reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zainteresowania

reklama
Ja wieczor 24-go grudnia spedze z zaprzyjazniona rodzina, bo nie mamy tu rodziny na miejscu, ani ja, ani maz. Maz mial wczesniej tutaj tylko dziadkow ze strony ojca, ale oni juz nie zyja, a reszta jego rodziny mieszka na Martynice. A, ze 24-go to tu balanga do 25-go rano, taka tu tradycja, to 25-go bede odsypiac, a 26 juz tu nie ma Swiat, bo nie ma tu czegos takiego jak w Polsce pierwszy i drugi dzien Swiat, Swieta to tylko 25, czyli jeden dzien Swiat. A maz z synem spedza swieta z moimi tesciami, na Martnice, wylatuja 19-go w sobote, a wracaja 30-go na Sylwestra. W piatek przed ich wyjazdem planuje zrobic uroczysta kolacje, na ktorej wreczymy sobie prezenty.
 
U mnie co roku Święta były u nas - przygotowywała ja mama, a ja z siostrą pomagałyśmy. W tym roku Święta będą u drugiej siostry, moja mama przeszła paskudne złamanie ręki które się nie chce dobrze zagoić i jest zmuszona "oddać" robotę innym. Jestem 4miesiące po slubie, dotąd mąż na Wigilijną kolację jechał do siebie, teraz zostanie z nami. Nie wiem czy zajrzymy do teściów, wcale nas nie zaprosili. Ostatnio byliśmy tam 2 miesiące temu a mieszkają w tym samym mieście:-(
Ale nie martwię się:-) Będzie dobrze.
A co kupujecie na świąteczne prezenty? Ja mam zawsze problem z prezentem dla męża:sorry: W dodatku u nas się daje na mikołajki, na Święta, a w Sylwestra mąż ma imieniny. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
 
My to mamy tu na miejscu obecnie po smierci dziadkow meza, tylko dalsza rodzine meza, ciotki i wujkowie, a dalsza rodzina to wiadomo jak to dalsza, maja tu blizszych od nas w stylu swoje dzieci, wnuki ect. i jeszcze do tego widac, ze niektorym z nich nie bardzo podoba sie, ze wzial biala, nie mowia tego w prost, ale da sie wyczuc, a wiec nie mam z nimi zbyt bliskiego kontaktu, traktuje ich dokladnie tak samo jak oni traktuja mnie. Na szczescie bliska rodzina meza ta, na ktorej mi zalezy bardzo dobrze mnie zaakceptowala i sa bardzo fajnymi ludzmi i to jest najwazniejsze. A jezeli chodzi o rozne pociotki to juz mniejsza o to, co im sie podoba, a co nie. A mojej rodziny nie ma tu wcale. :sorry:

Jezeli chodzi o prezenty. Ja dla meza to planuje jakies dobre perfumy, moze Azzaro i do tego nie wiem co jeszcze, moze nowa komorke, czy cos ze zlota. Nie mam za bardzo pomyslow. A syn to juz zamowil sam Console Nintendo DS i jakies gry do niej plus taka gre z mikrofonami, ktora sie podlancza do tv, tam jest playstation, dwa mikrofony i cd z piosenkami, gra polega na spiewaniu tych piosenek, ktore sa na tym cd, a komputer nas ocenia kto jak zaspiewal, no i jeden wygrywa drugi przegrywa.
 
My z mężusiem na wigilię pojedziemy do moich rodziców, na wigili będzie ok 15osób bo mam liczną rodzinkę zresztą na którą zawsze mogę liczyć. Pewnie zostaniemy u nich również na I Dzień Świąt. Natomiast II dzień pojedziemy do teściów i nie wiem jak się bardzo zasiedzimy to i tam zostaniemy do niedzieli. A w niedziele mamy mieć gościa moją superową przyjaciółę:-D:-D!!!I tak miną nam 4 wolne dni. Mam nadzieje w zdrowiu:):-)
 
My z mężusiem na wigilię pojedziemy do moich rodziców, na wigili będzie ok 15osób bo mam liczną rodzinkę zresztą na którą zawsze mogę liczyć. Pewnie zostaniemy u nich również na I Dzień Świąt. Natomiast II dzień pojedziemy do teściów i nie wiem jak się bardzo zasiedzimy to i tam zostaniemy do niedzieli. A w niedziele mamy mieć gościa moją superową przyjaciółę:-D:-D!!!I tak miną nam 4 wolne dni. Mam nadzieje w zdrowiu:):-)

Fajnie, super swieta i az 4 dni. :-) Cudownie, ze masz taka fajna rodzine, ja tez mam taka dobra rodzine i tez liczna i tesciow tez mam dobrych, bracia i siostry meza tez sa o.k. i tez u meza jest liczna rodzina. A dobra rodzina to podstawa. ;-)
 
Ostatnia edycja:
my w tym roku jedziemy do moich rodziców ( to nasza 1 wspólna wigilia), w tym roku zostają sami ( mieszkają z bratem ale on jedzie do swoich teściów) wiec trzeba ich wspomóc :-)
 
Znajomym, u ktorych mam spedzic swieta, tez wypadaloby cos kupic. Dla kobiety to latwo zaniose jej belgijska czekolade, a dla mezczyzny zaniose szampana. Wiekszy problem mam z ich 3 letnia dziewczynka. Wertuje te katalogi swiateczne z zabawkami z Toy'S'Rus i z Carrefour i wpadl mi w oko z Toy's'Rus taki dzieciecy komputer zabawka. Jest w nim 100 zadan edukacyjnych po francusku i angielsku i 6 gier, plus e-mail, ktorym mozna sie porozumiewac z petshopami. Ale pisze, ze to od 4 lat. Jak myslicie, czy dla 3 letniej dziewczynki to nie za powazne? Bo nie wiem czy sie to nadaje, czy nie?

On jest na tej stronce. Jak myslicie?

LEXIBOOK LAPTOP PETSHOP acheter comparer prix discount promotion
 
oj, Agate, to zależy od dziecka, my Ci nie powiemy:-( Bywają trzylatki które sprawnie posługują się komputerem, ale są i takie które nie dadzą sobie rady z grą elektroniczną, nigdy nic nie wiadomo:no:
 
reklama
oj, Agate, to zależy od dziecka, my Ci nie powiemy:-( Bywają trzylatki które sprawnie posługują się komputerem, ale są i takie które nie dadzą sobie rady z grą elektroniczną, nigdy nic nie wiadomo:no:

Ja sie pytam, bo moj syn juz tak dawno mial 3 lata, ze juz nie pamietam jakie to jest 3 letnie dziecko. No nie wiem wlasnie zastanawiam sie, mala sprawia wrazenie takiej bystrej, cwanej, no ale mala jeszcze jest. Pisza, ze ta zabawka od 4 lat, ona ma 3. No nie wiem, moze to jej kupie i jak by sobie nie radzila, to matka zawsze moze to schowac i dac za rok. Zeby nie polamala zanim zrozumie o co w tym chodzi. Bo tak to zabawka mi sie spodobala, bo zarazem edukacyjna jest dwa jezyki, moze cos dziecko przez to angielskiego zalapie. A moze wpadnie mi w oko jeszcze cos innego. Zobaczy sie.
 
Do góry