reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze podwójne wózki

Hej, szukam opini na temat siedzeń spacerowych kubełkowych. Zdania są podzielone na różnych stronach o wózkach ale chciałbym znać opinie użytkowniczek. Czy szkodzą dziecku w jakiś sposób na kręgosłup, czy naprawdę mają tak mało miejsca w środu? Chciałam kupić Valco Snap Duo Sport ale w żadnym z valco nie można ustawić spacerówki tyłem do kierunku jazdy i zastanawiam się na Bugaboo Donkey. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ja woziłam od małego w kubełkowym dziecko i uważam że jest świetne to siedzisko. Miałam X-landera X-cite to akurat nie podwójny wózek ale kubełek. Dla małych dzieci jest polecany ,mają dobrze ustabilizowane bioderka ;) Teraz chyba nawet X-lander wypuścił jakiś wózek dla bliźniąt z tego co mi się kojarzy ale nie wiem czy z kubełkowymi siedzeniami
 
reklama
Hej :) Co prawda nie będę mamą bliźniaków, ale będę potrzebować podwójnego wózka :D Różnica między dziećmi to 1.5 roku i szukam czegoś, żeby z jednej strony była gondola dla noworodka, a po drugiej spacerówka dla starszej córki, oczywiście docelowo dwie spacerówki obok siebie. Cena do 2k. Macie jakieś propozycje?
 
Hej :) Co prawda nie będę mamą bliźniaków, ale będę potrzebować podwójnego wózka :D Różnica między dziećmi to 1.5 roku i szukam czegoś, żeby z jednej strony była gondola dla noworodka, a po drugiej spacerówka dla starszej córki, oczywiście docelowo dwie spacerówki obok siebie. Cena do 2k. Macie jakieś propozycje?
Mi się bardzo podoba Valco snap duo trend :)
 
Dziewczyny powiem Wam tak. U mnie dzieci z różnicą 20 miesięcy. Wózek bliźniaczy. Na początku też byłam napalona na taki gdzie dzieci są obok siebie. Dopóki nie poszłam do sklepu i nie porozmawiałam z panią. Takim szerokim wózkiem jest ciężko gdziekolwiek wjechać i się poruszać. Mówię o sklepach. Po długim namyśle i przeszukaniu połowy internetu kupiłam wózek jeden za drugim. Jestem zadowolona. Nie zamieniłabym go na inny. Oczywiście ma swoje wady, ale w ogólnym rozrachunku się sprawdza. Zanim coś kupicie, najlepiej jedzcie do sklepu obejrzeć i się "przymierzyć".
 
Dziewczyny powiem Wam tak. U mnie dzieci z różnicą 20 miesięcy. Wózek bliźniaczy. Na początku też byłam napalona na taki gdzie dzieci są obok siebie. Dopóki nie poszłam do sklepu i nie porozmawiałam z panią. Takim szerokim wózkiem jest ciężko gdziekolwiek wjechać i się poruszać. Mówię o sklepach. Po długim namyśle i przeszukaniu połowy internetu kupiłam wózek jeden za drugim. Jestem zadowolona. Nie zamieniłabym go na inny. Oczywiście ma swoje wady, ale w ogólnym rozrachunku się sprawdza. Zanim coś kupicie, najlepiej jedzcie do sklepu obejrzeć i się "przymierzyć".
A ja z kolei widzę to tak.. Widziałam na mieście Panią z wózkiem jeden za drugim i to drugie dziecko ma widok na wózek rodzeństwa czyli guzik wodzi i jeszcze siedzi prawie na podłodze. Straszne to jest.
Dla mnie zdecydowanie nie. A pytałam użytkowniczki wózka valco snap to mówiły, że np w sklepie między kasami bez problemu można przyjechać, bo wózek jest dość wąski. :)
Szerokość wózka standardowego 53 cm.
Szerokość wózka podwójnego 74 cm
 
Hej :) Co prawda nie będę mamą bliźniaków, ale będę potrzebować podwójnego wózka :D Różnica między dziećmi to 1.5 roku i szukam czegoś, żeby z jednej strony była gondola dla noworodka, a po drugiej spacerówka dla starszej córki, oczywiście docelowo dwie spacerówki obok siebie. Cena do 2k. Macie jakieś propozycje?
Fajny jest jeszcze x lander double, ale minus taki, że gondola jest mocowana na spacerówce i średnio to wygląda.. Ale ogólnie wózek piękny 😊
 
