reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2010

Tak czytam to oklepane tamto jeszcze bardziej... Moja corcia ma na imie Julka (ok Giulia bo po wlosku) ale to nie przez to ze modne itp itd.... Ja jak mialam 12 czy 13 lat stwierdzilam ze pierwsza moja corcie nazwe julka i koniec i tak sie tez stalo, akurat w roku jak we wloszech byl boom na julki - teraz juz przeszedl... No i rzeczywiscie corcia w grupie w przedszkolu ma swoja imienniczke ;)
Natomiast imie dla drugiego wybieral maz, i jesli corcia to Maria po jego mamie, a jesli chlopiec Francesco - Franus (tez dosc oklepane we wloszech ale baaardzo mi sie podoba; moj M chcial Pietro po tacie, ale mi sie nie podoba wiec zmienil i bedzie franio po wuju ;))

Pozdrawiam
 
reklama
Ja uważam, ze najlepiej dawac dzieciom imiona jedno lub dwusylabowe - dluzsze imiona czesciej konczą się nadaniem ksywki
 
Lilianna piekne imie. Ja sama zadnej nie znam.

W moim otoczeniu to panuja Zuzie, Maje i Wiktorie au chlopcow Wojtus, Franus.

Moj siostrzeniec jest Aleksander. Innego malego Olka nie znam.

Ja sama bede miec Dominika, niezaleznie od mody jaka bedzie panowac. To imie ma dla mnie inne wartosci i kojarzy mi sie z osoba ktora znalam
[*]. A jak bedzie drugi synus to bedzie Piotrus po moim tacie. Dla dziewczynki Michalina albo Alicja.
 
my daliśmy dosyć oklepane imię, ale po dziadku i musiało być to i żadne inne:) a mąż rejestrując Kubę w USC dowiedział się od babki, że to pierwszy Kuba w tym roku, więc jakiś powód do dumy jest:)
 
My daliśmy naszemu synkowi na imię Jan.Według mnie nie jest popularne,bynajmniej w moich kregach.A co do popularnych to u nas.Mnóstwo Amelek,Oliwek,Julek,Majek a dla chlopca Kubuś,Nikodem

w przyszlości jeśli bede miec córeczkę będzie Kalinką albo Lilką a synek Anatoś albo Olek.
 
U mnie na osiedlu królują imiona:Julia,Oliwia,Lena,Zuzia,Natalia,a z chłopców to same Oliwiery i Szymony:-) Moja córeczka ma na imie Nikola i właśnie to imię podobało mi się od lat,fakt było oklepane na szczęście przeszło(przynajmniej u mnie:-p) i póki co nie ma żadnej innej Nikusi a jak będzie to trudno:-).Synek miał by na imię Nikodem bardzo mi się podoba,ale niestety tylko mi:-(,mąż chyba by się nie zgodził i byłby Damian.A moja siostra ma Roksanę(pierwszy raz w życiu słyszałam to imię)i Sandrę,również by moja córka tak miała na imię,gdyby siostra mnie nie ubiegła:-p,no i gdybym miała drugą córę bo pierwsza od zawsze miała być właśnie NIKOLĄ;-).
 
A ja jak leżałam na porodówce, to na 11 dzieci było aż 5 Emilek. :szok:....ponoć bum na to imię. Julia tez mi się nie podobało..No i Antoninek jest tez zatrzęsienie w tym roku...
A ja miałam być Kornelią,. ale u mojego taty nie przeszło :)))

witam, my z mężem już mamy od paru lat obrane imionka :-) staramy się o dziecko już ponad rok, ale imiona i tak zostaną takie same. chcemy mieć Filipa Piotra i Alicję Klarę :-)

w moim otoczeniu najbardziej popularne są Emilki, Oliwki, Wiktorie i męskie odpowiedniki tych samych imion plus Kubusie i Kamile

ostatnio 2 koleżanki urodziły synusiów i obie nazwały ich Filipami- nie przeszkadza mi to, bo mój Filipek i tak będzie młodszy, więc do jednej klasy chodzić nie będą :-)

a osobiście znam 1 Filipa- w moim wieku, Alicje znam 3- też w moim wieku. zakochałam się w tym imieniu jako dziecko- Alicja w Krainie Czarów. i tak mi zostało.

drugie imiona są już tylko moim wymysłem, bo mąż i tak nie miał pomysłu ;-) Piotr po moim zmarłym tacie- nie chcę dać na pierwsze, bo mojej mamie i babci pękły by serca- jednak tęsknota jest za duża. Klara- po mojej prababci. chciałabym na pierwsze, ale małż się buntuje. niech będzie na 2. mogłaby być jeszcze Aniela- jak moja żyjąca babcia, ale babcie małża się obrażą że to nie ich imona są wybrane. wolę nie ryzykować ;-)

mam nadzieję, że niedługo wkońcu zajdę w ciążę i już będziemy konkretnie wiedzieli które imiona będzie miało nasze 1 dziecko ;-)
 
mój syn ma na imię David ale to było bardzo dawno jakieś ponad 10-11 lat temu :)
Córeczce chce teraz dać na imię Emilia , choć podoba mi się jeszcze Silvanna ;)
 
reklama
bunia87 Filip śliczne imię;-) i co śmieszne mój mąż chciał dać naszemu Filipowi na drugie Piotr,ale mój były miał tak na imię i nie chciałam:-D
wiesz ja też żadnego Filipa nie znałam i myślałam że mało popularne te imię,no i jak urodziłam tu od teściowej koleżanki córa urodziła Filipa,no i koleżanka też chciała dać na imię Filip(miesiąc różnicy by był)ale urodziła córe:-D
ale i tak mi to nie przeszkadza,że wszędzie słysze Filip.mój jeswt jedyny i wyjątkowy.
trzymam kciuki,żeby się udalo:tak:
 
Do góry