reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa u lekarza

ja nie od was i tylko chciałam wtrącić w ramach tej dyskusji o szczepieniu....dobrze radze zaszczepić z dodatkowych szczepień na pneumokoki...ja zaszczepiłam i nie żałuje....w kwietniu przeszliśmy krtan....potem zpalenie płuc potem znów krtań potem zapalenie jamy ustnej i w końcu zdecydowali sie na wymaz z gardla...okazało sie że to własnie pneumokoki tak ja atakowały...i lekarka powiedziała że gdyby nie była zaszczepiona to juz to zapalenie płuc mogło sie skończyć tragicznie...bo u małych dzieci a moja miała wtedy 18 miesiecy takie coś w najlepszym wypadku kończy sie sepsą....wiec z serca polecam:tak:
 
reklama
Więc tak byliśmy dziś na patologi noworodka i anemia zniknęła:tak: zostało nam samo żelazo co nie jest najmniejszym problemem. No może malutkim;-)
Miedniczka koło lewej nerki nadal powiększona ale nie ma żadnego stanu zapalnego więc się nie martwimy... na razie. Badanie moczu wyszło ok, ale posiew moczu wykazał bakterię i musimy powtórzyć badanie żeby wykluczyć, że źle pobrałam mocz jeśli wynik będzie taki sam to Julek dostanie antybiotyk:-(
Dostałam też skierowanie na rehabilitacje czy cuś podobnego dla młodego bo ma jakiś przykurcz po jednej stronie szyi spowodowany tym, że główkę trzyma w jedną stronę:no:, mają mi też dac jakieś zalecenia co robić by już tak nie robił, bo moja walka okazała się mało skuteczna.
Poza tym wszystko ok. Julian ma już 67 cm i waży 7300 i wstyd się przyznać, że jest wcześniakiem:-D
Jutro druga dawka szczepionki i już sie boję... mam cichą nadzieję, że zareaguje jak po pierwszej czyli będzie cały czas spał...
 
oj pewnie mama źle pobrała próbkę moczu ;-) będzie dobrze &&&
a ten przykurcz też zwalczycie ćwiczeniami :tak: no i kawał "chłopa" z tego twojego wcześniaka :szok: brawo!!!

a my jutro idziemy do lekarza bo już oboje z M się nakęciliśmy tym odchylaniem główki u Misi bo obawiamy się że to może być coś z napięciem mięśniowym :-(
 
kasia gdzieś w atykule o tych odruchach moro czytałam że w tym tygodniu co mniej wiecej jest Twoja córcia tak właśnie jest że maluch odchylają główki ale ile w tym prawdy to nie wiem, moja odchylała ale już teraz jakoś jej przeszło i jak byłam u pediatry to mówiła że wszystko jest ok !!!
 
kasia.natka dzięki.
Ja też się na początku nachodziłam do naszej pani doktor z moimi obawami. Dobrze, że ona jest przyzwyczajona i ma cierpliwość;-) Mój Julek jak się urodził miał obniżone napięcie mięśniowe i jeszcze dochodzi do siebie- mam nadzieję, że jak załatwimy sprawę z tym przykurczem to się wszystko wyrówna:tak:

Właściwie nie wiem z czym chcesz iść do lekarza- mój syn z obniżonym napięciem też się odchylał...
 
alijenka oby było tak jak piszesz :tak:
Pamka skoro sama tak chodziłaś z obawami to na pewno mnie rozumiesz, naczytałam się że odchylanie główki może być objawem wzmożonego napięcia mięśniowego i chociaż pozostałe objawy się u nas nie pokrywają (ale łatwo się pomylić) to wolę niczego nie bagatelizować dlatego idziemy
 
Odruch Moro składa się z kilku elementów. Nagłe energiczne wyprostowanie rąk, nóg i palców. Równocześnie wygięcie pleców łukowato i odchylenie główki do tyłu. A następnie szybkie przyciągnięcie rąk do klatki piersiowej i zaciśnięcie piąstek. Ruch nie do powtórzenia przez dorosłych, ale od razu przywołujący na myśl „wystraszenie się”. Tak dziecko reaguje na silny bodziec dźwiękowy lub wstrząs i zmianę pozycji ciała.Odruch Moro zanika ok. 4.-6. miesiąca życia dziecka.
 
Zaszczepili Ethana na tężec błonnicę,ksztusiec,polio,kolejny po porodzie hepatisB, pneumococi, Hib i rotawirus doustnie.PŁAKAŁ strasznie ale noc przespał ładnie i rano pogodny jest jedynie wielką kupe zrobił
Kurde ta wysypka którą mała miala na policzkach przeniosła się na głowke, piersi i brzuszek. To takie czerwone wypryski w skupiskach lub pojedyncze. Na początku myślałam, że to potówki ale chyba jednak alergia. Miało któres z Waszych dzieciaków podobne? To uczulenie na jedzenie czy proszek? W czwartek dopiero ide do lekarza....

Esperanza- moja tak miala zaczelo sie od policzkow i przenioslo na glowke, kark, caly tulow a teraz ma na nozkach. Walczymy z tym juz ponad 4 tyg. Na poczatku przemywalismy tylko przegotowana woda ale po 3tyg poszlismy po raz kolejny do lekarza i przepisala nam masc po ktorej ladnie zaczelo schodzic. Masc na egzeme i sucha skore. Powiedziala ze woda dziala na te krostki z bialymi koncowkami bo je wysusza a na wysuszona dala masc zeby nawilzac.
Pytalam sie czy to uczulenie na mleko a moze skaza bialkowa albo alergia na proszek? Ale stwierdzila, ze to moje hormony przy porodzie przeszly na mloda i ze uczulenie na jedzenie baaardzoooooo rzadko sie zdarza i sa tez inne przy tym objawy.

Wiec sie nie martw bo to prawdopodobnie tradzic niemowlecy. Jesli Zosia dobrze przybiera na wadze to wszystko jest ok.:tak:

Witajcie klubie tych czerwonych paskud Ethan ma sprawdzana kupkę bo podejrzewaja virusa.....a na te paskudy kazali maść Papaw ointment ale to tutejesza wiec jedynie powiem że w składzie jest sorbinian potasu 0.1mg/gktóry natłuszcza skóre sama się nią wysmarowałam bo mamy kiepską wodę i moja skóra to sucharek
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale się wkurzyłam. Nasza pani doktor poszła na urlop na 3 tyg. i muszę czekać ze szczepieniem!!! 3 tygodnie!!! Inny lekarz mnie nie przyjmie, bo nie ma zastępstw.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry