reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć do jedzenia

Dziękuję tak też zrobię strasznie stresuję mnie fakt że Mała nie chce jeść zbytnio i nie przybiera na wadze
 
reklama
Witam Jestem mamą 5 miesięcznej córeczki która od samego urodzenia nie była zbytnio chętna do jedzenia. Potrafi nie jeść 6-7 h i gdyby nie moje zaangażowanie żeby jednak zjadła (kp) nic by nie jadła. Przyrastała w granicach dolnej granicy więc pediatra zbytnio nic nie mowiła. Obecnie jest jednak tragedia. Mała je dużo mniej od 2 tyg nie przyrasta na wadze (ważę Ją regularnie raz z tyg na tej samej wadze ze względu na Jej problemy z jedzeniem). Oprócz tego nie zauważyłam żeby bolał córcie brzuszek kupki są regularne jest wesoła ruchliwa jedyne to chyba męczą ją zęby (wszystko wkłada do buzi cały czas palce w buzi widać że dziąsła Ją swędzą do tego jak Ją karmię czasami krzywi się tak jakby coś Ją bolało). Za kilka dni mam umówioną wizytę u gastrologa jednak chciałabym zrobić badania które mogłyby ewentualnie wyjaśnić brak apetytu. Morfologia i mocz już zrobione poziom wit D3 ide zrobić jutro czy coś jeszcze mogę zrobić ?
dokładnie jeszcze żelazo a z resztą najlepiej czekac na wizyte u gastrologa. A córka ulewa? Może się to wiązac albo z jakąs alergią albo z refluksem albo własnie z niedoborem. Gastrolog mam nadzieje was dobrze pokieruje bo niestety nie każdy lekarz umie rozwiązać problem (wiem z doświadczenia bo byłam z córką u 3 gastrologów...)
 
dokładnie jeszcze żelazo a z resztą najlepiej czekac na wizyte u gastrologa. A córka ulewa? Może się to wiązac albo z jakąs alergią albo z refluksem albo własnie z niedoborem. Gastrolog mam nadzieje was dobrze pokieruje bo niestety nie każdy lekarz umie rozwiązać problem (wiem z doświadczenia bo byłam z córką u 3 gastrologów...)
Córcia raczej nie ulewa a jeżeli już Jej się zdarzy to rzadko i mało i to najczęściej jak nie zauważe i bezpośrednio po jedzeniu przerzuci się na brzuch jeżeli chodzi o alergie bardzo możliwe bo wcześniej były podejrzenia ale okazało się że to azs i leczymy się już i skóra jest bardzo ładna. Jeżeli chodzi o kupki są normalne i regularnie brzuch też Jej raczej nie boli i jest miękki. Dzisiaj zrobiłam wit D i żelazo czekam na wyniki. Ważyłam Ją dzisiaj to od 3 tyg waga się nie zmienia (jakieś delikatne zmiany wszystko w granicach błędu)
 
wiem że karmi Pani kp ale może byc też jakiś problem z przyswajaniem pokarmu a to często się wiąże z alergią własnie. U nas córka jak przeszła na specjalne mleko bo miała alergie na bmk to też mi na tym mleku nie przybierała, dopiero po zmianie mleka na jeszcze bardziej specjalistyczne bo nutrmigen zaczęła przybierać. Przy Bebilonie też nie miała żadnych objawów, tyle tylko że nie jadła chetnie nie mówiąc juz że nie jadła nic poza mlekiem przez bardzo długi czas
 
Córcia raczej nie ulewa a jeżeli już Jej się zdarzy to rzadko i mało i to najczęściej jak nie zauważe i bezpośrednio po jedzeniu przerzuci się na brzuch jeżeli chodzi o alergie bardzo możliwe bo wcześniej były podejrzenia ale okazało się że to azs i leczymy się już i skóra jest bardzo ładna. Jeżeli chodzi o kupki są normalne i regularnie brzuch też Jej raczej nie boli i jest miękki. Dzisiaj zrobiłam wit D i żelazo czekam na wyniki. Ważyłam Ją dzisiaj to od 3 tyg waga się nie zmienia (jakieś delikatne zmiany wszystko w granicach błędu)
wiem że karmi Pani kp ale może byc też jakiś problem z przyswajaniem pokarmu a to często się wiąże z alergią własnie. U nas córka jak przeszła na specjalne mleko bo miała alergie na bmk to też mi na tym mleku nie przybierała, dopiero po zmianie mleka na jeszcze bardziej specjalistyczne bo nutrmigen zaczęła przybierać. Przy Bebilonie też nie miała żadnych objawów, tyle tylko że nie jadła chetnie nie mówiąc juz że nie jadła nic poza mlekiem przez bardzo długi czas
 
reklama
Jeżeli chodzi o wyniki to wszystko jest w normie. W środę byliśmy u gastrologa i przypuszczalnie Mała ma refluks ale bez charakterystycznych objawów jak ulewanie i wymioty. Treść pokarmowa z żołądka wraca do przełyku i tam się przemieszcza. Tłumaczyło by to brak apetytu a wrecz niechęć do jedzenia czkawki nawet 6 razy dziennie i bardzo rzadkie sle czasem występujące ulawanie "serkiem". Mała dostała leki od dwóch dni bierzemy i jest lepiej chętniej je i więcej :)
 
Do góry