reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze podwójne wózki

witam,

My mamy i-candy pear the pear stroller from iCandy - Which mode are you in today? jestem z niego b. zadowolona. Na początku dla niemowlaka miałam gondolę, dla starszego spacerówkę, teraz obie spacerówki (kubełkowe). Cały waży ok. 16 kg, więc nie nie jest źle, można wozić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jest super zwrotny, generalnie można prowadzić/skręcać go jedną ręką. Składa się też łatwo, siedziska osobno, stelaż osobno i zajmuje tyle miejsca w bagażniku co pojedynczy wózek. Z wad jakie zauważyłam (u mnie akurat nie stanowiło to problemu bo dzieciaki mam drobniutkiej budowy), gondolka jest wąska i krótka, więc nadaje się dla dzieciaka tak do ok. 6 m-ca życia.
 
reklama
Witajcie mamuśki, mam na imię Kasia, dawno nie logowałam się na forum, choć Was podczytuję, stąd nieaktualne suwaczki, jestem mamą prawie 5latka, i córki rok i 11 miesięcy. We wrzesniu urodzi nam się trzecia pociecha, córcia. O ile z synkiem, nie ma problemu, to nie wyobrażam sobie zakupów z moją dwulatką i maluszkiem. Jakis czas temu byłam pewna że sobie poradzę (jak jest męzul to nie ma problemu) ale już zauważyłam problem, Emilka zrobiła się bardzo SAMOSIA i chodząca własnymi drogami. Parę razy próbowałam wyjść do sklepu czy do przedszkola po starszaka bez wózka...i jest problem, musze mieć oczy dookoła głowy, łapać za rączkę, zwłaszcza obawiam się wąskich chodników. Moja decyzja-wózek podwójny, muszę mieć choć rezerwę w domu. Mam mutsy cały komplet, wiec najtańszą wersją będzie siedzisko podwójne DUOSEAT wraz z wkładką regulującą. Tak tak, wiem, że nie jest to najlepszy wybór..ale ja musze mieć choć alternatywę. Spacerówki, parasolki odpadają, chodniki u nas to masakra, stąd mimo 2dodatkowych wózków, spacerowek i tak jeżdżę mutsy. Dla starszaka miałam też deskę przyczepianą..ale Emilka nie jest tym wynalazkiem zainteresowana..ona woli WÓZEK..Szukam na allegro,ale akurat teraz,jak potrzebuję brak sprzedających. Czy któraś z Was nie będzie w najbliższym czasie odsprzedawać duoseata?
 
A widzialas na zywo to siedzisko?ja tez mam po starszym komplet mutsy.jak zaszlam w ciaze to mialam identyczny plan jak Ty.zmienilam zdanie w sekunde kiedy zobaczylam jak to wyglada.nie chce Cie absolutnie zniechecac,ale radze przed zakupem to zobaczyc.załóz watek o checi kupna tu:Bliźniaki i więcej - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
jak ja szukalam to pare osob sprzedawało.
Powodzenia!:)
 
Magdatak, widziałam na żywo duoseata jeszcze przed urodzeniem pierwszej córki gdy mój synek był 3latkiem ale wózkowym, często go nóżki bolały a ja wówczas nie byłam osobą zmotoryzowaną i łaziłam ciągle w miasto. nie byłam tym zachwycona wynalazkiem. Wiem że wygląda paskudnie. Wówczas zrezygnowałam z zakupu bo synek polubił deskorolkę przyczepianą do wózka..No i poszedł do przedszkola. Teraz gorsza sytulacja bo starsza córcia dopiero 2latka, wiec bede wiekszość czasu sama z dwójką maluchów. Wprawdzie na większe wyprawy to samochodem..ale do osiedlowego sklepu..czy w skrajnych wypadkach gdy będe musiała oddać samochód mężowi, to musze mieć jakiś awaryjny środek lokomocji, zwłaszcza jak będe chciała cos szybko załatwić.
Oczywiście gdyby to był mój głowny wózek, podwójny to zupełnie inny byłby wybór (jane powertwin) ale teraz brak kasy to raz, dwa..siedzisko naprawdę bedzie sporadycznie używane. Córcia jest drobna, wiec wydaje mi się że spokojnie zmieści się na tym pierwszym siedzisku..ale generalnie i tak bedzie szła na nogach. Dlatego szukam używki siedziska..aby nie stracić na tym, jeśli nie bedzie używane.
 
