reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maluszkowe rozterki

mnie moj maluszek zaczal kopac w 19 tygodni na poczatku delikatnie ale teraz to czuje juz bardzo wyrazne kopniaki macie racje to takie nie do opisanie jestem w 22+1 tygodniu ciazy i jak sie dobrze przyjrze to widze jak moj brzuszek sie rusza ale jak moj maz chce poczuc jak maly kopie to dzidzia jakby czula tate bo nie chce sie ruszac smieje sie do meza ze nasza dzidzia juz ma charakterek po tacie jest uparta bo nie chce kopac jak tatus glaszcze brzuszek !!!
 
reklama
natila, u mnie jest dokładnie to samo - jak mój mąż, albo ja gładzimy brzuszek to mój synek się uspokaja i przestaje wiercić, ale tak w ogóle to kopie już na całego, przez całą dobę, bardzo wyraźnie i mocno. Tak ok 20 tygodnia zaczęłam go czuć.
 
Fajnie co dziewczyny , ja tez czuje rozne rzeczy w brzuszku, i jestem pewna ze to dzidzia , baraszkuje.:-D Na kopniaczki pewnie musze jeszcze poczekac , ale i tak jest to cudowne co sie dzieje juz jakis dobry tydzien w moim brzuchu. niesamowite i nie da sie tego opisac, ale cuuudowne.pa pozdrawiam, wszystkie przyszle mamuski.
 
Kasiu mogłabyś zapytać koleżanki u którego była specjalisty? Wybieram się jeszcze do Krakowa na 4D i chciałabym trafić do kogoś, kto porządnie zajmie się badaniem!
 
Znalzłam w necie pracownię USG ULTRAMEDICA przy ul. Na Błonie 1 w Krakowie.
USG 4D 3D Ci??y (P?odu)
Wykonują tam USG 4D + USG "genetyczne" płodu z komputerową oceną ryzyka wystapienia wad genetycznych. Koszt trochę wysoki - 290 zł ale zastanawiam się, bo może warto jechać?
Co sądzicie o takich badaniach? Czy warto wydać aż tyle kasy? Czy faktycznie mogą ocenić ryzyko wystąpienia wad genetycznych?
Boję się, że znowu potraktują mnie "po łebkach".
 
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie:-) Właśnie zaczynam 28 tydzień, dzidziuś jakiś chyba nie spokojny u mnie w brzuszku już drugi dzień mocno sie rusza. A jak Wy odczuwacie ruchy dzidzi, sprawiają wam czasem ból? Bo mi tak i naprawde są czasami nieprzyjemne:no: Pozdrawiam Was wszystkie i dzidziusie w brzuszkach:-)
 
Witaj Zanet!
Mój synek również jest bardzo aktywny w zasadzie odnoszę wrażenie że wogóle nie śpi.. ;-) nie zależnie od pory dnia czy nocy kopie... tak jest cały czas od kiedy poczułam pierwsze konkretne ruchy... kopniaczki te bólu mi nie sprawiają, natomiast czasami ułoży się tak że odczuwam ból z jednej albo z drugiej strony i wiem że to on za to "odpowiada" ;-) w pierwszej ciąży było zupełnie inaczej, dziecie moje kopało konkretnie i dość mocno dopiero w ok 8 m-cu i nie przez cały czas tak jak teraz... :-)
 
:)to moja pierwsza dzidzia i taka niedoświadczona i przewrażliwiona jestem:) A moja dzidzia naprawde mocno potrafi się ruszać aż potrafie podskoczyć na krześle a czasami jak leże to tak mi baraszkuje w jednym miejscu że czuje takie dziwne uczucie jak by mi wnęczności wyrywała naprawde ha ha ha to może sie wydać śmieszne ale tak czuje:):):)
 
reklama
mój maluszek też bardzo mocno kopie :tak: nieraz uczucie to nie należy do najprzyjemniejszych :eek: ale chociaż wiem, że jest silny i chętnie się rusza. Bardzo lubi sprawdzać wytrzymałość mojego brzucha na wypychanie i nieraz czuję jakby mnie 'skrobał' w środku np. po biodrze. Jak go przygniotę przypadkowo to od razu protestuje serią kopniaków, wygodniś mały :-p Może dlatego się tak wierci, bo ma mało miejsca? nie wiem ginka mówi, że wszystko ok.
pozdr
 
Do góry