoc, to wlasnie dzieki mojej mamie zaczelam sie z tej ciazy cieszyc, to ona uswiadomila mi, jakie to szczescie, ze to powod do radosci, nie do placzu i smutku
Przez dlugi czas zastanawialam sie tez, czy powiedziec Wojtkowi o ciazy, w koncu nie bylismy razem i nie wiedzialam jak na to zareaguje, obawailam sie, ze moze wyprzec sie tego dziecka, odtracic mnie..jednak mimo wszystko zdecydowalam sie na rozmowe z nim, uznalam, ze ma prawo wiedziec, ze zostanie ojcem,ale decyzja co z ta informacja zrobi pozostaje juz tylko w jego rekach...ale sie rozpisalam..hehe:)a to jeszcze nie koniec:)tak wiec poprosilam o spotkanie, Wojtek zanim zdazylam powiedziec cokolwiek, przytulil mnie i powiedzial, ze nadal mnie kocha, lecz sam sie w tym wszystkim pogubil, potrzebwal troche czasu aby wszystko sobie przemyslec, ulozyc..wiedzac o tym bylo mi duzo latwiej powiedziec mu o dziecku..wtedy wiedzialam ju, ze mnie nie zostawi tylko bedzie mnie wspieral..i tak tez wlasnie sie stalo:)
Bardzo zaskoczyla mnie tez reakcja rodzicow Wojtka, dla ktorych cala ta sytuacja byla rowniez "malym" zaskoczeniem. Jego mama, gdy sie dowiedziala przytulila mnie i powiedziala, ze bardzo sie cieszy, iz to wlasnie ja bede matka jej wnukow...az mi slow zabraklo, obie sie rozplakalysmy...a teraz jestesmy razem, myslimy o wspolnej przyszlosci i coraz lepiej sie miedzy nami uklada..boje sie tylko, ze nie bede umiala mu do konca zaufac, ze pozostanie we mnie lek, iz nagle zostane z dzieckiem sama, ze spotka na swej drodze kogos, kogo pokocha..a nie chce, zeby byl ze mna tylko ze wzgledu na dziecko. Jesli mamy byc razem to nie na sile, ale z milosci...
to chyba na tyle..napisalam cala nasza historie, mam nadzieje, ze za bardzo Was nie zanudzilam. Dziewczyny napiszcie rowniez cos o sobie, łatwiej bedzie nam wzajemnie sie poznac:)

sciskam mocno:)
 
reklama
CZESC MARTHUSIA JA JESTEM W TWOIM WIEKU 17 KWIETNIA KOŃCZE 21 LAT I JEESTEM MĘŻATKĄ JUŻ OD 1,4 ROKU, I BARDZO SIE Z TEGO POWODU CIESZE, POSTANOWILIŚMY Z MĘŻEM ZE O DZIECKO ZACZNIEMY SIE STARAĆ PO ROKU OD ŚLUBU I OD LIPCA PRÓBUJEMY ALE NARAZIE NIC Z TEGO NIE WYCHODZI. JA SKPOŃCZYŁAM W TAMTYM ROKU TECHNIKUM HOTELARSKIE I POSTANOWIŁAM NIE KONTYNUOWAĆ NAUKI PRZYNAJMNIEJ NARAZIE. MOIM NAJWIĘKSZYM MARZENIEM JEST DZIECKO, O NICZYM INNYM NIE MARZE I WIERZ MI ZE CIĄZA TO NIE PRZEKLEŃSTWO ANI PROBLEM. MARTHUSIA GRATULUJE CI TEJ CIĄŻY I CZEKAM NA SWOJA, MOŻE MASZ JAKIEŚ PYTANKA JEŚLI CHODZI O MÓJ ŻYCIORYS. MI SIE BARDZO TEN POMYSŁ Z ZAPOZNANIEM PODOBA A PRZEZ TWOJĄ HISTORIE TO AZ MI SIE ŁZA W OKU ZAKRĘCILA.
 
