reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

super sunshine !!!, mam podobnie a ćwiczę juz dosyc długo, niekiedy po 200 brzuszków ale widocznie ta skóra jeszcze do końca wróciła do siebie ze te mięśnie widać tylko trochę.. Ostatnio sie ważyłam u babci i mialam 55 kg ale ta jej waga jest starsza ode mnie i nie wiem czy na prawde mam tyle.. jesli tak to ostatni raz mialam tyle w technikum ..spodnie mi takie jakies luźne. Dzisiaj mężuś byl po moj urodzinowy prezent - hantelki , wziął 3kilowe, nie są bardzo ciężkie ale myślę ze na początek wystarczy. Stepper tez mam ale przy dzieciach jakoś tak mi nie wychodzi , z mala juz dreptałam ale Dorianek chce tez i juz po ćwiczeniach,,,
acha, jak zaczniesz ćwiczyć to ten 6pack (czy jak to sie pisze) osiągniesz bez problemu.)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sunshine dzieki teraz to mi sie juz w ogole odechcialo wychodzic do ludzi:-D Przeciez ja w zyciu nie bede takiego miala. Moze ktoras wstawi cos sflaczalego zebym wiedziala ze nie jestem jedyna

Heh ja to nie dosyć, że nie będę miała*, to nigdy nie miałam. Pocieszam się tylko, że chociaż nad wodę mogę się wybrać bez problemu, bo to naturalne środowisko wielorybów ;)



*no chyba, że zdecyduję się na kilka operacji plastycznych
 
Dziewczyny musialam wstawic , zeby sama sie zmotywowac do cwiczen, teraz wykrecic sie juz nie moge. Drabinka musi byc...tylko nie wiem kiedy :cool2::cool2:Chcialabym tez wzmocnic miesnie przed kolejna ciaza.

Wiem , ze moj brzuch zle nie wyglada, ale miesnie raczej silne nie sa, bo boli mnie dol kregoslupa, nawet jak cwicze brzuch. W przuszlym tyg ide na konsultacje do kobiety, ktora trenuje sportowcow i prowadzi tez pilates. Mam nadzieje, ze mi pokaze jakies fajne cwiczenia.

Nixie ja chyba tez jestem chudsza, albo taka sama jak przed ciaza, ale to przez karmienie.Ja jak tyje to przewaznie w uda mi idzie i biodra, a ku mojemu zaskoczeniu najszybciej tam zgubilam.

Tab ale mnie rozbawilas tym tesktem :-D:-D:-D

Ja itak wierze, ze kazda moze miec super brzuszek, nie musi byc drabinki;-)widzialam kobiety , ktore po 3 dzieci mialy super brzuszki.
 
A mnie właśnie motywują takie fotki , i to nie tych wyretuszowanych lasek z reklam tylko właśnie takich jak my, po dzieciach ale które sie wzięły za siebie . Teraz dopiero zaglądnęłam do forum Vitalia i tam jest duzo ciekawych rzeczy, ćwiczeń, diet (chociaż ja jestem antydietowa) ...
I np dowiedziałam sie jak ważne jest rozciąganie mięśni i zaczęłam wreszcie doceniać rozgrzewkę bo zdarza mi sie ze jak za szybko wystartuje z ciężkimi ćwiczeniami to mi serducho za mocno przyspiesza . Hantelki odkąd dostałam od meza to co chwile ćwiczę , są idealne (2x3kg) bo nie mam żadnych zakwasów .
Zauważyłam tez ze jestem dobra w ćwiczeniach siłowych a w szybkim aerobiku przy filmiku (np z Mel B) to dętka ze mnie, wymiękam .. i po takim zaledwie kilkuminutowym szybkim treningu dzisiaj nogi mi sie trzęsą i bolą.
Widze ze muszę jeszcze nad sobą popracować zeby mieć kondycje bo za Doriankiem trzeba sie nabiegać.

Sunshine moze jeszcze nie zaczęła ćwiczyć ale juz przed ciążą była aktywna i to na pewno mialo wplyw na to ze tak szybko wróciła do siebie, i teraz jak juz zacznie to pięknie brzuszek wyrzeźbi. A takie przygotowanie do następnej ciąży to jest bardzo mądra decyzja :) A w ciąży tez warto ćwiczyć bo ja mam wrażenie ze miałam przez to łatwiejszy poród i kondycje.
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, ze zdjecia nie wplywaja na was motywujaco i ze tak malo dziewczyn z tego forum odwiedza ten watek i rozmawia na temat postepow. Zawsze mozna sie czegos ciekawego dowiedziec.

