reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa u lekarza

dziewczyny ja czytałam, że u takich maleństw za wcześnie na diagnozowanie AZS... współczuję wam bardzo. Mój Julek już jest jako tako zaleczony ale czasem w nocy skóra go swędzi i rano się budzi zdrapany:no:

Kasia.Natka i co powiedział lekarz?
Pamka dziękuję że pytasz :-) lekarka ją pooglądała i stwierdziła że nic nie wskazuje na problemy z napięciem więc mamy obserwować ale to raczej nic złego, po prostu tak lubi sobie główkę odchylić :sorry2: no zobaczymy, z tych objawów które wyczytałam na necie to wiem sama że nic (poza tą główką) nie wskazuje na jakiś problem
 
reklama
No i mam drugiego alergika:((((
Alergolog powiedział, że to nie są żadne potówki tylko wysypka alergiczna. Nie mogę jeść żadnych wędlin, parówek, przypraw itp. więc ścisła dieta mnie czeka, a mały dostał mnóstwo maści na buzię. Do tego całkowita zmiana kosmetyków ( używałam oilatum). Kuracja ma trwać tydzień. Zobaczymy.
 
Monika ja dzisiaj uslyszlam podobnie tylko od pediatry bo moj pierwszy ma AZS i mowi ze to co Alan ma to sie zaczyna to co u tamtego no i mam zakaz jedzenia nabialu ,jajko jedno mam sprobowac i zobaczyc co bedzie sie dzialo,kremy i kosmetyki te co Rafal , bez sterydow poki co.pochlastac sie mozna. pocieszyla tylko ze dobrze ze wiemy na co mlody zle reaguje wiec moze sioe nie rozchulatak jak u rafala.
ja na rafala nie moge patrzec, on ma juz skore popekana na szyji wzdluz, rece, nogi, cale w bablach i strupach.taka jedna wielka sucha skorupa. smarujemy sie ile sie da, mam wrazenie ze sterydy jakos gorzej dzialaja,teraz zmieniamy kremy bo co jakis czas trzeba bo sie rpzyzwyczaja ale mowie Wam ,az sie plakac chce, nawet we wlosach ma pelno strupow
 
Blond-20 mój Marcel miał to samo. Zanim trafiliśmy do tego alergologa, byłam z nim u 8 innych. Ciągle nam zmieniali maści, leki itp. Ten dopiero nam go zaleczył i wprowadził bardzo drastyczną dietę. Do zaleczenia przepisał nam Oxycort A a później Protopic stoswaliśmy.I kleik z płatków owsianych ( super sprawa). Teraz buzia jest cudo i powoli nabiał wprowadzamy.
No i u Małego też się zaczyna. Do tego bardzo się nadkażają te zmiany. Pielęgnacja zajmie mi chyba cały dzień. Ale już po wczorajszej "kuracji" widzę efekty.
 
Dziewczyny współczuję wam tych problemów skórnych z dziećmi, u mojego całe szczęście to już pod kontrolą.
Byłam dziś na rehabilitacji w sprawie kręczu pani rehabilitantka była baaardzo zdziwiona, że nie przysłali nas wcześniej z powodu obniżonego napięcia mięśniowego, które stwierdzono zaraz po urodzeniu. Poćwiczyliśmy z pół godziny i dostaliśmy zestaw ćwiczeń do domu, wskazówki jak młodego nosić, jak układać, ubierać by przy okazji ćwiczyć. Muszę to wszystko opanować.:-p Następna wizyta za 2 tyg. bo rehabilitantka idzie na urlop.
Dobrze, że chociaż nie państwowa placówka to mogę chodzić kiedy mnie coś zaniepokoi- ona mi powiedziała, że nawet za 3 lata jak mi się coś umyśli to mogę przyjść bo kartę mamy założoną a oni już z NFZ kasę ściągną :tak:
W sprawie bakterii w moczu drugie badanie wyszło identycznie jak pierwsze i jutro idziemy po receptę na antybiotyk:no:
 
A u nas niesamowita poprawa :tak: balsam zadzialal do tego dokupilam plyn do kapieli OILATUM i buziulka Mijeczki juz wyglada super zreszta cale cialko tez. Pozostaly jeszcze krosty na szyji i glowce ale i one juz nie sa czerwone i powoli znikaja. Fakt lekarka kazala smarowac tylko tam gdzie sa krosty a ja wyczytalam w necie ze duzo lepsze efekty sa jak sie smaruje cale cialko :tak: no i racja.

No ale za dobrze tez byc nie moze bo mala ma rowolnienie id 2 dni i dzisij ide z nia do lekara bo zaczyna mnie to martwic.
 
reklama
No i mam drugiego alergika:((((
Alergolog powiedział, że to nie są żadne potówki tylko wysypka alergiczna. Nie mogę jeść żadnych wędlin, parówek, przypraw itp. więc ścisła dieta mnie czeka, a mały dostał mnóstwo maści na buzię. Do tego całkowita zmiana kosmetyków ( używałam oilatum). Kuracja ma trwać tydzień. Zobaczymy.

u nas tez wysypka i jestem na scislej diecie, mam raz dziennie podawac nutramigen, bo odczula i masc do buźki. kapie w emolium i krochmalu. dzis troche lepiej.

A u nas niesamowita poprawa :tak: balsam zadzialal do tego dokupilam plyn do kapieli OILATUM i buziulka Mijeczki juz wyglada super zreszta cale cialko tez. Pozostaly jeszcze krosty na szyji i glowce ale i one juz nie sa czerwone i powoli znikaja. Fakt lekarka kazala smarowac tylko tam gdzie sa krosty a ja wyczytalam w necie ze duzo lepsze efekty sa jak sie smaruje cale cialko :tak:.

co to za masć?
 
Do góry