A ja z kolei widzę to tak.. Widziałam na mieście Panią z wózkiem jeden za drugim i to drugie dziecko ma widok na wózek rodzeństwa czyli guzik wodzi i jeszcze siedzi prawie na podłodze. Straszne to jest.
Dla mnie zdecydowanie nie. A pytałam użytkowniczki wózka valco snap to mówiły, że np w sklepie między kasami bez problemu można przyjechać, bo wózek jest dość wąski. :)
Ja mam wózek z poziomami jedno siedzi u góry drugie na dole. Oboje widzą. W ogóle mam w wózku trzy poziomy montażu gondoli/siedziska i różne opcje montażu. To nas ratowalo bo dzieciaki mogły jeździć np. przodem do siebie. No i jest jeszcze jeden plus. Jak starszak przestaje jeździć wyciągam siedzisko i mam zwykły pojedynczy wózek. Jednak przyznam szczerze, że Akurat valko nie oglądałam. Więc się nie wypowiem. te co widziałam były szerokie 🙂 ale oczywiście kto co woli. Tak czy inaczej ja radzę jechać i do wózka się przymierzyć. Przejechać takim po sklepie. Bo mi to dużo dało.
 
Dziewczyny powiem Wam tak. U mnie dzieci z różnicą 20 miesięcy. Wózek bliźniaczy. Na początku też byłam napalona na taki gdzie dzieci są obok siebie. Dopóki nie poszłam do sklepu i nie porozmawiałam z panią. Takim szerokim wózkiem jest ciężko gdziekolwiek wjechać i się poruszać. Mówię o sklepach. Po długim namyśle i przeszukaniu połowy internetu kupiłam wózek jeden za drugim. Jestem zadowolona. Nie zamieniłabym go na inny. Oczywiście ma swoje wady, ale w ogólnym rozrachunku się sprawdza. Zanim coś kupicie, najlepiej jedzcie do sklepu obejrzeć i się "przymierzyć".
Na pewno to jest świetna rada, żeby pójść zobaczyć, tak zrobię. Ale tak jak koleżanka na dole pisze, trochę słabo, że jedno jest za drugim. Ja mam fizia na punkcie równości między rodzeństwem, więc będę szukać takich obok siebie :)
 
Ja mam wózek z poziomami jedno siedzi u góry drugie na dole. Oboje widzą. W ogóle mam w wózku trzy poziomy montażu gondoli/siedziska i różne opcje montażu. To nas ratowalo bo dzieciaki mogły jeździć np. przodem do siebie. No i jest jeszcze jeden plus. Jak starszak przestaje jeździć wyciągam siedzisko i mam zwykły pojedynczy wózek. Jednak przyznam szczerze, że Akurat valko nie oglądałam. Więc się nie wypowiem. te co widziałam były szerokie 🙂 ale oczywiście kto co woli. Tak czy inaczej ja radzę jechać i do wózka się przymierzyć. Przejechać takim po sklepie. Bo mi to dużo dało.
No a ja np nie znoszę pociągiem jeździć tyłem do kierunku jazdy i nie chciałabym aby moje dziecko tak jeździło w wózku 🙈
Tak jak mówisz.. Kto co woli, ale dla mnie zdecydowanie jedno obok drugiego 😊
Jedyny plus wózka jedno za drugim, że może w niektórych miejscach łatwiej nim przejechać i to tyle 😁
 
reklama
Na pewno to jest świetna rada, żeby pójść zobaczyć, tak zrobię. Ale tak jak koleżanka na dole pisze, trochę słabo, że jedno jest za drugim. Ja mam fizia na punkcie równości między rodzeństwem, więc będę szukać takich obok siebie :)
Wiesz, można zmieniać. Ja absolutnie nie namawiam. Ale u nas np. mega frajda. Ja dzisiaj z przodu, a ja z tyłu. Nigdy nie było kłótni (a wózek wozi dwoje ponad 1,5 roku) kto gdzie ma siedzieć.
 
Do góry