reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze sprawdzone przepisy :P

reklama
piwonia a dodajesz dokładnie takie proporcje bo ja kiedyś zgubiłam przepis i robilam na oko ale wyszła mi pyszna i tak już zostalo:-D
 
Dziewczyny!! ile tu pysznych nowych przepisów widze, aż mi ślinka pociekłą jak czytałam :angry: ojj będę robić będę :-)

A mam pytanie, wiem że któraś z Was jakiś czas temu mówiła że robi karpatkę, czy mogłabym prosić przepis?? bo ja mam ale robiłam 3 razy i trzy raz nie wyszła tak jak trzeba :-( ciasto oklapło :-( masa pyycha ale ja nie wiem jak sobie z tym ciastem radzić HELP :-D
 
RYŻOWE PLACUSZKI

-1 woreczek ugotowane go ryżu
-2 jaja
-ok.25 dag mąki
-pół szklanki mleka lub śmietany
-1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
-cukier do smaku

Jaja, mleko, cukier zmiksować. Dodawać mąkę z proszkiem. Na końcu dodać
ryż. Wymieszać. Zostawić na 15 minut.
Smażyć na oleju z obu stron na złoty kolor.

Posypać cukrem pudrem.My jedlismy je też z dżemem lub musem truskawkowym,pychotka.
 
MURZYNEK (ktory zawsze wychodzi)
Składniki:
7-8 łyżek wody
1 paczka margaryny
4 łyżki kakao
1i1/2 szklanki cukru
olejek migdałowy
Wszystko zagotować,wystudzić ,dodać 4 żółtka,1 łyżeczke sody,1 i 1/2 szklanki mąki a na koniec ubijamy piane,dodajemy do wcześniej przygotowanej masy i mieszamy, a nstępnie wylewamy do formy.
Na ciasto robię potem polewe czekoladowa.Smacznego
 
Kolejny prosty przepis.
BABKA ZEBRA
5 jajek
1 i 1/2 szklanki cukru (to razem ubijamy na parze,specjalnie dla Flurci napiszę dokładnie,żeby można bylo siepołapac,ja nalewam do iększego garnka wodę,nie za dużo,potem ja zalączam,a w drugim garnku ubijam te jajka,stawiam garnek w garnku,tak żeby nie byl ten masą mokry,bo nie może pływać w tej wodzie,mam nadzieję,że nie namieszalam)
3 szklani mąki
1 szlnka oliwy
1 szklanka wody
2 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Z 3 szklanek mąki odsypujemy 1/2 szklanki.Do ubitych jajek(one nie mogą sie zagotować,muszą być lekko cieple,jak coś albo podkręcamy gaz albo poprostu ściągamy już) wlewamy olej,caly czas ubijając,potem delikatnie dosypujemy 2 i 1/2 szklanki mąki.Potem dzielimy sobie to na dwie równe częsci(czyli przelewam sobie do dwoch identycznych pojemników,żeby wiedzieć kiedy mniej więcej jest po połowie),do jeden części wsypujemy pól szklanki mki,miksujemy,a następnie do drugiej części dodajemy kakao i tak powstają nam dwa kolorki,które potem na przemian wlewamy do formy.Najlepiej do tortownicy,chochelką.
 
RAFFAELLO INACZEJ
2 duze opakowania krakersow Lajkonik
200 g wiorków kokosowych
1 opakowanie cukru waniliowego
1/2 litra mleka
250 g masła roślinnego
3/4 szklanki cukru
2 żółtka
2 płaskie łyżki mąki pszennej
2 czubate łyżki budyniu kokosowego lub waniliowego
Wykonanie:
Żółtka utrzeć mikserem z cukrem waniliowym i 1/2 szklanki cukru.Dodać mąkę,budyń i 1/2 szklanki mleka.Wszystko zmiksować.Pozostałe mleko zagotować z resztą cukru,dodać przygotowaną masę i gotować do konsystencji budyniu.Wystudzić.Zmiksować masło,stopniowo dodawać wystudzony budyń.Dodać 3/4 porcji wiórkow kokosowych,wymieszać.Na dnie formy ułożyć krakersy,włożyć 1/3 porcjimasy,tak aby układac na przemian krakersy i masę,tak aby ostatnią warstwą była masa.Wierzch posypać wiórkami kokosowymi i wstawic do lodówki.Podawac po 2-3 godzinach.
 
to mój przepis na Karpatkę,ale wiem,ze Aneczki mąż często robi wiec może ona tez poda swój
KARPATKA
1/2 paczki margaryny
szklanka wody
To zagotować,potem powoli dodać mąke,jak ostygnie jajka.Ciasto podzielić na dwie części.
1 szklanka mąki
5 jajek wbijamy do ostudzonej masy
łyżeczka proszku do pieczenia.
Każdą część pieczemy oddzielnie.
MASA
1 i 1/2 szklanki mleka
cukier waniliowy zagotować to
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyzki maki pszennej
kostka masła
szklanka cukru pudru
żółtko
To utrzeć i dopiero dodać ostudzony budyń.
 
reklama
CYTRYNOWIEC
6 jajek
szklanka cukru
szklanka mąki
3/8 szklanki mąki ziemniaczanej
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki letnij wody
Ubić białka,dodać cukier i żółtka,mąka,proszek i woda.Upieczone ciasto napączować wodą z cytryną i odrobiną alkoholu.
MASA
szklanka wody
szklanka cukru
1/2 kostki masła
1 cukier waniliowy
to wszystko zagotować,dodać startą skórkę z jednej cytryny i sok z 2 cytryn.W 1/2 szklanki mleka rozpuścić budyń waniliowy i wlać do gotującej siemasy.Zagotować i wystudzić,masą przełożyć ciasto na wierzch lukier.
 
Do góry