Kasia_2005 a zastanawiałaś się nad chustą? jeżeli potrzebujesz sporadycznie to może Ci wystarczy? maluszek do chusty, córeczka do wózka (albo za rączkę). Ja tak czasem chodzę jak nie chce mi się wlec wózka np. na szybkie zakupy, plac zabaw albo do urzędów, gdzie nie ma wind albo są tak małe że nawet ze spacerówką ciężko się wcisnąć.
 
agunia niestety ja jestem anty chustowa, znaczy sie, podobają mi się bardzo u kogoś, super to wygląda...ale ja miałam przy poprzednich dzieciach i chustę i nosidełka..i u mnie zupełnie się to nie sprawdzało..zwłaszcza w okresie tak jak sie rodzą mi dzieci-jesienno - zimowym. Nie wygodnie mi jakoś, bola plecy..poza tym obawiam się że jak córcia zobaczy siostrzyczkę malutką na rączkach to ona też będzie chciała nie do wózka ale opa..
----
Ale już mam prawie zakupione siedzisko duoseata..czy się sprawdzi-okaże się. Jeśli nie, będę kombinowała dalej..moim faworytem jest Phil..ale ta cena..Moje dzieci sa typowo wózkowe..syna woziłam do 3roku życia i my było wygodniej i jemu..oczywiscie tylko na dłuższą podróż, ale ja to chodzik jestem. Teraz jestem bardziej zmotoryzowana..ale i tak jak jest ładna pogoda to chodzę, aby rozruszać dupsko. Poza tym-mam co zbijać po ciąży, sporo kilkogramów zostało mi jeszcze z poprzednich..wiec..jeśli pogoda dopisze na jesień-będę łazić (taki mam plan)
 
hej dziewczyny. W grudniu zostane podwójna mama z dziećmi 1,5 roku różnicy. Mój starszy syn póki co jest zdecydowanym zwolennikiem wózka i chetnie spi na spacerach.
Oczywiscie zastanawiam sie nad zakpem podwójnego wózka. Mam w domu x landera xa, ale podwójny wózek musze zakupić co najmniej na pierwszy rok z dwójka maluchów.
Pierwotnie miał być Britax b-dual, ale cena nowego mnie lekko odstrasza, a ciezko kupic uzywany, no i chyba piankowe koła mnie tez zniechęcają.

Druga opcja to OBABY XI TANDEM. OBABY Wóżek dla bliźniąt - XI Tandem SPORT Lime | W podróży, na spacerze | Wózki dla bliźniąt | Sklep dla dzieci - Avent, Medela, Recaro, akcesoria dla niemowląt, wózki, laktator, wyprawka dla noworodka
Czy któras z Was uzytkuje ten wózek? Jakie macie opinie na jego temat. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 
mucha_nie_siada przeczytałam całą historię Twojego wózka i zdecydowałam się na taki sam jane powertwin. Troszkę mnie jednak cena od tego wózka odstrasza. Udało Ci się w końcu kupić ten wózek przez e-bay ? Cena faktycznie była atrakcyjniejsza?
Początkowo planowałam kupić kees lub graco(cenę mają bardzo atrakcyjną) ale nie sprostały moim wymaganiom. Teraz niestety nie będę już mogła pojechać do sklepu i naocznie przekonać się o wadach i zaletach jane powertwin. Więc muszę polegać na opinii forumowiczek. Mam nadzieję, że nadal jesteś zadowolona z wyboru :)
Ps. gratulacje z okazji ukończenia 40 tc
 
Ostatnia edycja:
jagmar :-)
Jak widać, 40 tygodni stuknęło a ja nadal w ciąży ;-).
Nie wypróbowałam go z dwójką dzieci, tylko z jednym i bardzo na +.
Jedyne co bym mu zarzuciła, to że rączka jest dosyć nisko, więc jak jesteś b. wysoka, to może być to dosyć uciążliwe. Ja mam prawie 170 i dla mnie jest ok.
Nie kupiłam przez ebaya, tylko na allegro(używany), ale taki kolor jak chciałam, więc jestem zadowolona.
Z ebayem jest problem taki(z Anglii), że nie chcą wysyłać do Polski, więc musiałabym zobowiązywać znajomych i zrezygnowałam.
Co do ceny to dałam bodajże 1300 z fotelikiem - i to dlatego że uparłam się na określony kolor - ale widzę że na allegro używane chodzą już w rozsądniejszych cenach..

Może dane nam będzie w Poznaniu się minąć nimi (mieszkam pod :-D)
 
reklama
mucha dzięki wielkie za odpowiedź. Weszłam wczoraj na e-bay i bardzo się rozczarowałam bo mało tych wózków i dość drogie były. Faktycznie skorzystam z allegro, ewentualnie kupię w sklepie internetowym. Na szczęście jestem raczej niska ledwo co ponad 160 cm się wybiłam :-) gorzej z mężem.
Podoba mi się system składania tego wózka i to, że można go w jedną rękę chwycić a przede wszystkim waga wózka jest bardzo atrakcyjna:).

Może faktycznie spotkamy się gdzieś w Poznaniu albo okolicy. Tych wózków jest mało więc mamy spore szanse, że te dwie mijające się to będziemy my. (też mieszkam pod Poznaniem)
pozdrawiam i powodzenia bo to już niedługo
 
Do góry