Nixie, ja wlasnie wczoraj kupilam hantelki 3kg :) pamietam, ze jak chodzilam na silke to uzywalam na poczatku 2 i pol, potem 3, 4 a nawet czasem 5!! 4 i 5 to chyba za duzo:-D Wszystkie cwiczenia z ciezarkami sprawiaja, że pracuja nie tylko miesnie ramion, ale takze brzucha. Wzmacniaja je i ładnie rzezbia.

Na silke chodzialam 2-3 a nawet zdarzalo sie , ze 4 razy w tygodniu. Szkoda, ze tylko przez poltora roku. Moja wada jest to , ze mam slomiany zapal. Jak zaczne to chodze jak szalona, a jak przestane to trudno mi wrocic do cwiczen.

Ja czesto znajduje fajne cwiczenia na youtube , mam tez fajny magazyn, ktory kupilam ponad rok temu. sa tam typy sylwetek, cwiczenia na rozne partie ciala (cwiczena dosyc trudne). Zamierzam tez cwiczyc callanetics, do dzis moge zrobic szpagat.

No to chyba tyle :-)
 
Ostatnia edycja:
sunshine - nie wiem czy wiesz, ale kaloryfer to nie tylko ćwiczenia ale tez drakońska dieta- a zeby efekt był jak na zawodach to jeszcze odwadnianie wchodzi w grę - wg mnie nie ma to nic wspólnego ze zdrowym trybem zycia

i żeby nie było ze nie wiem o czym pisze kiedyś ostro ćwiczyłam na siłowni- tak ostro, że nawet nowy instruktor nie wiedząc że ćwicze tylko dla przyjmeności- zgadał mnie chwaląc moja super formę zapewne przed zawodami :-);-) - to były czasy ...teraz moim celem jest brzuch z tamtego okresu - ale chyba zrobie sobie foty z teraz i będe dażyc do doskonałości ...ps sunshine - o jakim ty wciąganiu skóry piszesz;) - ja tam nic do wciagania nie widze :-)

a tak serio- boli cie kręgosłup bo raczej źle ćwiczysz - trener na siłowni na która chodziłam -brązowy medalista mistrz świata , v-ce europy i oczywiscie mistrz polski w fitness:-) - uczył mnie ,że dobre ćwiczenia mięśni brzucha nie polegaja na ilości - wystarczy zrobic 20 powtórzen, ale poprawnie - bo jak ktos mówi, że robi 200 brzuszków to 99% że robi je żle :tak: - ja tak ćwiczyłam ponad rok jak okazało sie ,że można inaczej- bardziej efektywnie i bez skutków ubocznych
 
Ostatnia edycja:
reklama
Vikiigus, ja nie mowie , ze chce miec kaloryfer jak profesjonalne kulturystki maja :-):-):-) chce miec taki brzuch jak 2 lata temu mialam z zarysowanymi miesniami.

Mialam taki brzuch dzieki cwiczeniom i diecie ale nie drakonskiej tylk zdrowej, jadlam wszystko z umiarem (choc nigdy nie bylam fanka slodyczi i fast food).
Pisalam kiedys, ze nie robilam nigdy 200 brzuszkow, prawie wcale nie cwiczylam brzucha na silowni, miesnie brzucha cwiczylam robiac inne cwiczenia (stepper, ciezarki, maszyny, cwiczenia na nogi itp...do tego miesnie brzucha ale to raz w tygodniu na silowni 3 cwiczenia, 3 x po 20 powtorzen ;-) czasem w domu przed spaniem specjalne cwiczenia ktore sobie wymyslilam sama, zajmowalo mi to 3 minutki
Jako nastolatka cwiczylam callanetics,

Cwiczen zle nie robie,dopiero od 3 dni cwicze ... kregslup boli mnie dopiero od niedawna (od noszenia daniela, kapania go -duzo sie pochylam) i wiem, ze nie mam mocnych dolnych miesni plecow, a za tym ida miesnie brzucha

Ja ogolnie mowilam o wciaganiu sie skory, ze czasem potrzeba 2 lat zeby wszystko wrocilo do normy, to zalezy od kolagenu, ja jeszcze nie mam super napietej skory ale tez nie mam wiszacej:happy: kiedys pisalam, ze mam bardzo malo tkanki tluszczowej na brzuchu, chyba dlatego tak szybko wrocil do formy bez cwiczen
 
Ostatnia edycja:
Do góry