reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

to prawda dziewczyny nie martwcie sie a juz napewno nie obwiniajcie;-), ja na andrzejkach piłam i paliłam papierosy(byłam w 2 tyg ciąży) mój synek jest zdrowy i tez dostał 10 pkt:-)...jak sie nie planuje ciąży to trudno żeby sie uważało..ważne żeby dbać o dzidzie jak juz sie o niej wie:-D
 
reklama
chciałabym , żeby mnie któś w sumie pocieszył, bo to że biorę antybiotyk , to juz fakt. Jestem w 7 tygodniu ciąży licząc od ostatniego okresu i mam ostre zapalenie oskrzeli , przy którym niestety musiałam wziąć antybiotyk, duomox. Dziś jest 6ty dzień brania go i dopiero zaczyna mi sie polepszać trochę. Czy któraś z was brała antybiotyjki w trakcie ciąży i czy miało to jakieś skutki uboczne dla płodu? proszę odpowiedzcie bo się zadręczam ...
 
sluchaj no a nie pytalas sie swojego lekarza???? przeciez to jasne, ze nie dalby ci czegos co moze zasdzkodzic czy nie? jak nie ufasz mu to moge polecic tylko rozmowe z jakims innym lekarzem albo najlepiej jak sie tak bois zto wez zobacz sobie to: lekarz onlinei moze to Ci jakos pomoze? wiesz tam jest taka fajna babeczka i ona szybko odpowiada na pytania wiec moze cie troche uspokoi. w kazdym razie sie nie martw bo nie sadze zeby lekarz chcial ci zrobic krzywde..
 
Witam

Ja wlasnie w trakcie pierwszych kilku, kilkunastu dni bralam antybiotyk amoksiklav - wiem ze maja podobne dzialania. Nie wiedzialam wtedy ze jestem w ciazy. Dodam ze bralam jeszcze inne leki - przeciwbolowe i przeciwgoraczkowe. Stracha mialam ogromnego. Pozniej jak sie okazalo ten antybiotyk co ja mialam - przypisuje sie kobietom w ciazy.

Urodzilam zdrowego chlopca. Poradz sie lekarza odnosnie Twojego antybiotyku. Bedziesz o wiele spokojniejsza.

Pozdrawiam
 
Ja rowniez bralam 2 antybiotyki procz tego cos od alergii no i non stop gardlo mialam chore, a dzidzia zdrowa sie urodzila:). Jest kilka antybiotykow bezpiecznych dla kobiet w ciazy, mysle ze lekarz by dzidzi nie narazal, nie martw sie, bo niunia tez sie smuci.
 
Amoxycylina i jej pochodne to tak na dobrą sprawę jedyna grupa antybiotyków jakie lekarz może podać ciężarnej.
Ja również przeszłam w ciąży zapalenie oskrzeli -co gorsza w Stanach i tam lekarka przepisała mi amoxycylinę. Strasznie się bałam o maleństwo, ale po powrocie do Polski skonsultowałam się z moim lekarzem i dowiedziałam się, że amoxycylina jest bezpieczna dla dziecka. Żeby mnie całkiem uspokoić zrobiła mi USG i pokazała moje maleństwo jak bryka w najlepsze.:tak:
Gorsze dla dziecka jest niedotlenienie. Denerwuje je też na pewno to "zrywanie" kiedy ty kaszlesz.
Kuruj się aniijja i uszy do góry. :-)
 
Ja też brałam dwa antybiotyki, Co prawda po 20 tygodniu kiedy można więcej ale DUOMOX i BIOPAROX są bezpieczne w ciąży i jeśli korzyść z ich podania przeważa ryzyko dla dziecka to są podawane, chyba lepszy antybiotyk niż 40 stopni gorączki z powodu stanu zapalnego.
 
anijjja ja tez duomox bralam ...tym sie nie martwie...bardziej sie boje jaki wplyw na malenstwo bedzie miala goraczka ktora mialam gdzies w 11 tygodniu....poltorej tygodnia zazywalam paracetamol...po 2 ,3 tabletki dziennie.....i nic nie pomagalo...lekarze nie mogli mi nic przepisac,bo nie mialam zadnych innych objawow tylko goraczka.....po 1,5 tygodnia doszedl kaszel i wtedy antybiotyk wlasnie dostalam....teraz zostanie taki lekki strach do konca ciazy.....:-(
 
reklama
aniijja tak się dziwnie składa,że staram się o maluszka i wlasnie dzisiaj kiedy mam owulacje jestem chora :( Kiedy pol roku temu podejrzewalam u siebie ciaze,powiedziałam o tym lekarzowi i własnie przepisał mi Duomox,takze nie masz czego się obawiać.Głowa do góry i zdrowiej szybciutko :blink:
 
Do góry