reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze hobby

ja tak pielu****e córę od paru miesiecy- mamy takie Duży zestaw pieluszek AIO-różne kolory, Close Parent - ekoMaluch
i niektóre z tych Pieluszka Blueberry Minky Onesize Snap Lemon Lime | PIELUSZKI WIELORAZOWE | Pieluszki z Kieszonką | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Chusty - Nosidla ale kupowałam jak były promocje
a czas -nioe prasuje pierze pralka ,kupe wyzucam wraz z specjaklną bibółką do ubikacji a pieluszke do wiaderka zamykanego -kropla olejku z drzewa cherbacianego zamknąć -2 razy w tyg piore w 40 stopniach w proszku do pieluch jest antybakteryjny rozwieszam i potem suche zakładam
tyle to zajeło by mi lecenie co jakis czas po pampersy,i wynoszenie worka z pieluchami 2 x dziennie-bo wszak wynosić je trzeba!
a piore tak że najpierw wrzucam do pralki nastawiam na 30 bez proszku potem dorzucam ubranka i na 40 z proszkiem antybakteryjnym!
moja mała miała ma wszystkie pampki alergie -robiła jej sie wysypka i ranki -kremy nie pomagały aż wkońcu ciocia pediatra orzekła-pieluszki wielorazowe -i pupcia jest śliczna gładka;)-polecam
 
reklama
Zaraz zaraz, 2x w tygodniu pierzesz pieluszki? To ile ty ich masz? Przeciez wielorazowe nie wchlaniaja moczu wiec po kazdym siku musisz je zmieniac, inaczej niz pampki, nie? Nawet liczac oszczednie 8 pampersow dziennie (choc im mlodsze dziecko tym wiecej moze byc) to u ciebie z 15 pieluch dziennie, czyli 60 pieluch na 4 dni, razy 2 bo jak jedne sie piora to w czyms musi chodzic...przeliczajac koszt pieluch i prania to mi sie nie oplaca. A czasowo..hmm...nie powiesz mi, ze pranie (ok, to robi pralka), wieszanie prania i wywalanie kupy z bibulek zajmuja ci mniej czasu niz zmiana pampersa, ktore sie kupuje i tak przy okazji bedac w sklepie (do sklepu chodzisz, prawda?). Poza tym, co robisz z tymi osikanymi i okupkanymi pieluchami przez 4 dni zanim je wypierzesz (bo mowisz, ze 2x w tyg tylko je pierzesz)? leza ci w domu i smierdza?

Podziwiam cie, mi by sie nie chcialo :D
 
otulaczy ponad 110 -moze teraz 20 bo coś dokupiłam
a wkłady są tańsze -i same niektóre szyje -ieluchy wielorazowe wchłaniają sporo sików- bo masz mocno chłonne włady z bambusa albo mikrofibry albo froty-te chłoną troche słabiej-nie uzywa sie płynu do płukania bo osłabia chłonność!
a od strony pupci jest mikropolarek który izoluje od wkładu chłonoacego-chłonie i oddaje do chłonącego wkładu a sam daje wrażenie suchości;)
na potwierdzenie fakt ze jak mała ma pieluszke z wkładem np z bambusa na noc -na noc uzywam kieszonki tzn warstwa oddychająca ale nie przepuszczająca szybko wilgoci zrzyta z mikro polarem w formę pieluszki z miejscem(kieszonka na wkład) i tam wkłdam wkład z bambusa "na noc"mała w nocy sie nie budzi a w pampersie zdazało jej sie budzić z powodu mokra -bo miała alergoie i ja sikała to ją szczypało
a na dzień używam otulacza czyli warstwy trzymającej oddychającej nie przemaganej i zmieniam wkłady jeśli otulacz jest czysty czyli wkład uszyty z ręcznika naszytym mikro-polarem od strony pupy albo oryginalnych -na począki jeszcze bły bibułki a teraz leżą bo mała już sygnalizuje zwykle kupkę zmieniam niewiele częściej niż pampersa -odkąd mam wielorazówki mała niemiał ani jednego odparzenia ani nic na pupci a tak to co chwile cios bo miała alergie na chemie wkładuw mam znacznie więcej wiec jak otlacz suchy i czysty to zmieniam tylko wkład a otulach co 4-5 zmian pieluchu chyba że sie zamoczy albo zabrudzi to częściej
kupka idze do nocnika a jak nie to trzeb a ją spłukac do kibla-to jest minus ale od tego są bibułki tylko mi niewarto stosować teraz bo mała raczej kupki ma nocnikowe!
a pieluchy są w zamykanym wiadrze z kroplami olejku wiec nie śmierdzi mi na domek w momencie przekładania do pralki ale to troszkę teraz jak ciepło stracenie to prałam co drugi dzień żeby w takie ciepło nie leżały ale nie śmierdzą mi ! Brzmi to dosyć strasznawo ale mnie też przerazało jak nie stosowałam i patrzyłam jak koleżanka stosuje ale jak spróbowałam to okazało sie całkiem znośne!
 
Ostatnia edycja:
Moje Drogie,

Pełna zapału odwiedziłam ostatnio EMPiK...i mój zapał odnośnie kupienia ksiązki na temat ciąży, rozwoju dzidziusia szybko opadł :-) okazało się, ku mojej rozpaczy, że pozycji książkowych jest ogrom.
A zatem moje pytanie jest takie:
Czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną książkę?
z góry wdzięczna za pomoc :-)
 
ja czytam podrzucona mi przez siostrę "w oczekiwaniu na dziecko" i "dieta przyszłej mamy". widziałam, że niektóre dziewczyny tutaj też to czytają. sama nic nie kupowałam, bo od nadmiaru to głowa boli.
 
polecam nie czytac-ja se stresowałam czytajac-nie niejestem ignorantka ale jak cos mnie niepokoi dzwonie do lekarza jak mi jego odp nie wystarcza dzwonie lub ide do innego
a w opiece nad malenstwem bardzej mi przeszkadzało niz pomagało to co przeczytałam a czytałam ogrom i stare i nowe i połowa sobie przeczy i to nie tylko nowe starym ale i nowe nowym i stare starym
instynkt dzewczyny instynkt


ale polece ksiąze która mi bardzo pomogła w odnalezienoiiu siebie i radosci macierzyństwa " w głebi kontinium "

i koleżanka bardzo polecała mądrych rodziców ale jeszcze niedorwałam
 
Ostatnia edycja:
Marta, ja poczytywałam tą książkę w empiku...jest do niej jeszcze druga część :-) fajnie opisana...z humorem :-) lekkostrawna... :-)
 
reklama
Do góry