DZISIAJ RANO ZROBIŁAM SOBIE TEST CIĄŻOWY WYPADA TO W 9 DNIU OD EWENTUALNEGO ZAPŁODNIENIA I WYSZEDŁ NEGATYWNIE ALE COŚ MNIE KORCIŁO I WYJĘŁAM Z KOSZ PŁYTKĘ I ZOBACZYŁAM DRUGĄ ALE NIEWYRAŹNA KRESKĘ NIE WIEM CO MAM MYŚLEĆ, BOLĄ MNIE JAJNIKI TZN NA ZMIANE JEDEN I DRUGI I OD 2 TYGODNI MAM STRASZNIE WRAŻLIWE SUTKI I NIE WIEM CZY TE WSZYSTKIE OBJAWY NIE SA SOWODOWANE DUPHASTONEM KTÓRY BIORĘ OD 16 DNIA CYKLU
 
Paula witaj:)) moja rowiesniczko:)) milo, ze do nas zajrzalas:)naprawde!
wiem, ze ciaza to nie przeklenstwo, nie myslalam w takich kategoriach, ja poprostu mialam inne plany na zycie, chcialam skonczyc studia, zrobic kilka kursow, certyfikatow jezykowych, a dopiero pozniej myslec o zalozeniu rodziny...

a co do Twojego testu, to najlepszym rozwiazeniem wg. mnie bylaby wizyta u ginekologa. Gdy ja robilalam test, druga kreseczke pjawiala sie rowniez niewyrazna i dopiero po jakims czasie..myslalam, ze moze to jakas pomylka, ale dla pewnosci poszlam do lekarza, ktory ciaze potwierzdzil.....
 
ja poczekam do poniedziałku jesli dostane okres to sprawa rozwiazana jesli nie to zrobie drugi test. mam do Ciebie małe pytanko marthusia, czy zabezpieczaliście sie przed tą ciaża? a jesli tak to w jaki sposób

 
Hej Dziewczyny! Ja miałam podobnie - kreseczka bardzo niewyraźna, naet jakaś taka rozmyta na płytce. i tez pojawila się po dobrej chwili. A jednak! Dzidzius w drodze, termin na 27 lipca :D Może Paula, też zostałaś szczęśliwą mamusią? Możesz sprawdzić wynik z krwi, badanie mnie kosztowało 25 zł i wynik mógł byc nawet od ręki, jak się bardzo poprosiło.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zachodzeniu!:)
 
Isia a powiedz mi jeszcze gdzie sie robi taki wynik bo ja po lekarzach nie chodze za bardzo tylko do giny ale to prywatnie i dzieki za cenne informacje, tak bardzo chce być w ciazy. gratuluje ci ciąży ja tez marzyłam ze moje bebe bedzie w lipcu na świecie i sie rozczarowałam bo 5 miesiąc mija i nie wiem czemu nic nie wyszło
 
witaj isia:)gratuluje serdecznie:))dopisuje Cie do naszej listy!
no,a w tym watku moze napisz cos o sobie, co?:)
 
reklama
to moze i ja napisze cos o sobie:))badrzo tu fajnie i ciesze sie ze tu trafilam:))wiec nazywam sie Sylwia mam 25 lat,z mezem jestem juz od 9 lat z czego 5 lat jestesmy malzenstwem.Mam juz dwie coreczki moja Natalka bedzie miala w lutym 5 latek a Jessica w styczniu dwa latka:))obie byly planowane,teraz jestem po raz trzeci w ciazy i prawde mowiac nie byla to ciaza planowana,wpierw byl szok i placz,a teraz jest radosc i juz sie nie moge doczekac konca a gdzie tam lipiec:))i moze chlopczyk w koncu bedzie ,chodz z drugiej strony to nieistotne,wazne zeby malenstwo bylo zdrowe:))od 3,5 lat mieszkam z moja rodzina w niemczech,tesknie bardzo za polska i za calym moim zyciem ktore w pl zostawilam ale jedno jest pewne ze tutaj w de moge dac moim malym cos czego bym w pl nie byla w stanie dac,dlatego tez szok ze przyjdzie trzecie dziecko szybko minal bo gorzej by bylo jakbym nie miala warunkow:)Ale kolejny szok przyszedl dzis,na usg lekarz wykryl ze prawdopodobnie bede miala blizniaki ::)teraz to dopiero jestem przerazona.a maz moj mowi ze jak beda kolejne dziewczyny to sie wyprowadzi bo juz teraz czuje sie jak w babincu gdzie nie ma nic do powiedzenia bo rzadza kobiety:))pozdrawiam przyszle mamusie:)).Aha ale za tydzien w czwartek bede miala 100%pewnosci czy to na pewno blizniaki:))juz czekam w napieciu na kolejna wizyte:))pa
 

Podobne tematy

Do góry