reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2010

No mi sie Maurycy i Marcel podoba i nie slyszalam zeby gdzies mama jakas wolala swojego Maurycego czy Marcela.

Co do Poli, no imie dość mało spotykane. Ja mam koleżanke Pole, śliczna dziewczyna jak laleczka, ale głupia jak but :p No cóż. Taka już jest. Ale imie fajowe ;) Mało dziewczynek tak sie nazywa :)

Moja znajoma z tego forum ma Maurycego,mały ma 1,5 roczku:-):-)
U nas popularne imiona to:
Jakub,Patryk,Antoś,Kacper,
Wiktoria,Nikol,Oliwia,Maja,

A u mnie w rodzinie jest 5 dzieciaczków,u mnie Maciej i Emil,i u sióstr Paula,Maja i Adaś.
 
reklama
Młodego masz tatuśka artystka :-) Będzie teraz młodym dziadkiem. Zapewne babcia też młoda. Moi już mają po 55 i już sie tego wnuka doczekać nie mogli.
U nas miał być chłopiec o imieniu Eryk lub Dawid chyba nie ma ich zbyt wielu. Tzn Eryków, ale małych Dawidów nie znam, tylko dużych.
No i nie mam pojęcia jak damy niuni na imię. Właśnie nie chciałabym, żeby było to imię takie "obcykane". Jeszcze troszkę czasu zostało do namysłu :)
 
Trudno jednoznacznie powiedzieć jakie imiona gdzie dominują. Czytałam ostatnio na internecie artykuł o najczęstszych i najdziwniejszych imionach i wiem na pewno że nie dam dziecku na imię Oliwia albo Jakub, zbyt często sie pojawiają. Na pewno nie skrzywdze dziecka dziwacznym imieniem tylko dlatego zeby się wyróżniało w tłumie (jak pewni rodzice z Krakowa którzy dali na imię dziecku Dąb!). Mnie osobiście bardzo podoba się Iga, znam też jedną Aniele i też jestem zauroczona tym imieniem. Choć nie wiem jaka będzie płeć dziecka to dla chłopca to wymyśliłam jeszcze nic. powodzenia w waszych wyborach:-)
 
Jeśli chodzi o popularne imiona to u nas jest pełno Nadii, Nicoli i Weronik. Z chłopaców to pełno Jakubów, a poza tym chyba tak dużo powtarzających się nie ma. Mi osobiście podoba się Julia, ale nie dlatego ze teraz też niby pełno Julek tylko podobało mi się od zawsze. a do chłopca podoba mi się Adrian i Dawid, ale mąż wybrał Adasia i nawet też mi przypadło do gustu. Więc jak będzie dziewczynka to Julia (mimo wszystko nie znam zadnej...) a jak chłopiec to Adaś.
 
U nas popularnym imieniem dla chłopca jest Kacper, a dla dziewczynki Amelia.
Jakie macie odczucia, gdy słyszycie imię Seweryn? Ja odbieram je b. pozytywnie, ale średnio podoba się tatusiowi.
 
Mnie Seweryn się strasznie źle kojarzy dlatego też mi się nie podoba ;) Pewnie wielu ludzi tak ma :) Jeśli zna się jakąś miłą osobę to i imie sie tez dobrze kojarzy choć nie musi się od razu podobac :)
Jesli nam urodzi się chłopczyk to będzie : Tomasz, Dawid lub Wojtek. Dziewczynka : Emilia - juz postanowione :D
U mnie w rodzinie dzieci moich sióstr nazywają się: Oliwia, Wiktoria i Martynka :)
Pozdrawiam!!! :)
 
Witam!

Moja córcia ma na imię Maja.Niestety teraz stało sie to bardzo popularne.Pięć lat temu jak urodziłam moją Majkę to była ona jedyną Majką w szpitalu.Teraz jest jedyną Maja w grupie w przedszkolu,wogóle u nas na osiedlu nie znam żadnej innej Mai.Kiedys tylko na placu zabaw jakąś spotkałam.Teraz dopiero w pierwszej grupie jest dziewczynka o tym imieniu.Dlatego dziwi mnie że wszędzie pisze się ze Maja takie popularne,a ja naprawde malo Maj w swoim otoczeniu spotykam.U nas za to na osiedlu i placu zabaw królują julki,Weroniki,Wiktorie i Nikole.A z chłopców to najwięcej Kubusiów,Oliwierów,Bartusiów.Teraz w maju urodze synka i szukam jakiegoś mało spotykanego imienia.
 
Witajcie,
Dwa lata temu miałam podobny problem. Dla chłopczyka podobało mi się imię Kubuś (wtedy było ich nieco mniej), natomiast dla dziewczynki.....???? Wybraliśmy w końcu Alinka. Poza moja koleżanką, nie znam więcej Alinek. Starsza córka ma na imię Magdalena, a dzieci mojej siostry to Karolina i Dominik (może którejś z Was się te imiona spodobają).
Powodzenia w doborze imion!! Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych mam!
 
Witam!

Moja córcia ma na imię Maja.Niestety teraz stało sie to bardzo popularne.Pięć lat temu jak urodziłam moją Majkę to była ona jedyną Majką w szpitalu.Teraz jest jedyną Maja w grupie w przedszkolu,wogóle u nas na osiedlu nie znam żadnej innej Mai.Kiedys tylko na placu zabaw jakąś spotkałam.Teraz dopiero w pierwszej grupie jest dziewczynka o tym imieniu.Dlatego dziwi mnie że wszędzie pisze się ze Maja takie popularne,a ja naprawde malo Maj w swoim otoczeniu spotykam.U nas za to na osiedlu i placu zabaw królują julki,Weroniki,Wiktorie i Nikole.A z chłopców to najwięcej Kubusiów,Oliwierów,Bartusiów.Teraz w maju urodze synka i szukam jakiegoś mało spotykanego imienia.

Moja corcia tez ma na imie Maja...to imie podoba mi sie od zawsze,majac 17 lat twierdzilam,ze nazwe tak swoja corke i majac 23 nadal tak twierdzilam :-)Majac 25 dalam swojej corce na imie Maja....i wtedy sie Maje posypaly :( na samym tym forum jest mnostwo Maj a w dziale sierpniowki 09 az 4 :/ Mieszkam w Niemczech -aby tyle...tutaj to imie nie jest tak popularne.Tu glownie kojarzy sie z pszczolka:-) bo jest tez niemiecka wersja tej bajki.
A dla chlopca to ja nie mialam pojecia jakie imie wybrac(wiec dobrze,ze urodzila sie corka :) )
U doroslego mezczyzny podoba mi sie imie Jan...ale Jasiek ani Janek juz nie :/
 
reklama
Mój mąż wybrał dla Naszej córci imię - właśnie Małgorzatkę, bo imię można zdrabniać, skracać. Chłopiec miałbyć albo Maskymilian albo Julian. Natomiast u mnie na osiedlu imiona z 2009 to oskar, aleks, antosia, paulinka, karolina.
A moja kolezanka ktora urodzila w styczniu dala córce na imie LILIANNA. W skrócie lilka:-D
 
Do góry